Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Новини

У Харківській області спостерігається зниження рівня захворюваності низкою хвороб

Як зазначила сьогодні на прес-конференції головний санітарний лікар Харківської області Тетяна Колпакова, в 2010 році в Харківській області спостерігається зниження рівня захворюваності низкою хвороб. За минулий період поточного року рівень захворюваності на туберкульоз в Харківській області знизився на 10%, і показники захворюваності по області зараз нижче середньоукраїнського рівня. У 1,7 рази знизився рівень захворюваності на дизентерію, але загальна захворюваність залишається на досить високому рівні. «Можна відзначити позитивні результати, досягнуті в зниженні рівня захворюваності на кашлюк (на 30%), завдяки чому ми досягли середнього показника по країні, в 1,7 рази знизилася захворюваність менінгококовою інфекцією (досягнутий середньоукраїнський рівень), на 40% - педикульозом (рівень нижче середньоукраїнського), гепатитом А - на 10% (рівень нижче середньоукраїнського)», - розповіла Тетяна Колпакова.

У Харкові відбудеться VI шаховий турнір "Феміда - Кубок голови Харківської обласної державної адміністрації - 2010"

З 23 по 26 листопада 2010 року у Палаці студентів Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого відбудеться VI шаховий турнір "Феміда - Кубок голови Харківської обласної державної адміністрації - 2010". У змаганні візьмуть участь команди 4 кращих професійних клубів України з Харкова, Києва, Чернігова та Рівного, до складу яких увійдуть міжнародні гросмейстери та майстри з України та інших країн.

Харківські підприємства взяли участь у всеукраїнській виставці «Український сувенір – 2010»

15-16 листопада в м. Київ відбулася Всеукраїнська виставка сувенірної продукції «Український сувенір – 2010», ініційована Державним управлінням справами разом з Національним центром ділового та культурного співробітництва «Український дім». У заході взяла участь делегація Харківської області.

Триває обговорення проекту Стратегії соціально-економічного (сталого) розвитку Харківської області до 2020 року

В п’ятницю, 19 листопада 2010 року, об 11.00 в Харківській національній академії міського господарства (вул. Маршала Бажанова, 17) відбудеться третій круглий стіл із циклу підготовки Стратегії соціально-економічного (сталого) розвитку Харківської області до 2020 року. Керівництво Харківської обласної державної адміністрації, обласної ради, Харківської міської ради; представники науки, громадських організацій, підприємницьких структур, всі зацікавлені громадяни обговорять проект Стратегії соціально-економічного (сталого) розвитку Харківської

У Дергачах відбувся турнір по міні-футболу під назвою «Кубок пам`яті»

14 листопада у Дергачах відбувся турнір по міні-футболу під назвою «Кубок пам`яті» задля вшанування пам`яті гравців району, які передчасно закінчили свій життєвий шлях. До участі були запрошені всі бажаючі аматорські команди Дергачівського та сусідніх районів, а також міста Харкова. Організаторами турніру виступили Харківський обласний центр фізичного здоров`я населення «Спорт для всіх», відділ у справах сім`ї, молоді та спорту Дергачівської райдержадміністрації та районна федерація футболу.

На Харківщині розглянули актуальні питання розвитку бібліотечної справи

 16 листопада 2010 року в регіональному тренінговому центрі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки, створеному за програмою «Бібліоміст», відбувся круглий стіл «Доступ до Інтернету як нова бібліотечна послуга».  У заході взяли участь начальник управління культури і туризму ХОДА Дмитро Кузнєцов, старший координатор програм IREX з розвитку громадянського суспільства Арі Кац, директор програми «Бібліоміст» Матей Новак, а також регіональний представник програми «Бібліоміст» в Харківській області Віктор Щетинін.

Міждержавні навчання українських і російських прикордонників закінчилися підписанням Протоколу про подальшу співпрацю

11 листопада в рамках практичної реалізації доручень Президентів України і Російської Федерації щодо спрощення формальностей пройшов міждержавний тренінг з практичної апробації інновацій у системі охорони кордону та прикордонного контролю на українсько-російській ділянці кордону на території Харківської області. За підсумками проведення заходів був підписаний Протокол, який буде направлений керівникам держав.

Питання технологічної модернізації економіки і розвитку інфраструктури потрібно розглядати комплексно. Василь Без'язичний

«При розробці пропозицій щодо технологічної модернізації економіки і розвитку інфраструктури, які ми готували для проекту «Стратегія соціально - економічного (сталого) розвитку Харківської області до 2020 року», нашим управлінням було розроблено близько 75 пропозицій. 23 пропозиції відносяться до модернізації енергетики, 21 пропозиція до розвитку нафтогазового комплексу і 26 пропозицій стосуються проблем енергозбереження в регіоні»,- зазначив у ході засідання другого круглого столу з обговорення проекту «Стратегія соціально - економічного (сталого) розвитку Харківської області до 2020 року» начальник управління паливно-енергетичного комплексу Харківської облдержадміністрації Василь Без'язичний.  

На площі Свободи - продовольчі ярмарки

Згідно з розпорядженням голови ХОДА Михайла Добкіна у листопаді та грудні 2010 року на площі Свободи будуть проводитися продовольчі ярмарки, в яких візьмуть участь сільгоспвиробників області, а також підприємства переробної та харчової промисловості.

Оголошення про стажування в  Німеччині управлінських кадрів сфери підприємництва

Харківська регіональна робоча група Міжвідомчого центру з організації перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва (РРГ МЦПК) повідомляє, що у рамках Програми заходів з перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва «Українська ініціатива» планується проведення конкурсного відбору претендентів на стажування в Німеччині за групами трьох форматів: - тримісячне стажування зі знанням німецької мови; - одномісячне стажування зі знанням англійської мови; - одномісячне стажування для топ-менеджерів, які мають у підпорядкуванні на підприємстві або підрозділі не менше 100 осіб.  

Боротьба з корупцією в Україні вийшла на якісно новий рівень. Юрій Сапронов

Віце-губернатор Юрій Сапронов заявив, що боротьба з корупцією в Україні вийшла на якісно новий рівень. «Про це свідчать гучні затримання високих чиновників, зокрема начальника Державної інспекції з контролю за цінами. Вимагання та хабарництво обов'язково повинні бути покарані. Про це говорить Президент України Віктор Янукович, який особисто очолює боротьбу з корупцією. Хочу сказати всім нечистим на руку чиновникам: час, коли ви спокійно жили, минув. Зараз для всіх чиновників настав час боятися. Хочете спокійно жити і працювати - не беріть хабарів. В іншому випадку фінал у всіх хабарників буде сумним», - підкреслив Юрій Сапронов.

Керівникам, які платять зарплати в конвертах, потрібна «шокотерапія»

Заступник голови ХОДА Юрій Сапронов заявив, що боротися із зарплатою в конвертах можна за допомогою морального впливу на керівників підприємств. «Про це свідчить відповідний досвід Дніпропетровської області. Кілька років тому там під час ефіру новин державної обласної телекомпанії рядком, що біжить, йшла інформація про те, що на такому-то підприємстві, де такі-то обсяги виробництва, найнижча в регіоні заробітна плата. Це підприємство не перерахувало гроші до Пенсійного фонду, через що певна кількість людей не може отримати пенсію. Ефект від такої дії був величезним: у 2007 році в порівнянні з 2006 надходження податку з доходів фізосіб на Дніпропетровщині зросла у півтора рази. Думаю, така «шокотерапія» зможе вплинути і на керівників підприємств Харківської області, які декларують на величезних виробництвах мінімальні зарплати, вручаючи працівникові основну частину суми в конверті», - зазначив Юрій Сапронов.

Події дня

Сьогодні о 14.00  в прес-центрі ХОДА (вул. Сумська, 64, 5 пов., К.170) розпочнеться прес-конференція головного санітарного лікаря області Тетяни Колпакової: «Профілактика сезонної захворюваності на грип та інші вірусні інфекції».

Харків'яни планують взяти участь у Кубку Світу-2011 серед тенісистів-колясочників

Федерація тенісу України подала заявку на участь у Кубку Світу-2011 серед тенісистів-колясочників. Як повідомляє Тенісний портал Україні, збірна команда України буде представлена вихованцями харківської секції тенісистів-колясочників, яку патронують голова ХОДА Михайло Добкін і його заступник Юрій Сапронов. Рішення про надання збірній команді України Wild Card, яка дасть можливість брати участь у змаганні, буде прийнято ITF до 4 січня 2011 року. Крім України, Wild Card планують отримати ще 8 команд.

Стратегія соціально-економічного (сталого) розвитку області повинна передбачити створення різних кластерів

З такою пропозицією сьогодні під час круглого столу з обговорення проекту Стратегії виступив начальник Головного управління промисловості, транспорту і зв'язку ХОДА Юрій Гуренко. Зокрема, він наголосив на необхідності створення кластерів енергомашинобудування, бронетехніки та авіабудування. Вони дозволять зберегти ці галузі, налагодити чіткий взаємозв'язок між усіма суб'єктами об'єднань.  

Програма енергозбереження області має бути однією з ключових в «Стратегії соціально – економічного (сталого) розвитку Харківської області до 2020 року»

В програмі енергозбереження Харківської області обов’язково мають бути проекти, які дадуть можливість значно зменшити обсяги використання електричної та теплової енергії в Харківській області. Про це сьогодні під час засідання круглого столу сказав перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Бабаєв.

До уваги журналістів!

Завтра, 18 листопада, о 14.00  в прес-центрі ХОДА (вул. Сумська, 64, 5 пов., К.170) розпочнеться прес-конференція головного санітарного лікаря області Тетяни Колпакової: «Профілактика сезонної захворюваності на грип та інші вірусні інфекції». 

Науковці НТУ «ХПІ» високо оцінили проект стратегії соціально-економічного (сталого) розвитку області

Сьогодні під час засідання другого круглого столу з обговорення проекту «Стратегії соціально - економічного (сталого) розвитку Харківської області до 2020 року» ректор НТУ «ХПІ» Леонід Товажнянський зазначив, що запропонований проект стратегії соціально-економічного (сталого) розвитку можна в цілому брати за основу.

В школі-інтернаті для дітей зі зниженим слухом відбулись спортивні змагання під гаслом «Рух, енергія та краса»

16 листопада в школі-інтернаті для дітей зі зниженим слухом відбулись спортивно-масові заходи під гаслом «Рух, енергія та краса». Організатором змагань став Харківський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Стратегія соціально - економічного розвитку Харківської області повинна бути побудована з урахуванням інтересів жителів регіону. Володимир Бабаєв

Сьогодні в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» відбулося засідання другого круглого столу, темою якого стало обговорення проекту «Стратегії соціально - економічного (сталого) розвитку Харківської області до 2020 року».  

Міжконфесійні відносини у сутності та виявах в Україні

Державний комітет України у справах національностей та релігій, Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України та Українська Асоціація релігієзнавців 30 листопада - 1 грудня 2010 р. проводять науково-практичну конференцію «Міжконфесійні відносини у сутності та виявах в Україні». Для участі у конференції запрошуються державні, громадські та релігійні діячі, науковці та експерти у галузі свободи совісті, представники мас-медіа.  

Почала роботу міжнародна конференція «Академічна мобільність - важливий фактор освітньої євроінтеграції»

Сьогодні на базі Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Академічна мобільність - важливий фактор освітньої євроінтеграції: напрацювання та проблеми вищої школи України». У конференції беруть участь 83 вчених, наукових працівників та керівників провідних ВУЗів, в тому числі 14 представників іноземних вузів (Швеції, Польщі, Естонії, Німеччини та США), 34 представника харківських вузів і 35 - вузів інших міст України.

Дитяча бібліотека Зміїва поповнилася підбіркою енциклопедій для дітей

На Радянській площі в центрі міста Зміїв розпочала роботу пересувна книжкова виставка–ярмарок «Харківські видавці – районам області», започаткована обласною державною адміністрацією. Виставку-ярмарок відкрили заступник начальника управління у справах преси та інформації облдержадміністрації Василь Жигалко та перший заступник голови Зміївської районної адміністрації Тетяна Тімофєєва.  

Майже 100% випускників професійно-технічних навчальних закладів Харківщини забезпечуються першим робочим місцем. Роман Шаповал

 Професійно-технічна освіта в Харківській області знаходиться на досить високому рівні, - підкреслює начальник Головного управління освіти та науки ХОДА Роман Шаповал. «На сьогоднішній день у нас серед 53 професійно-технічних навчальних закладів відбувається лише приток абітурієнтів. По-перше, 135 робочих спеціальностей, за якими навчаються в профтехосвіті регіону студенти, - це дуже великий обсяг, великий вибір. Крім цього, відсоток тих, хто забезпечений першим робочим місцем за випуском 2010 року, коливається на рівні 97 – 99%. Я не беру до уваги тих, хто сам, зі своєї ініціативи не захотів йти на роботу, бо законодавство не передбачає ніяких наслідків у разі відмови випускника», - зазначив він. За словами Романа Шаповала, після того, як покращиться стан економіки в Україні, усі випускники профтехучилищ Харківщини будуть затребуваними.  

Сертифікат ЗНО буде обов’язковим для вступу в вузи III-IV рівня акредитації

Зовнішнє незалежне оцінювання не буде скасовано, а сертифікат буде обов’язковим для вступу в вузи III-IV рівня акредитації. Про це повідомив в ефірі програми обласного радіо «Ранковий ексклюзив» начальник Головного управління освіти і науки Харківської облдержадміністрації Роман Шаповал. «Скасування зовнішнього незалежного оцінювання вже не розглядається як етап вступної кампанії. Воно відбудеться в ті терміни, як було затверджено. Окрім цього, сертифікат, - як цьогорічний, так і минулорічний, - буде одним з обов’язкових документів до вступної кампанії в будь-який вуз III-IV рівня акредитації», - зазначив він.

Дошкільні освітні заклади України працюватимуть за новим штатним розкладом

Під час першого загальнонаціонального з’їзду з питань дошкільної освіти, який днями відбувся у Києві, працівникам дошкільних освітніх закладів були презентовані нові штатні розклади цих закладів, що не змінювалися в нашій країні з 1971 року. Про це в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» обласного державного радіо повідомив начальник Головного управління освіти та науки ХОГА Роман Шаповал.  

Можливості для всіх абітурієнтів будуть рівні. Роман Шаповал

 Як зазначив у ході програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо начальник Головного управління освіти та науки ХОДА Роман Шаповал, наразі всі випускники шкіл мають рівні можливості для вступу до вищих навчальних закладів завдяки новим правилам та зменшенню кількості бажаючих стати студентами.

Стан забезпеченості шкіл Харківської області підручниками значно вище загального показника по Україні. Роман Шаповал

На сьогоднішній день загальний стан забезпеченості шкіл підручниками по Харківській області значно вище загального показника по Україні. Про це сьогодні під час ефіру на обласному радіо повідомив начальник Головного управління освіти і науки Харківської облдержадміністраціі Роман Шаповал.  

На базі Національного аерокосмічного університету ім. Жуковського планується створити центр впровадження інноваційних технологій у вищу освіту

Створення центру впровадження інноваційних технологій у вищу освіту на базі Національного аерокосмічного університету ім. Жуковського може стати пілотним проектом у реалізації державної політики стосовно запровадження інноваційних технологій серед вищих навчальних закладів ІІІ – ІV рівнів акредитації. Про це в ефірі програмі «Ранковий ексклюзив» обласного державного радіо повідомив начальник Головного управління освіти та науки ХОДА Роман Шаповал.  

Скасовано 24 з 64 видів ліцензування підприємницької діяльності

Як повідомив заступник голови облдержадміністрації Юрій Сапронов, Президент Віктор Янукович підписав закон, який скасовує 24 з 64 видів ліцензування підприємницької діяльності. «Закон про ліцензування підприємницької діяльності є одним з ключових законів, необхідних для поліпшення бізнес-клімату в Україні до рівня розвинених країн. Такі зміни будуть позитивно оцінені інвесторами, які боялися вкладати гроші в українську економіку через величезну кількість ліцензій та дозвільних процедур, що були справжньою "годівницею" для чиновників», - зазначив віце-губернатор.

Архів документів