Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Новини

Виставка-ярмарок «Харківські видавці – районам області» розпочала роботу в місті Лозова

Пересувна книжкова виставка-ярмарок «Харківські видавці – районам області», започаткована обласною державною адміністрацією, розпочала свою роботу в місті Лозова. Виставку-ярмарок відкрили заступник начальника управління у справах преси та інформації Харківської облдержадміністрації облдержадміністрації Василь Жигалко та заступник голови Лозівської райдержадміністрації Галина Калязіна. Василь Жигалко передав Лозівській районній бібліотеці підбірку книг, підготовлену управлінням.

В 2010 році в сільські школи пішло на 200 учнів більше ніж у минулому році. Роман Шаповал

Всі без виключення начальні заклади, дошкільні навчальні заклади та позашкільні навчальні заклади приступили до роботи з 1 вересня поточного року. Про це сьогодні під час ефіру на обласному радіо в програмі «Ранковий ексклюзив» повідомив начальник Головного управління освіти і науки Харківської облдержадміністрації Роман Шаповал. 

До кінця календарного року Харківська область має отримати 8 автобусів для підвозу учнів сільських шкіл

Про це в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» обласного державного радіо повідомив начальник Головного управління освіти і науки ХОДА Роман Шаповал: «Останні чотири роки державна програма по забезпеченню шкільними автобусами на рівні області не працювала зовсім. В цьому році надходження автобусів відбувалося лише за позабюджетні кошти, і вперше за останні роки ми очікуємо надходження 8 одиниць транспорту для забезпечення підвозу учнів для Харківської області по квоті Міністерства освіти та науки України. Сподіваємося, що це буде до кінця цього календарного року».  

Події дня

Сьогодні, 13 жовтня, о 09:30 у великій залі УкрНДІЛГА (вул. Пушкінська, 86, 4 корпус) відбудеться офіційне відкриття наукової конференції "ЛІСІВНИЧА НАУКА: ВИТОКИ, СУЧАСНІСТЬ, ПЕРСПЕКТИВИ", присвяченої 80-річчю від дня заснування УкрНДІЛГА. О 12:00 в залі засідань Вченої Ради Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна розпочнеться урочиста церемонія вручення стипендій, заснованих Харківським міським благодійним фондом Юрія Сапронова, для студентів та молодих вчених університету на 2010/2011 навчальний рік.  

13 жовтня в Харківській області  приспущений Державний Прапор України

На виконання Указу Президента України №952/2010 від 12 жовтня 2010 року про оголошення в Україні 13 жовтня 2010 року дня жалоби у зв’язку із зіткненням локомотива з пасажирським автобусом на залізничному перегоні «Нікополь – Марганець», що призвело до чисельних людських жертв, голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін підписав розпорядження про день жалоби в Харківській області. Згідно із розпорядженням 13 жовтня 2010 року на всій території області приспущений Державний Прапор України на будинках і спорудах органів державної влади, державних підприємств, установ та організацій.  

Ключове значення для покращення економічних підстав діяльності вузів буде мати принцип формування державного замовлення

Член робочої групи по розробці проекту закону про освіту в останній редакції, проректор Національної юридичної академії ім. Я. Мудрого з навчально-методичної роботи В’ячеслав Комаров сьогодні під час прес-конференції повідомив, що в цьому законі закладено певні засади економічної та фінансової самостійності вузу. За його словами, у проекті закону запропоновані сучасні підходи щодо формування державного замовлення і механізму реалізації державного замовлення системи вищої освіти. «Це ключова річ, яка буде мати визначальне значення для покращення економічних підстав діяльності вузів», - відзначив він.

Щоб розвиватися і забезпечувати нормальні умови в гуртожитках і аудиторіях, вузам необхідно заробляти гроші. Леонід Товажнянський

Коло платних послуг, які можуть надавати українські вузи студентам, вже було у багатьох пунктах визначено раніше.По суті, Постанова Кабінету міністрів від 27.08.2010 № 796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами системи освіти, які належать до державної та комунальної форми власності» лише упорядкувала раніше прийняті нормативні акти,- підкреслює ректор НТУ «ХПІ» Леонід Товажнянський.

ХНУВС планує заключити угоди про співпрацю з усіма школами Дергачівського району

Як повідомив сьогодні під час урочистостей з нагоди 125-річчя Дворічнокутської загальноосвітньої школи I-III ступенів Дергачівського району ректор Харківського національного університету внутрішніх справ Олександр Бандурка, ХНУВС планує заключити угоди про співпрацю з усіма школами Дергачівського району, щоб діти мали більше можливостей отримувати освіту в університеті.

На посаду генерального директора КП «Харківський метрополітен» планується рекомендувати Михайла Карамшука

Як повідомив сьогодні голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін, він буде рекомендувати міській влади Харкова призначити генеральним директором КП «Харківський метрополітен» Михайла Карамшука, який зараз виконує обов'язки генерального директора. «Це питання ще не розглядалося. На мою думку, Михайло Карамшук справляється зі своїми обов'язками. Його знає і добре сприймає колектив. Тому я буду рекомендувати призначити Михайла Карамшука на посаду генерального директора КП «Харківський метрополітен», - зазначив Михайло Добкін.

Одне з основних завдань, які стоять перед нами, - це відновлення співпраці між промисловими підприємствами. Михайло Добкін

«Серед головних пріоритетів для мене як керівника області стоїть відновлення нашої промислової потужностьі внутрішньої кооперації в регіоні. На жаль, за останні 5 років наша промисловість втратила напрацьовані раніше зв'язки, і сьогодні є успішні підприємства, такі, як «Турбоатом», і є складні підприємства, але всі вони працюють окремо. Сьогодні одне із завдань, яке стоїть перед нами - це відновити співробітництво між нашими промисловими гігантами, забезпечити низку замовлень від успішних підприємств для тих, які ще не досягли стабільності. І ми це вже робимо», - заявив 12 жовтня в ході зустрічі з співробітниками Чугуївського авіаремонтного заводу голова ХОДА Михайло Добкін.

Необхідно зберігати традиції і вміти передавати з покоління в покоління все те, що дістається від наших предків. Михайло Добкін

«У кожному куточку Харківської області, в кожному населеному пункті живуть прекрасні люди, які вміють цінувати свою історію, гідно утримувати те, що дісталося від своїх предків, і правильно виховувати підростаюче покоління. Сьогодні на святі в Дворічнокутській школі я побачив багато щасливих дитячих очей, і хочу вам сказати, що у цієї школи хороше майбутнє. Районна та обласна влада збираються зробити багато хороших починань тут для того, щоб на прикладі цієї школи показати, що таке справжні традиції і вміння передавати з покоління в покоління все те, що нам дістається від наших батьків», - зазначив сьогодні голова ХОДА Михайло Добкін.

Депутати обласної ради не підтримали можливість застосування Постанови Кабінету міністрів України №796

Питання можливості застосування для закладів освіти Харківщини "Постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 №796 "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності" було предметом обговорення на засіданні постійної комісії з питань науки та освіти Харківської обласної ради і не знайшло підтримки серед депутатського корпусу. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив голова обласної комісії, ректор національного педагогічного університету Іван Прокопенко. «Якщо і буде ця постанова впроваджуватися в життя, то лише після узгодження з вченою радою кожного окремого ВНЗ», - підкреслив Іван Федорович.  

Для розвитку «Чугуївського авіаремонтного заводу» необхідні інноваційні рішення. Михайло Добкін

«Основний замовник авіаремонтного заводу - держава, в особі Міністерства оборони України. Ваше підприємство створювалося безпосередньо під ці завдання та цілі. Але життя не стоїть на місці, сьогодні потреби держави в плані розвитку армії незрівнянно менше, ніж були 20 років тому у Радянського союзі, тому необхідно знаходити паралельні шляхи, як отримувати прибуток, як заробляти гроші для підприємства, і для людей. Одним з таких шляхів може стати створення безпілотних літальних апаратів. У держави сьогодні є до нього інтерес, і цей інтерес потрібно підігріти», - заявив сьогодні в ході візиту на ДП «Чугуївський авіаремонтний завод» голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін. 

Заборгованість по пенсії ветеранам збройних сил буде ліквідована. Олександр Кузьмук

У ході зустрічі з колективом Чугуївського авіаційного ремонтного заводу народний депутат України Олександр Кузьмук повідомив, що заборгованість по пенсії ветеранам збройних сил буде ліквідована.  «Я сьогодні ж зустрічаюся з обласним військовим комісаром. Якщо така заборгованість є - а раз задають питання, значить, вона є - буде дана відповідь, розроблений графік погашення заборгованості, та інформація до вас буде доведена», - зазначив він.

Міністерство оборони буде розраховуватися з ремонтними підприємствами запчастинами  літаків

У зв'язку з тим, що у Міноборони немає достатніх коштів для того, щоб повністю розраховуватися з ремонтними підприємствами за обслуговування військової техніки, на засіданні РНБО було прийнято рішення вважати конвертованою валютою запчастини літаків, які можуть бути використані згодом для ремонту техніки іноземних замовників.

Чугуївський авіаремонтний завод має освоїти нові види робіт

ДП «Чугуївський авіаремонтний завод» має освоїти нові види робіт. Про це сьогодні в ході брифінгу за підсумками візиту на завод сказав народний депутат України Олександр Кузьмук.  «Привело нас сюди до вас головне: а що буде, коли закінчиться ресурс останнього Л-39? Розглядається питання україно-китайського літака, україно-російського літака, але я здивований, що керівництво Чугуївського авіаремонтного заводу до таких переговорів не залучається. Я розумію так: якщо ми ведемо мову про перспективний навчально-тренувальний літак, то треба в першу чергу думати: а де він буде обслуговуватися і ремонтуватися? І готувати базу для цього, готувати виробництво, щоб новий літак, що надійшов в Україну, вже знав своє місце, свій цех і свій ангар», - заявив народний депутат.

Михайло Добкін привітав колектив Дворічнокутської школи з 125-річчям з дня заснування навчального закладу

Сьогодні голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін взяв участь в урочистостях з нагоди 125-річчя Дворічнокутської загальноосвітньої школи I-III ступенів Дергачівського району. Голова ХОДА привітав колектив та учнів школи з ювілеєм і подарував ноутбук. А голова Дергачівської РДА Володимир Кацуба вручив ювілярам комп'ютер.  

У Харківській області не було ухвалено жодного рішення про введення додаткових платних послуг у ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації державної форми власності. Роман Шаповал

Жоден Харківський ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації державної форми власності не ухвалював рішення про введення додаткових платних послуг для студентів на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 №796 "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності". Про це сьогодні на прес-конференції заявив начальник Головного управління освіти та науки ХОДА Роман Шаповал.  

У Чугуївського авіаційного ремонтного заводу в Україні немає конкурентів. Михайло Добкін

Якщо урядом України буде прийнято рішення про забезпечення основних відомств безпілотними літальними апаратами, то замовлення на їх виробництво може отримати ЧАРЗ, який є єдиним промисловим підприємством у країні, яке займається розробкою безпілотників.

20 жовтня буде проводитися перевірка засобів оповіщення населення

20 жовтня 2010 року о 7 годині 52 хвилині та о 14 годині 25 хвилин Головним управлінням з питань надзвичайних ситуацій Харківської облдержадміністрації буде проводитися планова комплексна технічна перевірка засобів оповіщення населення з включенням електросирен, залученням радіотрансляційних вузлів та телебачення. Управління прохає громадян під час перевірки зберігати спокій та продовжувати свої справи. 

Безпілотний літальний апарат -  майбутнє авіації. Олександр Кузьмук

Фахівці державного підприємства Міністерства оборони України «Чугуївський авіаційний ремонтний завод» розробили два варіанти безпілотного літального апарату сімейства «Стрепет», призначеного для використання у військових і мирних цілях. Про це сьогодні в ході брифінгу за підсумками візиту на «Чугуївський авіаремонтний завод» сказав народний депутат України Олександр Кузьмук. 

Ізюмський тепловозремонтний завод стане головним підприємством Центральної, Східної та Південної України з ремонту тепловозів

Згідно з рішенням керівництва Мінтрансу, Ізюмський тепловозремонтний завод буде головним підприємством в кількох регіонах України з ремонту тепловозів. У зв'язку з цим можна говорити про гарантії забезпеченості заводу замовленнями на наступний рік, що дозволить йому вийти з кризової ситуації.

Увага! Оголошено акредитацію

У четвер, 14 жовтня з робочим візитом до Харківської області приїде перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв, який відвідає місто Лозова. Представникам ЗМІ, які бажають висвітлювати цей захід, прохання зареєструватися за телефонами 700-03-31 або 700-17 -49 до 15.00 13 жовтня.

Віталій Алексейчук провів особистий прийом громадян

Заступник голови ХОДА Віталій Алексейчук провів в Коломацькій РДА особистий прийом громадян, в ході якого були розглянуті питання оформлення і видачі актів на право користування земельними ділянками та їх приватизації, придбання комплекту спортивного обладнання для Шелестівського дошкільного навчального закладу та надання матеріальної допомоги на лікування. Всі питання взяті на контроль.  

У Харкові відбудеться матч «Легенди хокею СРСР» - «Динамо» Харків

16 жовтня 2010 о 15:30 на льодовій арені «Айсхолл Дафі» під патронатом голови Харківської облдержадміністрації Михайла Добкіна, виконуючого обов'язки Харківського міського голови Геннадія Кернеса відбудеться дружній матч, в якому візьмуть участь «Легенди хокею СРСР» і «Динамо» Харків, ветерани. 

Проблема не така гостра, якою її намагаються зобразити. Віль Бакіров

Ректори провідних харківських ВНЗів не бачать ніяких проблем, пов'язаних з ухваленням «Постанови Кабінету Міністрів України от 27.08.2010 № 796 "Про затвердження Переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти,що належать до державної та комунальної форми власності» і вважають весь галас, що здійнявся навколо цієї постанови, надуманим і штучно спровокованим. Про це сьогодні на прес-конференції в ХОДА заявили ректор ХНУ ім. В. Каразіна, голова Ради ректорів Харківського регіону Віль Бакіров, ректор Харківського національного педагогічного університету ім. Г.Сковороди Іван Прокопенко, ректор НТУ «ХПІ» Леонід Товажнянський та проректор ХНЮА їм Я. Мудрого В'ячеслав Комаров.

Наше завдання - не дати загинути великим ремонтним підприємствам Харківщини. Михайло Добкін

Незважаючи на те, що більшість великих ремонтних підприємств Харківської області, як і всієї України, орієнтовані на потреби армії і зараз отримують дуже мало замовлень, не можна дати цим підприємствам загинути, - підкреслює голова ХОДА Михайло Добкін. Коли економічна ситуація в країні зміниться на краще, саме вони можуть стати додатковим джерелом для істотного поповнення обласного бюджету.

Михайло Добкін висловив співчуття з приводу катастрофи в Дніпропетровській області

Голова ХОДА Михайло Добкін висловив співчуття з приводу катастрофи в Дніпропетровській області, що забрала життя 40 осіб.

Науково-дослідний інститут регіональної політики продовжує вести діяльність нелегітимно. Віль Бакіров

«Ще в червні був підписаний наказ про ліквідацію Науково-дослідного інституту регіональної політики, який працював при Харківському національному комітеті ім. В.Н. Каразіна. Зараз ми вважаємо його просто неіснуючим. Інститут переїхав з території ХНУ ім. В.Н. Каразіна. Можна сказати, що зараз Інститут регіональної політики здійснює діяльність нелегітимно», - зазначив сьогодні ректор ХНУ ім. В.Н. Каразіна Віль Бакіров, коментуючи питання про те, що Інститут продовжує свою діяльність і публікує на своєму сайті інформацію про свою роботу.

Для забезпечення пожежної безпеки службам МНС необхідні безпілотні літальні апарати. Михайло Добкін

Для того, щоб співробітникам Міністерства надзвичайних ситуацій було легше забезпечувати пожежну безпеку в лісах, службі необхідні безпілотні літальні апарати, які можуть патрулювати лісові масиви і в режимі реального часу давати сигнал з камер спостереження про виникнення джерела запалення. Крім цього безпілотники можуть використовуватися і в інших галузях народного господарства.

Архів документів