Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Новини

Будинки-інтернати області фінансуються лише на 60%. Ігор Шурма

Як повідомив сьогодні під час спільного засідання колегії облдержадміністрації та зборів адміністративно-господарського активу області заступник голови ХОДА Ігор Шурма, видатки на утримання будинків-інтернатів на 2010 рік, визначені Міністерством фінансів України в сумі 75,4 млн. грн., задовольняють річну потребу лише на 60 %. «У загальному обсязі фінансування захищені статті видатків складають майже 93% і лише 7% на інші статті (послуги зв’язку, поточні ремонти, відрядження, тощо). Така тенденція у фінансуванні зберігається протягом останніх років», - зазначив Ігор Шурма.

87,1% загального фонду бюджету було використано на фінансування захищених статей. Сергій Овсянніков

На фінансування захищених статей видатків у січні-листопаді місцевими бюджетами області використано 6534,6 млн.грн., або 87,1% загального фонду бюджету. Про це повідомив під час спільного засідання колегії обласної державної адміністрації та зборів адміністративно-господарського активу області начальник Головного фінансового управління ХОДА Сергій Овсянніков.    

Святий Миколай завітав до вихованців Богодухівського навчально-виховного комплексу

До дня Святого Миколая учні Богодухівського обласного навчально-виховного комплексу для дітей з порушеннями розумового розвитку отримали подарунки та привітання від заступника обласної державної адміністрації Юрія Сапронова. У цьому році Святий Миколай порадував малечу солодощами та спортивним інвентарем. Натомість вихованці інтернату подарували гостям святкову театралізовану новорічну програму.

За 11 місяців 2010 року до зведеного бюджету області надійшло 3411,6 млн.грн. власних і закріплених доходів

За 11 місяців 2010 року до зведеного бюджету області надійшло 3411,6 млн.грн. власних і закріплених доходів. В порівнянні з аналогічним періодом 2009 року надходження збільшились на 10,4%, або на 321,3 млн.грн. Про це повідомив під час спільного засідання колегії обласної державної адміністрації та зборів адміністративно-господарського активу області начальник Головного фінансового управління ХОДА Сергій Овсянніков.

Про деякі позитивні показники щодо розвитку сільського господарства області у поточному році

Як відзначив в ході спільного засідання колегії ХОДА та господарського активу області заступник голови облдержадміністрації Віталій Алексейчук, при всіх цьогорічних погодних негараздах, при обмеженому бюджетному фінансуванні область має не лише негативні показники щодо розвитку сільського господарства у поточному році. Так, сільськогосподарські підприємства, за даними статистичної звітності, по підсумках роботи за 11 місяців реалізували продукції рослинництва і тваринництва майже на 4,2 млрд. грн. Це на 14,6% більше, ніж за аналогічний період 2009 року.  

Аналіз стану справ у тваринництві

Серед усіх видів продукції тваринництва скорочення обсягів виробництва по підсумках роботи за 11 місяців маємо лише по молоку – на 2,2%. «Зважаючи на це не можу не назвати райони, завдяки яким область у найбільшій мірі зобов’язана цьому негативному показнику. Це Лозівський (спад на 9%), Харківський (на 19%), Золочівський (на 22%), Краснокутський (на 23%), Богодухівський (на 24%), Барвінківський (на 25%)», - сказав під час спільного засідання колегії обласної державної адміністрації та активу області заступник голови ХОДА Віталій Алексейчук.  

Про основні показники розвитку сільського господарства у поточному році

Погодні умови поточного року були практично однаково несприятливі для всієї території області. Однак, кінцевий результат щодо рівня врожайності виявився далеко неоднозначним, - зауважив заступник голови ХОДА Віталій Алексейчук. «Найгірша ситуація щодо рівня врожайності всіх основних сільськогосподарських культур склалася у Борівському і Шевченківському районах. Не набагато краще вона у Харківському, Богодухівському, Близнюківському і Дворічанському районах.  

Харківська область планує закуповувати спецтехніку для муніципальних потреб безпосередньо у виробника

У ході візиту голови ХОДА Михайла Добкіна до Республіки Татарстан обговорювалася можливість прямих поставок спеціалізованої автомобільної техніки КАМАЗ для потреб Харкова і області. З відповідною пропозицією в ході презентації IT-парку в Казані виступили представники автозаводу. На даний момент в Україні працюють 11 дилерів техніки «КАМАЗ», але прямої тісної співпрацю досі не було налагоджено. Крім цього в ході презентації казанські фармацевти висловили зацікавленість у співпраці з харківськими вченими-медиками для спільного виробництва стерильної очної мазі.

Про виробництво валової продукції тваринництва і рослинництва по сільськогосподарських підприємствах області за 11 місяців 2010 року

«Ми не бачимо ефективної роботи щодо технічного і технологічного оновлення галузей рослинництва і, особливо, тваринництва у Близнюківському, Валківському, Богодухівському, Вовчанському, Золочівському, Краснокутському, Лозівському, Печенізькому, Харківському, Шевченківському районах, - зазначив під час засідання колегії ХОДА з питання підсумків розвитку агропромислового комплексу області у 2010 році заступник голови облдержадміністрації Віталій Алексейчук. - А кінцевим результатом цього, рано чи пізно, стають виробничі і фінансові показники, яким не має виправдання навіть зважаючи на ті вкрай несприятливі погодні умови, що ми мали у поточному році».

За 11 місяців поточного року зросли обсяги фінансування розвитку аграрного сектору області за рахунок власних і залучених коштів

Про це на спільному засідання колегії обласної державної адміністрації та зборів господарського активу області повідомив заступник голови ХОДА Віталій Алексейчук: «На придбання нової сільськогосподарської техніки і обладнання тваринницьких ферм в цілому по області направлено 325,7 млн. грн. капіталовкладень, що в 1,8 раза більше, ніж за січень – листопад 2009 року. В 1,9 рази збільшилися обсяги кредитування підприємств АПК».

Чисельність тракторів і комбайнів, іншої техніки в цілому по господарствах області продовжує зменшуватися

На початок поточного року сумарна енергетична потужність машинно-тракторного парку сільськогосподарських підприємств області складала 2 млн. 946 тис. кінських сил. Це у 1,7 рази менше проти 2000 року і у 2,4 рази менше порівняно із 1990 роком. Забезпеченість енергетичними потужностями сільськогосподарських підприємств у розрахунку на 100 гектарів посівної площі складає лише 253 кінські сили. Це на 15% менше, ніж в середньому по Україні.  

По окремих важливих позиціях ми маємо прямі втрати досягнутого потенціалу і продовжуємо його втрачати. Віталій Алексейчук

Зміна чисельності корів дійної череди в Харківській області – це наочне підтвердження прямих втрат за останні п’ять років досягнутого раніше потенціалу сільськогосподарського виробництва. Про це на засідання колегії облдержадміністрації заявив заступник голови ХОДА Віталій Алексейчук.  

Попередні п’ять років у плані розвитку сільського господарства для Харківської області можна вважати втраченими. Віталій Алексейчук

На сьогоднішній день Харківська область знаходиться на 9 місці серед регіонів України за обсягом виробництва валової продукції сільського господарства. «Це при тому, що у першій половині поточного десятиріччя область поряд з Київською і Дніпропетровською стабільно входила в число трьох – чотирьох кращих, а у 2001 і 2002 роках взагалі була першою за цим показником», - зазначив під час засідання колегії обласної державної адміністрації з питання підбиття підсумків роботи агропромислового комплексу області у 2010 році заступник голови ХОДА Віталій Алексейчук.  

Харківщина буде вивчати досвід роботи електронного уряду в Татарстані

У Республіці Татарстан успішно діє електронний уряд, досвід роботи якого планує переймати Харківська область. Як зазначив у ході зустрічі з головою ХОДА Михайлом Добкіним президент Республіки Татарстан Рустам Мінніханов, казанська сторона готова надати всі необхідні дані про організацію роботи електронного уряду.

Підприємства Татарстану зацікавлені в кооперації зі структурами Харківської області

Як зазначив у ході візиту до Республіки Татарстан голова ХОДА Михайло Добкін, у Харківської області та Казані є великі перспективи співпраці в різних сферах. Зокрема, в ході презентації IT-парку в Казані ряд підприємств виявили зацікавленість у співпраці в рамках кооперації.

Стан доріг у Харківській області

За інформацією Служби автомобільних доріг у Харківській області, за минулу добу розчищено від снігу 311,7 км доріг місцевого значення та 224 км державного значення, на забезпечення безпечного проїзду витрачено 1890,81 куб. м піщано-сольових сумішей. Протягом доби на автошляхах області працювало 144 одиниць техніки і 184 дорожніх робітників.  Станом на 20 грудня проїзд автотранспорту по всіх дорогах загального користування в Харківській області забезпечено. 

Харків і Казань готуються до спортивних подій світового масштабу

Як було відзначено в ході візиту голови ХОДА Михайла Добкіна до Республіки Татарстан, Харків і Казань мають багато спільного.Однією з безлічі точок дотику стало також те, що обидва міста готуються до проведення великомасштабних спортивних заходів: Харків - до Євро-2012, а Казань - до Універсіади-2013.

Михайло Добкін привітав начальника Харківського облуправління МВС Михайла Мартинова з присвоєнням звання генерал-майора міліції

Перед початком спільного засідання колегії облдержадміністрації та зборів адміністративно-господарського активу області голова ХОДА Михайло Добкін привітав працівників органів внутрішніх справ з Днем міліції. Також Михайло Добкін привітав начальника Головного управління МВС України в Харківській області Михайла Мартинова з присвоєнням звання генерал-майора міліції.  

Харківська область буде переймати досвід Казані зі створенні IT-парку

Харківська область і Казань будуть відновлювати та розширювати співробітництво в рамках кооперації. Як зазначив у ході візиту в Республіку Татарстан голова ХОДА Михайло Добкін, ті рішення, які були прийняті в Геленджику президентами Російської Федерації і України про співпрацю не за географічною ознакою, а за можливостями внутрішніх зв'язків у кооперації, повинні бути реалізовані, оскільки окремі регіони України і Росії часто мають багато спільного. Зокрема, мова йде про Харківщину та Казань.

Вихованці Зеленогайської школи-інтернату отримали подарунки від Святого Миколая

Привітання зі святом Святого Миколая отримали вихованці комунального закладу «Зеленогайський спеціальний загальноосвітній навчально-виховний комплекс для дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (дошкільний навчальний заклад – школа–інтернат І-ІІ ступенів)» Харківської обласної ради від заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Василя Хоми. Солодкі подарунки, комплекс-караоке для музичного куточка та щирі слова побажань приніс дітлахам напередодні свята Св. Миколай. Задоволення від спілкування та добрий настрій отримали як дорослі, присутні на святі, так і дітлахи, які підготували чудову театралізовану програму.  

Увага! Оголошено акредитацію

Завтра, 21 грудня, в Харкові відбудеться урочисте відкриття нової станції метрополітену. Представникам ЗМІ, які висвітлюватимуть цю подію, необхідно акредитуватися до 16:00 20 грудня по тел. 700-17-49, 700-03-31.  

Події дня

Сьогодні, в понеділок, 20 грудня, о 10:00 у великому залі Будинку рад (вул. Сумська,64, ІV - й поверх) розпочнеться спільне засідання колегії обласної державної адміністрації та зборів адміністративно-господарського активу області. На порядку денному питання: 1. Про хід виконання рішення спільного засідання колегії облдержадміністрації та зборів адміністративно - господарського активу області від 1 грудня 2010 року "Про підсумки економічного і соціального розвитку області за 9 місяців 2010 року" (в порядку контролю). 2. Про хід виконання рішення спільного засідання колегії облдержадміністрації та зборів адміністративно - господарського активу області від 1 грудня 2010 року "Про виконання бюджету області за 9 місяців 2010 року" (в порядку контролю). 3. Про створення належних умов для перебування підопічних в інтернатних установах системи органів праці та соціального захисту населення. 4. Про підсумки розвитку агропромислового комплексу області у 2010 році. 5. Про стан роботи щодо залучення іноземних інвестицій, забезпечення функціонування "Єдиного вікна". 6. Про заходи щодо забезпечення оптимального функціонування системи захисту прав дітей в межах виконання Загальнодержавної програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини". 7. Про ефективність надання соціальних послуг дітям та молоді Харківським обласним центром матері та дитини, обласним соціальним гуртожитком, обласним центром для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді. 8. Про стан виконання завдань у сфері державної кадрової політики, визначених актами і дорученнями Президента України (протокольний розгляд). Засідання транслюватиметься в прямому ефірі на телеканалі обласної державної телерадіокомпанії. О 14:00 в прес-центрі ХОДА (вул. Сумська, 64, 5 поверх, к.170) відбудеться прес-конференція «Назустріч фестивалю харківські музичні вечори 2011» за участю лауреата міжнародних конкурсів, художнього керівника та автора ідеї Фестивалю "Харківські Музичні Вечори" Валерія Соколова, лауреата міжнародних конкурсів, професора Ганнове

Святий Миколай завітав до Краснокутського дитячого будинку

18 грудня начальник управління у справах преси та інформації ХОДА Вікторія Маренич відвідала Краснокутський дитячий дошкільний будинок для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вона привітала вихованців дитячого будинку з наступаючим святом Святого Миколая та вручила їм подарунки - книжки та мандарини. Також у благодійній акції взяло участь видавництво «Ранок», директор якого Віктор Круглов привітав дітей зі святом і поповнив бібліотеку дитячого будинку новими книгами.

Харківська область повністю виконала план зі створення ОСББ на 2010 рік

Станом на 15 грудня 2010 року в Харківській області діє 412 ОСББ (270 - в м.Харкові, 142 - в районах області та містах обласного значення). З початку року було створено 48 об'єднань (30 - у м. Харкові і 18 - в районах та містах області). Таким чином, план зі створення ОСББ на 2010 рік (408 одиниць) відповідно до "Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Харківської області на 2010-2014 роки" вже виконано повністю. Про це сьогодні на обласній селекторній нараді повідомив заступник начальника Головного управління ЖКГ та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Сергій Дорошенко.

Організованим збиранням твердих побутових відходів охоплено 29% загальної кількості населених пунктів області

Організованим збиранням твердих побутових відходів охоплено лише 29% загальної кількості населених пунктів області. Найгірша ситуація склалася в Близнюківському, Валківському, Золочівському, Сахновщинському, Шевченківському районах, де організованим збиранням ТПВ охоплено менше 2% населених пунктів. Про це сьогодні під час обласної селекторної наради повідомив начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області Роман Квартенко.

Озимі в Харківській області знаходяться в хорошому стані. Віталій Алексейчук

Як повідомив 17 грудня заступник голови ХОДА Віталій Алексейчук, наразі посіви озимих у Харківській області знаходяться в хорошому стані, що дозволяє сподіватися на добрий врожай. «Сьогодні прекрасні озимі у нас – я працюю в сільському господарстві більше 40 років, але таких чудових озимих я не бачив. Було зроблено все по технології – своєчасно посіяно, своєчасно оброблено, тому ми сподіваємося на добрий врожай», - сказав він.

З Нового року теплопостачальним підприємствам Харківської області необхідно переукласти договори на постачання газу

З 1 січня всім підприємствам, які виробляють теплову енергію, необхідно заново укласти договори на постачання газу з НАК «Нафтогаз України». Про це заявив на брифінгу з пресою по закінченні селекторної наради заступник голови Харківської облдержадміністрації Валентин Дулуб.  За його словами, обласна влада робить все можливе, щоб прискорити цей процес. Всі підприємства Харківської області до цього готові і заявки вже подано.  

Послуги теплопостачання в Харківській області подорожчають на 10 - 20%. Валентин Дулуб

НКРЕ на підставі розрахунків теплопостачальних підприємств затвердив ціну вироблення 1 Гкал теплової енергії. «За тими даними, які у нас є на сьогоднішній день, підвищення вартості 1 Гкал теплової енергії не сильно відіб'ється на споживачах. Підвищення складе від 10% до 20%, хоча за попередніми розрахунками деяких комунальних підприємств, підвищення складе 10-15%. Підвищення на 30%, виходячи з тієї ціни на 1 Гкал, яку зараз затвердив НКРЕ, не передбачається», - заявив на селекторній нараді заступник голови Харківської облдержадміністрації Валентин Дулуб.  

Завдяки вжитим заходам, в Харківській області не зафіксовані високі показники захворюваності на грип та ГРВІ. Ігор Шурма

«Для ефективної роботи з недопущення розповсюдження захворюваності на грип та ГРВІ в Харківській області проводиться щоденний моніторинг стану захворюваності в кожному організованому дитячому колективі: дитячих дошкільних закладах, загальноосвітніх школах, вищих учбових закладах, а також серед колективів викладачів. Отримуючи щоденні показники моніторингу, ми маємо можливість ухвалювати рішення оперативно і не чекати, поки буде перевищений епідпоріг, оскільки цей показник є неефективним, тому що він дає можливість реагувати на стан справ в регіоні лише з тижневим запізненням», - зазначив сьогодні на прес-конференції заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма.

Віталій Алексейчук привітав вихованців Харківської школи-інтернату для дітей з серцево-судинними захворюваннями з Днем Святого Миколая

17 грудня заступник голови ХОДА Віталій Алексейчук привітав вихованців Харківської школи-інтернату для дітей з серцево-судинними захворюваннями зі святом Святого Миколая та вручив подарунки від Харківської обласної адміністрації та її голови Михайла Добкіна. До свята усі 235 вихованців учбової установи отримали солодкі подарунки, а також новий комп'ютер.

Архів документів