Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Державний архів Харківської області планується перемістити в будівлю міського ломбарду

Державний архів Харківської області планується перемістити в будівлю міського ломбарду

В даний час приміщення обласного державного архіву на Московському проспекті знаходиться в незадовільному стані, а будівля на вул.Мироносицькій в основному відповідає всім вимогам, але переповнена. Для вирішення цієї проблеми головою Харківської облдержадміністрації Михайлом Добкіним була створена робоча група, яка розробляла кілька варіантів вирішення питання і відшукала приміщення, де могли б бути розміщені всі архіви - і документи Національного архіву України,і особисті справи осіб, які передаються підприємствами, установами і організаціями. Це приміщення міського ломбарду на вул.Маршала Конєва, яке належить територіальній громаді м.Харкова. Про це повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації - керівник апарату ХОДА Василь Хома.

«Нам необхідна площа понад 10 тис. кв. м. Приміщення на вул.Конєва - багатоярусні заввишки понад 8 метрів, тому необхідна реконструкція для того, щоб зробити з одного приміщення 2 архівних блоки. Таким чином, площа збільшиться практично у 2 рази і ми отримаємо повноцінний архів, який забезпечить нас приміщенням із запасом для прийому та зберігання в майбутньому документів як Національного архіву, так і особистих справ», - зазначив заступник губернатора. 
За його словами, до тих пір, поки не буде розроблений проект, складно точно назвати обсяг необхідних для реконструкції коштів, але за оцінкою фахівців це приблизно 15 млн. грн.
Він також повідомив, що оскільки Державний архів володіє об'єктами державної власності, а приміщення ломбарду на вул. Маршала Конєва є комунальною власністю, був розроблений правовий механізм обміну приміщеннями. В даний час закінчується процес узгодження з міською радою, і, ймовірно, наступного тижня документи будуть передані на затвердження голові ХОДА Михайлу Добкіну. «Після затвердження губернатором планується приступити до реалізації механізму обміну приміщеннями, після чого буде проходити реконструкція, підготовка до зберігання архівних документів і передислокація», - підкреслив Хома. 
За прогнозами фахівців, після того, як будуть прийняті всі документи, які зараз є у підприємств, установ і організацій, архів буде заповнений на 90%. 

Теги