Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Новини

На Харківщині у всіх соціальних закладах для психоневрологічних хворих створені абсолютно нові санітарні умови

Про це сьогодні під час відвідування комунальної установи «Ржавецький психоневрологічний інтернат» повідомив заступник голови Харківської ОДА Ігор Шурма. Він зазначив, що в мережі соціальних закладів Харківської області 9 установ, де знаходяться психоневрологічні хворі. «Особливістю таких установ є те, що ці люди приречені до кінця свого життя перебувати у таких закладах. У них немає іншої надії і сподівань, що їм хтось допоможе крім персоналу, який тут працює. Відтак влада намагається максимум зробити для того, щоб умови життя цих людей і роботи персоналу були комфортными. В 2011 році після інспекції всіх 9 закладів ми ухвалили рішення про те, що треба напрацювати середньостроковий план з покращення умов. Він передбачав, передусім, створення абсолютно нових санвузлів, харчоблоків і їдальні, лазні і приміщень, де проводиться прання. На цьому етапі я можу сказати, що ми своє зобов’язання за 2 роки виконали. З обласного бюджету було виділено більше 4 млн. грн. державних коштів. Крім цього, було залучено майже 2 млн. грн. позабюджетних коштів. Це був перший етап. На другому етапі ми приступимо до покращення умов проживання людей. Ми повинні розуміти, що це непрості люди, і тут повинні бути відповідної конструкції і міцності ліжка, меблі, двері. На моє глибоке переконання, якщо ми це забезпечимо, це є той мінімум, який ми взяли на себе, і ми його виконаємо», - сказав Ігор Шурма.

Михайло Добкін привітав воїнів-інтернаціоналістів з 25-ою річницею виведення Радянських військ з Афганістану

Сьогодні в Палаці студентів НУ "Юридична академія ім. Ярослава Мудрого" відбувся урочистий прийом з нагоди відзначення 25-ї річниці виведення Радянських військ з Республіки Афганістан. У заході взяли участь голова Харківської ОДА Михайло Добкін, заступник голови – керівник апарату ХОДА, учасник бойових дій в Афганістані Василь Хома, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, Харківський міський голова Геннадій Кернес, голова Харківської обласної Спілки ветеранів Афганістану Володимир Рижков, Генеральний консул Російської Федерації в Харкові Сергій Семенов.

Головне завдання проведення Року воїнів-інтернаціоналістів - підвищення рівня їх соціального захисту

Сьогодні в ході прес-конференції на тему «Реалізація в регіоні завдань Президента України щодо забезпечення соціального захисту учасників бойових дій на території інших держав, інвалідів війни, сімей загиблих та померлих учасників бойових дій» голова Харківської обласної Спілки ветеранів Афганістану Володимир Рижков розповів про проведення в Україні Року воїнів-інтернаціоналістів.

Сім'ї загиблих воїнів-інтернаціоналістів найбільш постраждали від Афганської війни

Про це сьогодні в ході прес-конференції на тему «Реалізація в регіоні завдань Президента України щодо забезпечення соціального захисту учасників бойових дій на території інших держав, інвалідів війни, сімей загиблих та померлих учасників бойових дій» розповів голова Харківської обласної Спілки ветеранів Афганістану Володимир Рижков. Він підкреслив, що в середньому в рік за допомогою до обласного Союз ветеранів Афганістану, а також в районні та міські підрозділи, звертається кілька тисяч чоловік.

В області організовано щорічний медичний огляд воїнів-інтернаціоналістів

В рамках реалізації в регіоні завдань Президента України щодо забезпечення соціального захисту учасників бойових дій на території інших держав, інвалідів війни, сімей загиблих та померлих учасників бойових дій Департаментом охорони здоров`я розроблені конкретні заходи щодо надання медичної допомоги. Про це під час прес-конференції розповіла заступник директора Департаменту охорони здоров`я ХОДА Галина Сіроштан. «Кожного року, в першому кварталі, проводяться профілактичні огляди цієї категорії громадян та членів їх сімей. Складаються плани оздоровлення, і медичні працівники дуже ретельно слідкують за їх виконанням», - повідомила Галина Сіроштан.

Афганці складають основу тих людей, які намагаються пояснити нашому суспільству, що не можна допустити протистояння і кровопролиття

Про це сьогодні в ході брифінгу після відвідування комунального закладу «Ржавецький психоневрологічний інтернат» заявив голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін. Він зазначив, що завтрашній день - 25-а річниця виведення Радянських військ з Республіки Афганістан - є символічним для величезної кількості тоді хлопців, а сьогодні вже для досить дорослих чоловіків, які служили в зоні бойових дій.

Воїни-інтернаціоналісти Харківщини отримують матеріальну допомогу на оплату послуг ЖКГ

На сьогодні в Харківській області в органах соціального захисту населення перебуаває на обліку майже 10 тисяч воїнів-інтернаціоналістів, з них 797 – інваліди війни. Про це повідомила під час прес-конференції заступник директора Департаменту соціального захисту населення ХОДА Тетяна Ерміліна. «Президентом України 2014 рік оголошено Роком учасників бойових дій на території інших держав. З цією метою Кабінетом Міністрів України затверджений план заходів, які будуть виконуватися протягом року. Законом України про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту зафіксовані і надані пільги для воїнів-інтернаціоналістів. Це пільги по житлово-комунальним послугам, надання безкоштовно санаторно-курортних путівок, надання реабілітаційних засобів. Компенсація за послуги ЖКГ складає 100% для інвалідів війни, 75% для учасників бойових дій та 50% для сімей загиблих. Кожній сім’ї загиблих, згідно обласної програми соціального захисту населення, щорічно надається матеріальна допомога в розмірі 1 тис. грн. на погашення послуг ЖКГ. В місті половину надає держава, а другу половину – бюджет Харкова», – зазначила вона.

На Харківщині крок за кроком змінюються умови для роботи трудових колективів і перебування людей в інтернатних установах

Про це сьогодні в ході візиту до комунального закладу «Ржавецький психоневрологічний інтернат» заявив голова Харківської ОДА Михайло Добкін. «Ржавецький психоневрологічний інтернат є позитивним прикладом синтезу сил небайдужих людей, трудового колективу, соціально відповідального бізнесу і влади. Крок за кроком тут змінюються умови для роботи трудового колективу та перебування людей. Ми говоримо про те, що, змінивши філософію, тут змінили все: від дрібниць до глобальних речей. Ні ремонт пральні, ні санвузли, ні відремонтовані палати не можуть максимально корисно служити людям, якщо тут не буде правильного, професійного, доброго ставлення. Коли все це разом склалося, ми отримали такий інтернат, який бачимо сьогодні. Звичайно, тут ще дуже багато роботи, потрібні капіталовкладення. Але тут є найголовніше - правильне ставлення до людей і до своїх службових обов'язків», - сказав Михайло Добкін.

Харківська область є одним з лідерів за кількістю створених прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу

Про це сьогодні в ході брифінгу після відвідування комунального закладу «Ржавецький психоневрологічний інтернат» заявив голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін. «Харківська область є одним з лідерів за кількістю створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Поряд з Київською та Дніпропетровською областями ми маємо найбільші темпи щодо зменшення кількості дітей, які перебувають в інтернатних установах», - сказав він.

На Харківщині планують оптимізувати мережу інтернатних установ

Про це сьогодні після відвідування комунального закладу «Ржавецький психоневрологічний інтернат» заявив голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін. Він зазначив, що у зв'язку з позитивною роботою зі створення прийомних сімей та будинків сімейного типу звільняються приміщення дитячих інтернатів, в які надалі, можливо, будуть розселяти ряд психоневрологічних інтернатів.

Тарас Шевченко може стати символом примирення України

Великого українського поета Тараса Шевченка цінують у всіх регіонах нашої країни, тому він може стати символом примирення. Так директор і головний диригент Харківської обласної філармонії Юрій Янко прокоментував ініціативу Президента України Віктора Януковича проголосити 9 березня, 200-ту річницю з дня народження Кобзаря, Днем національного примирення українського народу. «Чому б Тарасу Шевченко не стати символом примирення країни, якщо він завжди нас об'єднував, завжди давав нам зрозуміти, що ми – єдина нація. Він може об'єднати Україну своїм генієм. Примирятися завжди і скрізь можна, помиритися завжди набагато складніше, ніж просто кидати один в одного каміння. Тому я, звичайно ж, підтримую таку ініціативу, як і кожна людина. Демократія – це, перш за все, виконання законів і повага один до одного», – зазначив він.

Президент зробив дуже важливий і об'єднуючий крок, запропонувавши 9 березня зробити Днем національного примирення

Коментуючи ініціативу Президента України про проголошення Дня національного примирення українського народу, голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін зазначив: «Я позитивно ставлюся до будь-якої ідеї примирення в нашому суспільстві. Подивіться, що у нас сьогодні відбувається. Державні символи, зокрема державний прапор, стають символом опору. Незрозуміло, чому частина людей присвоює право вважати державний прапор України символом, з яким можна йти на захоплення будівель. При цьому поряд з державним прапором з'являється прапор тих військових формувань, які під час Другої світової війни воювали на боці окупантів. Це робить ситуацію ще більш цинічною. Тарас Шевченко - це символ для всіх жителів нашої країни. Тому Президент зробив дуже важливий і об'єднуючий крок, запропонувавши 9 березня зробити Днем національного примирення».

Хід опалювального сезону 2013/2014 років у Красноградському районі

Станом на 14 лютого 2014 року в Красноградському районі працює 15 котельних (100%), опалюються усі 66 об’єктів соціальної сфери: 23 школи, 13 дитячих та 30 лікувальних закладів. До централізованого теплопостачання підключено 132 житлових будинки (100%). З метою реагування на випадок виникнення аварійних ситуацій на комунальних підприємствах Красноградського району працюють диспетчерські служби: Красноградське підприємство теплових мереж, телефон (05744) 7-34-09, Красноградське КП «Водоканал», телефон (05744) 7-12-93, Красноградське житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство, телефон (05744) 7-08-42.

У Ржавецькому психоневрологічному інтернаті проведено капітальний ремонт

Голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін сьогодні відвідав комунальну установу «Ржавецький психоневрологічний інтернат». Він оглянув відремонтовані приміщення інтернату, ознайомився з умовами проживання підопічних та поспілкувався з трудовим колективом.

Ініціатива Президента зробити 9 березня Днем національного примирення – позитивна і своєчасна

Народний артист України, художній керівник Харківського державного академічного драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка Володимир Маляр прокоментував ініціативу Президента України Віктора Януковича проголосити 9 березня - 200-ту річницю з дня народження Тараса Шевченка - Днем національного примирення українського народу. «Ця дата дуже важлива для всіх. У театрі ми до неї дуже серйозно підготувалися. На малій сцені відбулось 14 вечорів, поставлений спектакль за творами Тараса Шевченка «Мені однаково, чи буду... ». Звичайно ж, ініціатива Президента – позитивна і своєчасна. Хотілося б вірити, що на це підуть люди, які стоять на «майдані». Президент робить все для того, щоб не пролилася кров і не почалося серйозне громадянське протистояння», – зазначив він.

У Харкові обговорять пріоритети розвитку сучасної освіти

18 лютого о 10.00 в Харківському гуманітарному університеті «Народна українська академія» (вул. Лермонтовська, 27, конференц-зала) розпочнеться Міжнародна науково-теоретична конференція «Пріоритети розвитку сучасної освіти: теорія, методологія, практика». Близько 80 вчених зі Швеції, Росії , Казахстану, Білорусії і України візьмуть участь в обговоренні. Регламент роботи: 10.00-14.00 Пленарне засідання. Постановочні доповіді. 14.30-17.30 «Круглий стіл». 17.30-18.00 Підведення підсумків.

Значне збільшення виробництва зернових культур стало можливим завдяки чіткому дотриманню агротехнологій

Значне збільшення виробництва зернових культур в 2013 році стало можливим завдяки максимально чіткому дотриманню агротехнологій вирощування сільськогосподарських культур. Про це заявив заступник голови облдержадміністрації Юрій Сапронов. «За даними Головного управління статистики, в 2013 році на Харківщині зібрано 4,2 млн.т зернових і зернобобових культур, що на 54,7% більше ніж у 2012 році. Питома вага продовольчого зерна склала 49,6%. У порівнянні з 2012 роком урожай озимої пшениці збільшився вдвічі, кукурудзи - на 53%, жита озимого - на 26,2%, озимого ячменю - в 2,1 рази», - сказав Юрій Сапронов.

Події дня

Сьогодні, 14 лютого, о 14:00 у прес-центрі ХОДА (вул.Сумська, 64, 5 поверх, к. 170) відбудеться прес-конференція заступника директора Департаменту - начальника управління у справах захисту інвалідів та населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи Тетяни Єрміліної, заступника директора Департаменту охорони здоров'я Харківської ОДА Галини Сіроштан, голови Харківської обласної Спілки ветеранів Афганістану Володимира Рижкова на тему: «Реалізація в регіоні завдань Президента України щодо забезпечення соціального захисту учасників бойових дій на території інших держав, інвалідів війни, сімей загиблих та померлих учасників бойових дій (у контексті проголошення 2014 року – Роком учасників бойових дій на території інших держав)»; о 15:00 у малій залі Будинку рад (вул.Сумська, 64, 2 поверх) відбудеться обласна селекторна нарада з порядком денним: «Про підсумки виконання доручення голови обласної державної адміністрації від 01.07.2013 № 01-16/5050 «Про забезпечення умов та результативності ведення Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти» службами у справах дітей районних державних адміністрацій, міських рад»; о 16:00 у Палаці студентів НУ «Юридична академія ім. Ярослава Мудрого» (вул. Пушкінська, 88) розпочнуться урочисті збори, присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 25-й річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Мир - це найголовніше в нашому житті

Про це в ході телемарафону на ХОД ТРК сказав заступник голови Харківської ОДА - керівник апарату, учасник бойових дій в Республіці Афганістан Василь Хома. «Мої враження про Афганістан достатньо суперечливі і різні, багато довелося побачити. Тому напередодні 25-ї річниці виведення Радянських військ з Афганістану хочеться побажати всім, в першу чергу, міцного здоров'я, мирного неба. Важливо, щоб ми всі пам'ятали про те, що таке мир на землі. Ми повинні його зберегти, чого б нам це не коштувало в теперішній час. Тим людям, які зараз закликають до якогось збройного повстання і думають, що за допомогою зброї можна вирішити внутрішні проблеми, хочеться сказати, що цього не потрібно робити. Почати війну дуже легко, важко її потім закінчити. Важко, коли розлучаєшся з рідними, близькими, друзями. Це страшно. Тому я вважаю, що зараз місія і афганців, і афганських організацій у тому, щоб розповідати про те, що мир - це найголовніше, що є в нашому житті, і ми повинні його берегти», - сказав Василь Хома.

Основне завдання року учасників бойових дій на території інших країн – показати ветеранам, що їх подвиг не забутий

На виконання Указу Президента України про проголошення 2014 року – роком учасників бойових дій на території інших держав у Харківській області, як і в інших областях України, створено організаційний комітет. До нього увійшли 24 особи – представники органів виконавчої влади та громадських організацій ветеранів, афганців та воїнів-інтернаціоналістів. Очолює комітет голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін. Про це повідомила в ході телемарафону на обласному державному телебаченні заступник директора Департаменту масових комунікацій ХОДА – начальник управління внутрішньої політики Ольга Дутова.

Спілка ветеранів Афганістану виступила з ініціативою прийняття державної програми патріотичного виховання молоді

Про це сказав в ході телемарафону на ХОД ТРК з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан керівник Харківської обласної організації Спілки ветеранів Афганістану Володимир Рижков.

У галереї «Бузок» відкрилися виставки живопису «Выраженная кистью» і «Денискины рассказы»

В інформаційно-виставковому центрі «Бузок» 13 лютого відбулося відкриття виставок живопису «Выраженная кистью» і «Денискины рассказы». Виставка «Выраженная кистью» представлена у великій залі, для її автора - художника Олександра Мосіна - це друга виставка в Харкові. Він представив 35 своїх картин, написаних олійними фарбами. Працює художник в різних жанрах, йому подобається і портрет, і пейзаж, і натюрморт.

В Харківській області медичному обслуговуванню воїнів-інтернаціоналістів приділяється особлива увага

Про це під час телемарафону з нагоди 25-річчя виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістану на ХОД ТРК розповіла заступник директора Департаменту охорони здоров`я ХОДА Галина Сіроштан. За її словами, в рамках реалізації в регіоні завдань Президента України щодо соціального захисту учасників бойових дій на території інших країн Департаментом охорони здоров`я щорічно розробляються заходи, які направлені на підвищення якості надання медичної допомоги ветеранам війни, в тому числі і ветеранам Афганістану. Відповідно до цих заходів протягом першого кварталу проводяться цільові профілактичні огляди цієї категорії громадян та членів їх сімей.

Ветерани та інваліди локальних війн зустрілися з курсантами Харківського Університету Повітряних Сил України ім. Івана Кожедуба

Сьогодні в Харківському Університеті Повітряних Сил України ім. Івана Кожедуба Харківська обласна громадська організація «Ветерани та інваліди локальних війн» провела зустріч з курсантами та викладачами Університету, присвячену 25-й річниці виведення Радянських військ з республіки Афганістан.

Збереження спадщини Тараса Шевченка для нащадків є головним завданням нинішнього покоління українців

Збереження спадщини українського поета, художника і мислителя Тараса Шевченка для нащадків - одне з важливих завдань нинішнього покоління українців. На цьому Президент України Віктор Янукович наголосив під час спільного засідання Громадської гуманітарної ради та Координаційної ради з питань підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. «У процесі підготовки до цього ювілею ми по-новому усвідомлюємо, що доля дала Шевченку найбільше після його смерті - вона дала йому невмирущу славу і вічну вдячність нащадків. Наше завдання - берегти спадщину Шевченка і передати її тим, хто прийде після нас», - сказав Глава держави під час виступу.

Олександр Вілкул подякував енергетикам, рятувальникам, комунальникам за злагоджену роботу в складних погодних умовах

Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул на селекторній нараді з регіонами 13 лютого подякував енергетикам, рятувальникам, комунальникам за злагоджену роботу в складних погодних умовах. «Завдяки чіткій координації дій всіх служб станом на 13 лютого вже відновлено електропостачання у 1 602-х населених пунктах в 17-ти регіонах, які було знеструмлені внаслідок негоди. Ще залишилося відновити пошкоджену електромережу в 3-х населених пунктах Одеської області. Там цілодобово ведуться роботи,які вже завтра мають бути завершені оперативно», - сказав Віце-прем’єр-міністр. «Одеська область разом з Херсонщиною, Миколаївщиною та Кримом була епіцентром негоди. На них припало до 90% ушкоджень систем електропостачання. Уряд надавав допомогу регіонам для ліквідації аварій. В тому числі, ремонтні бригади з інших областей були передислоковані в регіони, які найбільш потребували допомоги. У найбільш складні періоди щодоби працювало 400 ремонтних бригад та 600 одиниць спецтехніки», - додав Олександр Вілкул.

Воїни-афганці висловили подяку керівництву області за всебічну допомогу

Сьогодні в ході телемарафону на Харківському обласному телебаченні обговорювалася реалізація в регіоні завдань Президента України щодо соціального захисту учасників бойових дій на території інших країн. Заступник голови Харківської обласної Спілки ветеранів Афганістану Сергій Лагутін і керівник Харківської обласної організації «Союз Чорнобиль України» Анатолій Вінник висловили подяку голові Харківської облдержадміністрації Михайлу Добкіну та його заступникам за те, що всі проблемні питання вирішуються практично миттєво.

Розмір Шевченківської премії буде збільшено вдвічі

До 200-річчя від дня народження українського поета, художника, мислителя Тараса Шевченка розмір однойменної премії буде збільшено вдвічі. Про це Президент України Віктор Янукович заявив у вступному слові на спільному засіданні Громадської гуманітарної ради та Координаційної ради з питань підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. «З метою гідного вшанування лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка я доручив Уряду збільшити розмір премії», – сказав Глава держави, зауваживши, що цього року вона буде удвічі більшою, ніж минулого, а саме: становитиме 520 тисяч гривень.

На Харківщині проведуть «Вахту пам'яті», присвячену 25-й річниці виведення військ з Афганістану

Про це під час телемарафону з нагоди 25-річчя виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістану на ХОД ТРК розповів голова Харківської обласної Спілки ветеранів Афганістану Володимир Рижков. «Ми плануємо цього року провести вперше не тільки в Харківській області, а й в Україні «Вахту пам'яті», присвячену 25-й річниці виведення військ з Афганістану та Року учасників бойових дій. Заплановано відвідання всіх районних центрів Харківської області у складі трьох організацій: афганці, чорнобильці, ветерани-фронтовики. Також плануються зустріч з керівництвом районних адміністрацій, з ветеранами афганської війни та інших локальних конфліктів, відвідування сімей загиблих, урочисті заходи», - повідомив Володимир Рижков.

День народження Кобзаря має стати Днем національного примирення. Віктор Янукович

Президент України Віктор Янукович пропонує проголосити 9 березня – день народження Тараса Шевченка – Днем національного примирення українського народу. З такою ініціативою Глава держави виступив під час спільного засідання Громадської гуманітарної ради та Координаційної ради з питань підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. «Прийшов той час, коли ми повинні подивитись, перш за все, на нашій землі одне одному у вічі й сказати, про що ми мріємо. Якщо сьогодні перемир’я, то за перемир’ям повинен бути мир», – сказав Віктор Янукович.

Архів документів