Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Новини

У Харківській області достатньо майданчиків «Грінфілд» і «Браунфілд», які можуть зацікавити потенційних інвесторів

Про це заявив заступник голови ХОДА Юрій Сапронов. За його словами, в області вже ведеться робота з систематизації таких майданчиків в єдину базу даних. «Як показує практика, інвестору цікаві як майданчики «Грінфілд», де будівництво об'єкта потрібно починати з нуля, так і майданчики «Браунфілд», на яких вже є готові приміщення та інфраструктура. Наше завдання – зібрати всі ці майданчики в єдиний інвестиційний каталог і надати інвестору інформацію для остаточного вибору», – сказав заступник губернатора.

Організація виборів народних депутатів України в Харківській області була на найвищому рівні

«Організація виборів народних депутатів України в Харківській області була на найвищому рівні. Судових звернень було достатньо велика кількість. Але я не пам'ятаю рішень судів, які привели б до визнання наявності грубих порушень у проведенні виборів. Це говорить про те, що вибори були проведені на високому організаційному рівні», - сказав сьогодні в ході прес-конференції заступник голови Харківської ОДА Євген Савін.

На Харківщині відновлюются сільські будинки культури

Одним із пріоритетів Харківської облдержадміністрації є відновлення сільських будинків культури. Розроблено програму на 3 роки, і в планах обласної влади зробити серйозний крок у цьому напрямку. Про це повідомив сьогодні в ході прес-конференції заступник голови Харківської облдержадміністрації Євген Савін. «Протягом 2,5 років ми займаємося відновленням районних будинків культури. Я думаю, що в наступному році виконання цієї задачі буде завершено, тому що районні будинки культури є центром роботи з сільськими будинками культури. Місцева влада, розуміючи актуальність роботи сільських будинків культури та їх затребуваність усіма категоріями населення від школярів до пенсіонерів, сама дуже багато робить для їх відновлення. Один із прикладів – село Вільшани Дергачівського району, де був заданий рівень, як слід відновлювати сільські будинки культури», – підкреслив він.

Молочне тваринництво буде розвиватися шляхом підвищення продуктивності корів

Альтернативним шляхом розвитку молочного тваринництва в Україні стане не нарощування поголів'я, а підвищення продуктивності корів. Таку думку висловив заступник голови ХОДА Юрій Сапронов. «У ході реалізації проекту «Село майбутнього» ми будемо орієнтуватися на ізраїльську модель розвитку молочного тваринництва, яка є однією з найбільш продуктивних у світі. Ізраїльтяни не женуться за підвищенням поголів'я – молочне стадо там стабільно становить 120 тисяч корів, а працюють над генетикою. Кожна корова голштинської породи з молочного стада – племінна. Вважаю, що тільки заміна існуючого в Україні стада на голштинську породу з високою генетикою, чим і буде в перспективі займатися наш Селекційно-генетичний центр, здатна підняти на новий рівень молочне тваринництво в країні і в рази збільшити продуктивність корів і виробництво молока», – зазначив заступник губернатора.

94% шкіл Харківської області мають доступ до мережі Інтернет

Завдяки державі у цьому році було проведено дуже серйозну комп'ютеризацію шкіл Харківської області. Про це сьогодні в ході прес-конференції повідомив заступник голови ХОДА Євген Савін. «До Харківської області надійшло понад 2 тисяч комп'ютерів. Фактично кожен район отримав від 2 до 6 комп'ютерних класів. Це дало можливість оновити комп'ютерний парк в школах, де такі класи були, і відкрити нові класи там, де їх не було. Це дало змогу вирішити питання навантаження комп'ютерів: зменшити кількість користувачів на одну одиницю та збільшити час користування. На сьогодні 94% шкіл області мають доступ до мережі Інтернет, тож у цьому плані ми теж дуже серйозно в 2012 році просунулися», - сказав Євген Савін.

У 2012 році в Харківській області виростили більше картоплі

Як повідомив заступник голови ХОДА Юрій Сапронов, за результатами 2012 року врожай картоплі в області склав 980,6 тис. т, що на 0,8% більше врожаю попереднього року. «Майже вся картопля вирощена у господарствах населення. Незважаючи на несприятливі погодні умови і брак дощів, ми отримали достатній урожай, підтвердженням чому стало те, що в листопаді на продовольчому ринку регіону ціна на картоплю знизилася», – зазначив віце-губернатор.

За 2012 рік на Харківщині було відкрито 36 дитячих садків

На прес-конференції заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Євген Савін розповів, що в 2012 році дуже багато уваги приділялося матеріально-технічному забезпеченню сфери освіти. «Ми вирішували завдання будівництва і реконструкції дитячих садків, відкриття нових груп, навчально-виховних комплексів. Ми в цьому році перевиконали план і замість 28 дитячих садків відкрили 36», - підкреслив Євген Савін.

Харківська область візьме активну участь у розробці стратегії розвитку національної IT-індустрії

Про це заявив заступник голови облдержадміністрації Юрій Сапронов. За його словами, обговорення документа почалося близько двох місяців тому. «Необхідність у такій стратегії назріла вже давно. Розвиток IT-сфери – сфери високих технологій – є одним із пріоритетів розвитку країни. Харківщина як всеукраїнський лідер з виробництва програмного забезпечення не може залишитися осторонь цього процесу. У нас в IТ досить висококласних фахівців, які можуть запропонувати своє бачення розвитку галузі. До того ж, у нас також є досвід створення своєї регіональної стратегії – Стратегії сталого розвитку області до 2020 року», – зазначив Юрій Сапронов.

Будівництво фізкультурно-оздоровчих комплексів в районах Харківщини буде продовжено в 2013 році

Нові спортивні об'єкти, які будуються в останні роки в сільських районах Харківської області, користуються великим попитом, - зазначив сьогодні в ході прес-конференції заступник голови ХОДА Євген Савін. За його словами, робота в цьому напрямку буде продовжуватися і в наступному році. «Ми досить велику увагу приділяємо цьому питанню - побудували багато синтетичних полів, тренажерних комплексів, ввели в експлуатацію ФОК у Боровій і вже заклали 3 нових. Хочу сказати, що кількість заявок від районів на будівництво фізкультурно-оздоровчих комплексів дуже велика. Я розмовляв з главою Борівської РДА - люди їдуть з усього району, щоб займатися там спортом, синтетичний майданчик навіть у такий мороз розписано за годинами - і діти, і дорослі грають у футбол на вулиці. Це означає, що шлях, яким ми йдемо, дуже затребуваний. Люди хочуть, щоб у сільській місцевості з'являлися нові спортивні об'єкти, і ми повинні це завдання вирішити», - підкреслив заступник керівника області.

У 2012 році в Харківській області проводилась робота з впровадження енергозберігаючих технологій в школах

Як зазначив сьогодні в ході прес-конференції заступник голови ХОДА Євген Савін, протягом 2012 року в Харківській області прододился активна робота з впровадження в установах освіти енергозберігаючих технологій з метою економії коштів. Зокрема, мова йде про заміну котлів і старих вікон. «У цьому році дуже багато зроблено щодо енергозабезпечення шкіл. У дуже великій кількості замінено вікна - поставлені енергозберігаючі склопакети. Дуже багато шкіл, де були застарілі котли з дуже низьким ККД, переведені на сучасні котли, що знизило витрати. Також багато шкіл переводиться на пелетні котли, тому що ціна на газ залишається дуже високою і б'є по економіці. Зменшивши тут складову опалення, ми ці гроші зможемо перенаправити на устаткування, реконструкцію, ремонти шкіл», - підкреслив Євген Савін.

Доходи харківських театрів зросли на 20-50%

Про це повідомив сьогодні в ході прес-конференції заступник голови Харківської облдержадміністрації Євген Савін. «За останні декілька років ми створили умови для того, щоб з'явилася конкуренція між театральним установами Харкова, і результат нас радує. Кількість прем'єр в театрі ім. Шевченка, театрі ім. Пушкіна, театрі юного глядача, ляльковому театрі та ХНАТОБ в порівнянні з попередніми роками збільшилася в рази, отже, це дало можливість наповнення кас театрів. Доходи театрів в порівнянні з попередніми періодами зросли на 20-50%. Ці кошти залишаються в управлінні театру і спрямовуються як на виплату заробітної плати артистам, так і на проведення необхідних будівельних робіт», – зазначив він.

У 2012 році для Харківської області було закуплено 47 шкільних автобусів

Як зазначив сьогодні в ході прес-конференції заступник голови Харківської ОДА Євген Савін, однією з нагальних проблем, яку необхідно було вирішувати в 2012 році, було забезпечення населених пунктів області шкільними автобусами. «Завдяки Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України і внутрішнім резервам райадміністрацій області у 2012 році вдалося закупити 47 шкільних автобусів. Це суттєво зменшило навантаження при перевезенні дітей. Програма «Шкільний автобус» буде продовжена і в 2013 році. Тому що основним завданням на сьогодні є новий якісний рівень освіти - діти повинні вчитися в комфортабельних і конкурентних умовах. Цього неможливо забезпечити дітям в малокомплектних школах. Тому є необхідність в їх перевезенні в інші, більші загальноосвітні навчальні установи. А для того, щоб вони туди комфортно, доїжджали нам потрібно збільшити кількість маршрутів з підвезення дітей», - сказав Євген Савін.

На оздоровлення дітей в Харківській області в 2012 році з Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності було виділено 10 млн. грн.

У 2012 році всі оздоровчі заклади Харківської області були завантажені на 100%, - повідомив сьогодні в ході прес-конференції заступник голови ХОДА Євген Савін. За його словами, чимало цьому сприяв Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, яким було виділено 10 млн. грн. на оздоровлення дітей в регіоні. «Оздоровлення дітей завжди було пріоритетом у діяльності обласної державної адміністрації, ми другий рік поспіль посідаємо провідне місце в країні з оздоровлення дітей. На сьогодні ми зуміли досягти практично 100% завантаження всіх таборів Харківської області. Нам надав в цьому році серйозну допомогу Фонд соціального страхування, який на 10 млн. грн. викупив путівок, і навіть зараз у нас в «Бермінводах» оздоровлюються діти», - повідомив він.

Харківські спортсмени готуються до зимової Олімпіади – 2014 у Сочі

Харківську область на Зимових Олімпійських іграх 2014 року в Сочі будуть представляти біатлоністи, фігуристи та лижники. Про це повідомив сьогодні в ході прес-конференції заступник голови Харківської облдержадміністрації Євген Савін. «Спортсмени Харківської області привезли з XXX Олімпійських ігор у Лондоні 2 медалі – 1 золоту та 1 бронзову. Зараз ми готуємося до Олімпіади - 2014 в Сочі і на засіданні виконкому Харківського обласного відділення НОК України представимо кандидатів, які, ми сподіваємося, поїдуть на зимову Олімпіаду. Вони будуть претендувати на медалі в дисциплінах біатлон, лижні гонки, фігурне катання. На попередніх іграх у Ванкувері Україна не виборола жодної медалі, тому ми готуємося вже сьогодні. Я думаю, у нас є шанс на перемогу», – підкреслив заступник губернатора.

Депутатська недоторканність - це не вседозволеність. Михайло Добкін

«Я хочу звернутися до всіх депутатів обласної ради незалежно від партійної приналежності. У нас бувають дуже запеклі баталії, ми часто стоїмо на різних позиціях, але ніколи навіть при найзапекліших дискусіях ми не переходили межу дозволеного, не захоплювали трибуну, не позбавляли фізично людину права виступити, і, слава Богу, ніхто не розпускав руки. Сьогодні закинули перший пробний камінчик. Мало того, що всіх тут за один виступ зробили винними в усьому, так ще й вирішили, що вони де хочуть, там і виступають. Депутатська недоторканність це не вседозволеність. Це щось інше, кажу як депутат Верховної Ради 4 скликання. В жодному разі не можна давати безкарно так чинити», - зазначив в ході сесії обласної ради голова ХОДА Михайло Добкін, коментуючи дії народного депутата України Ігоря Швайки (ВО "Свобода").

Міська станція швидкої допомоги приєднана до Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

Сьогодні у ході засідання сесії облради КЗОЗ «Харківська міська станція екстреної медичної допомоги» приєднана до КЗОЗ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» як відокремленого структурного підрозділу. Як зазначив сьогодні заступник голови ХОДА Ігор Шурма, цей проект дозволить у межах законодавства урегулювати роботу медичних працівників. «Для того, щоб 1 січня мали право вийти на роботу всі люди, які працюють у бригадах швидкої і невідкладної допомоги, щоб вони були забезпечені медикаментами та паливно-мастильними матеріалами та отримали заробітну плату за свою роботу, потрібно пройти певну процедуру. Відповідно до законодавства у Харківській області і Україні в цілому створюється єдина вертикаль структури надання екстреної медичної допомоги», – зазначив він.

На оплату енергоносіїв та виплату зарплат працівникам бюджетної сфери Харківщини додатково направлено більше 125 мільйонів гривень

На Харківщині для виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери та оплату енергоносів бюджетним установам додатково направлено 125,3 мільйони гривень. З них 90 мільйонів гривень було отримано з державного бюджету, решту 35 мільйонів гривень було виділено з обласної казни. Рішенням сесії Харківської обласної ради сьогодні ці кошти було розподілено між районами та містами Харківської області, - повідомив у ході пленарного засідання начальник Головного фінансового управління Харківської облдержадміністрації Сергій Овсянников. «Додаткові кошти та залишок коштів додаткової дотації загальною сумою 125,3 млн. грн. спрямовуються до бюджетів районів та міст області і обласного бюджету на забезпечення виплат в першу чергу на заробітну плату працівникам бюджетних установ з метою недопущення виникнення кредиторської заборгованості», - підкреслив він.

Стан доріг у Харківській області

За інформацією Служби автомобільних доріг у Харківській області, за добу було розчищено від снігу 4755,7 км автодоріг, у тому числі 3724,7 км місцевого та 1031 км державного значення. Було використано для забезпечення безпечного проїзду 867,23 куб. м піщано-сольових сумішей. Протягом доби на автошляхах області працювала 171 одиниця техніки і 136 дорожніх робітників. Станом на ранок 24 грудня проїзд автотранспорту по всіх дорогах загального користування в Харківській області забезпечений.

Хід опалювального сезону 2012/2013 років у Богодухівському районі

Станом на 24 грудня в Богодухівському районі працюють 36 котельних (100%), опалюються усі 96 об’єктів соціальної сфери: 26 шкіл, 17 дитячих садків та 50 лікувальних закладів. Житлові будинки обладнані індивідуальним опаленням, централізоване теплопостачання відсутнє.

На погашення заборгованості з різниці в тарифах для Харківської області профінансовано 786,7 млн. грн.

21 грудня профінансовано 27 договорів про організацію розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, водопостачання та водовідведення по 18-ти підприємствах області на суму 392,1 млн. грн., в т.ч.: в рахунок погашення боргів за природний газ – 8,8 млн. грн., за електроенергію – 360 млн. грн., податкової заборгованості – 23,3 млн. грн. Про це повідомив перший заступник голови ХОДА Валентин Дулуб. За його словами, всього профінансовано 53 договори на суму 786,7 млн. грн. по 26-ти підприємствах області.

В Харкові презентовано роботизовану систему «Локомат» для рухової реабілітації пацієнтів із ДЦП (доповнено)

Сьогодні в клініці УкрНДІпротезування відбулася презентація роботизованої системи «Локомат» («Hocoma», Швейцарія) для рухової реабілітації пацієнтів із ДЦП. З технологією реабілітації та роботою системи ознайомився заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма. Система «Локомат» дозволяє одночасно використовувати в реабілітаційній практиці вертикалізацію і розвантаження ваги пацієнта з формуванням ходьби, що дає змогу засвоїти навички стояння й ходьби, підвищує мотивацію до самостійної ходьби та значно скорочує строки реабілітації. На початку тренувань система забезпечує пасивні рухи нижніх кінцівок, а по мірі відновлення рухів частка активної участі хворого в локомоції збільшується.

Події дня

Сьогодні, 24 грудня, о 15:00 в прес-центрі ХОДА (вул. Сумська, 64, 5 поверх) відбудеться прес-конференція заступника голови ХОДА Євгена Савіна; о 18:00 у художньому салоні «Смальта» (вул. Мироносицька, 45) відкриється виставка художника Костянтина Савченка «45/20».

У 2013 році юних журналістів чекають зустрічі з членами Спілки Героїв України Харківщини

Про це повідомила сьогодні начальник управління у справах преси та інформації ХОДА Вікторія Маренич. За її словами, окрім теоретичних занять, у Школі юного журналіста при управлінні преси та інформації у наступному році велика увага буде приділятися практиці: зустрічам із нетривіальними людьми, виїздам у цікаві місця та журналістським роботам за їх мотивами. «Ми будемо пропагувати Спілку Героїв України Харківщини. Ми почали із зустрічі із вчителькою математики Ларисою Шитіковою – по перше, їм це ближче, а по-друге, це допоможе зрозуміти, що будь-яка людина на будь-якому місці може добитися найвищих нагород і отримати найвище звання країни – Герой України. Слухачі обов’язково побувають у фермерських господарствах, оскільки серед Героїв України є люди, які працюють на селі, з землею – це теж дуже цікаві зустрічі», – зазначила Вікторія Маренич.

У лютому на базі Школи юного журналіста відбудеться семінар для керівників, авторів і ведучих дитячих радіостудій

Як повідомила сьогодні в ході заняття Школи юного журналіста при управлінні у справах преси та інформації ХОДА начальник управління Вікторія Маренич, в лютому на базі Школи відбудеться всеукраїнський семінар для творчих колективів дитячих радіостудій. У ході заходу юні радіоведучі і автори програм зможуть не тільки поділитися один з одним досвідом, а також ознайомитися з унікальним для України проектом – Школою юного журналіста, але й разом попрацюють над створенням концепції дитячого радіомовлення. «Вже є домовленість про проведення в Харкові на базі Школи юного журналіста такого заходу. Ми запросимо ваших ровесників, які працюють в радійних мережах, ведуть різні ток-шоу, в тому числі і ті, де порушуються проблеми підлітків. І ми спробуємо разом з вами, разом з усіма, хто працює з цими темами в радіоефірі, а також разом з представниками держави розробити концепцію дитячого радіомовлення. Ця концепція мала б дуже потужний старт. База в нас є, домовленості у нас є, тепер головне – це ваше бажання, ваша ініціатива і творчість», – з такими словами Вікторія Маренич звернулася до юних журналістів.

Управління у справах преси та інформації ініціює розробку концепції дитячого радіомовлення в Україні

Управління у справах преси та інформації ХОДА виступило з ініціативою розробити концепцію дитячого радіомовлення, яка дозволила б визначити місце дитячих програм в сітці мовлення, а також дати серйозний поштовх розвитку дитячих радіостудій в Україні. Про це сьогодні в ході заняття Школи юного журналіста при управлінні у справах преси та інформації ХОДА повідомила начальник управління Вікторія Маренич. «Я ініціювала перед Національною радою з телебачення і радіомовлення питання про створення концепції дитячого радіомовлення в Україні. Справа в тому, що концепція телемовлення у нас є, і на обласному державному телебаченні у нас є прекрасна дитяча редакція, де працюють ваші ровесники, студенти вузів, які створюють чимало прекрасних сюжетів та окремих програм на ті теми, які цікаві вам. А концепції радіомовлення в Україні не існує», – зазначила вона, звертаючись до слухачів Школи.

Слухачі Школи юного журналіста взяли участь у майстер-класі зі створення різдвяних іграшок з природних матеріалів

Сьогодні в рамках заняття в Школі юного журналіста в Обласній сувенірній лавці «Слобожанський сувенір» відбувся майстер-клас з виготовлення різдвяних іграшок з природних матеріалів. Своєю майстерністю з майбутніми «акулами пера» поділилася завідуюча художнього естетичного відділу КУ «Центр дитячої творчості №1» Харківської міської ради Наталя Горошко. Майстриня розповіла школярам про один з найдавніших символів української культури - ляльок-мотанок, а також навчила слухачів Школи робити різдвяного янгола в традиційній конструкції.

Слухачі Школи юного журналіста взяли інтерв'ю у Героя України, вчителя математики Лариси Шитікової

Сьогодні слухачі Школи юного журналіста при управлінні у справи преси та інформації Харківської облдержадміністрації зустрілися із Героєм України, вчителькою математики Харківської гімназії №47 Харківської міської ради Ларисою Шитіковою та взяли у неї інтерв'ю. Як зазначила начальник управління у справах преси та інформації ХОДА Вікторія Маренич, одне із завдань Школи юного журналіста – щоб її учні зустрічалися із реальними людьми та мали якомога більше практичних занять.

Робота Школи юного журналіста стала більш динамічною

Як зазначила сьогодні начальник управління у справах преси та інформації ХОДА Вікторія Маренич, зараз робота Школи юного журналіста при управлінні стала більш динамічною, ніж у перші роки свого існування. За її словами, слухачі Школи отримують і теорію, і практику, і вчаться при цьому не тільки творчо висловлювати свої думки та доносити до читача, слухача або глядача отриману інформацію, але і напрацьовувати відповідальність і обов'язковість - невід'ємні якості професійного журналіста. «Робота Школи стала більш динамічною. Школа швидко розвивається, і ми вирішили, що потрібно більше уваги приділяти не тільки теоретичному підходу, але і практиці. На кожному занятті ми даємо слухачам можливість, отримуючи знання, обов'язково їх реалізовувати на сторінках газет. Це дуже добре, тому що вони відчувають, що журналістика – це не тільки поклик душі, мрії і творчість, але існує ще і робочий план, відповідальність перед редакцією. Тому ми змінили підхід до наших взаємин з юними журналістами – вони мають звітувати, надсилати нам свої роботи. Для мене найголовніше, щоб ті люди, які мріють стати журналістами, розуміли, що їм потрібно для того, щоб стати хорошим фахівцем», – підкреслила Вікторія Маренич.

Участь у конкурсах допоможе майбутнім журналістам виробити власний стиль

Як зазначила сьогодні начальник управління у справах преси та інформації ХОДА Вікторія Маренич, практичні роботи учнів Школи юного журналіста, яка функціонує при управлінні, дають їм змогу вже зараз починати працювати над власним стилем. «Сьогодні ми підбили підсумки конкурсу, присвяченого Григорію Савичу Сковороді. Здавалося б, 290 років видатному філософу і мислителю, що ще про нього можна написати? Критеріями оцінки були нестандартність у підході до розробки теми та нестандартність форми подачі. Одна дівчина-переможниця написала чудового листа Григорію Сковороді; була робота, написана у формі сну. Це говорить про те, що людина мислить нестандартно і працює над формою подачі матеріалу. Мені дуже хотілося б, щоб вони мали свої підходи і свої уявлення, і вже зараз карбували свій власний стиль. За радянських часів не треба було дивитися на підпис журналіста – лише читаючи статтю можна було зрозуміти, хто її написав», – зазначила Вікторія Маренич.

Диктор радіо Юрій Вірченко прочитав лекцію слухачам Школи юного журналіста

Сьогодні в рамках заняття Школи юного журналіста при управлінні у справах преси та інформації ХОДА диктор Харківського обласного радіо Юрій Вірченко прочитав лекцію слухачам Школи. Спілкуючись з юними журналістами, він поділився з ними секретами професійної майстерності диктора, розповів про значення інтонації і правильного дихання на радіо, ознайомив слухачів Школи з технікою читання текстів в ефірі, а також розкрив секрет тренування дикторских здібностей. «Радіо трохи складніше, ніж телебачення, адже телеглядач крім того, що чує інформацію, ще й бачить ту людину, з якою спілкується. А на радіо залишається тільки голос, і це велике мистецтво – щоб тільки завдяки голосу, правильним інтонаціям, правильному читанню вас розуміли і були зацікавлені тим, що ви говорите», – сказав Юрій Вірченко.

Архів документів