Новини

Про це повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Юрій Сапронов. Він зазначив, що за даними Головного управління статистики в Харківській області, за минулий рік країнам СНД було надано послуг на суму 170,1 млн. дол (на 0,7% менше, ніж у 2011 році), іншим країнам світу – на суму 151,5 млн. дол (на 10,2% більше). «52,9% експорту послуг припало на країни СНД, на інші країни світу – 47,1%. Обсяг послуг, наданих партнерам з країн ЄС, зріс на 23,2% в порівнянні з 2011 роком і склав 61,2 млн. дол (19% від загального обсягу експорту послуг)», – сказав заступник голови ХОДА.

Жіноча збірна України 10 березня посіла 2 місце в естафетній гонці на етапі Кубку світу з біатлону, який відбувся у місті Сочі (Росія). Першою у гонці стала збірна Німеччини, третьою – збірна Норвегії. Збірна України виступала у такому складі: киянка Юлія Джима, представниця Тернополя Олена Підгрушна, сумська спортсменка Валентина Семеренко та Марія Панфілова.

Заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Євген Савін в ході урочистих заходів, присвячених 70-й річниці героїчного подвигу радянських і чехословацьких воїнів у селі Соколове зазначив, що одне з основних завдань Харківської обласної державної адміністрації - зберігання пам’яті про Велику Вітчизняну війну та визволення Харківської області. «Сьогодні облдержадміністрація приділяє дуже багато уваги зберіганню пам’яті про Велику Вітчизняну війну та про визволення Харківської області, тому що один з головних аспектів виховання молоді - це дати їм можливість вивчити історію своїх батьків, бабусь та дідусів. Тому і відкриття Соколовського музею бойового братерства, і реконструкція Битви за Соколове мають позитивний момент у вихованні майбутнього покоління», - зазначив Євген Савін.

Про це сказав в ході урочистостей, присвячених 70-й річниці героїчного подвигу радянських і чехословацьких воїнів у селі Соколове перший заступник Міністра оборони Чеської Республіки пан Властіміл Піцек. Він зазначив, що дуже радий тому, що сьогодні є можливість порівнювати історичні факти як Заходу, так і Сходу. «Ми дуже задоволені тим, як пройшла сьогоднішня акція, дуже раді тому, що молоді люди можуть дістатися сюди на місце подій, які відбувались 70 років тому. І я приємно здивований тим, як впорядкований в історичній хронології Соколовський музей бойового братерства. Я впевнений, що музей стане гідним місцем, де молоде покоління зможе дізнатися про події минулих років», - підкреслив Властіміл Піцек.

В ході урочистостей, присвячених 70-й річниці героїчного подвигу радянських і чехословацьких воїнів у селі Соколове, на Харківщині відбулася найбільша історична реконструкція. Реконструкція Битви за Соколове тривала близько години, в ній взяли участь представники офіційної делегації з Чехії, представники з Росії та інших країн. Всього в реконструкції було задіяно більш 400 людей та важка техніка.

В ході урочистостей з нагоди 70-й річниці героїчного подвигу радянських і чехословацьких воїнів, у селі Соколове відбулося відкриття оновленого Соколовського музею бойового братерства. У відкритті музею взяли участь Перший заступник Міністра оборони України Олександр Олійник, перший заступник Міністра оборони Чеської Республіки пан Властіміл Піцек, заступник голови обласної державної адміністрації Євген Савін, ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник бойових дій під Соколове, учасник параду Перемоги 1945 року Дмитрий Кричко, народний депутат України Євген Мураєв та інші. Експозицію музею було доповнено, встановлені образники бойової техніки та зброї часу Великої Вітчизняної війни, також створена експозиція подарунків від Чеської республіки та оновлені копії документів про бої під Соколове. В музеї зберігається велика колекція військової зброї, художніх творів та археологічних експонатів.

У мітингу взяли участь Перший заступник Міністра оборони України Олександр Олійник, перший заступник Міністра оборони Чеської Республіки пан Властіміл Піцек, заступник голови обласної державної адміністрації Євген Савін, ветеран ВВВ, учасник бойових дій під Соколове, учасник параду Перемоги 1945 року Дмитро Крячко, народний депутат України Євген Мураєв, Генеральний консул Республіки Польща у Харкові Ян Гарант, Генеральній консул Російської Федерації у Харкові Сергій Семенов, почесний консул Чеської республіки у Харкові Олег Чигринов та інші. Після мітингу відбулася церемонія покладання квітів до братської могили радянських та чехословацьких воїнів.

В ході урочистостей, присвячених 199-річчю від дня народження Тараса Шевченка, які відбулися у Шевченківському національному заповіднику в м. Каневі, заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма взяв участь у покладанні квітів до пам’ятника поету. Також Ігор Шурма від імені голови ХОДА Михайла Добкіна подарував національному заповіднику картину відомого харківського художника Віктора Чауса «Люди і долі». На ній - Тарас Шевченко разом зі своїми героями. Картина багато в чому перегукується із харківським пам’ятником Кобзареві. Як відомо, монумент скульптора Матвія Манізера вважається найкращим у світі пам’ятником видатному українському поету, письменнику, художнику і мислителю.

«Тарас Шевченко - це неординарна, видатна особистість. Це геній українського народу, який уособлює Україну в усьому світі. І всі ми - її жителі завжди, незалежно від поколінь, будемо на нього рівнятися і будемо шанувати його пам'ять в своїх серцях. Не треба багато говорити про його значущість, треба прочитати вірші Шевченка і відразу все стане ясно. Його бажання жити у вільній, красивій і незалежній країні - напевно, це мета всіх народів. Те, про що мріяв великий син України, сьогодні здійснилося. І це тільки підкреслює його далекоглядність», - сказав під час урочистої церемонії покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку заступник голови ХОДА Євген Савін.

Сьогодні з нагоди 199-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка відбулася урочиста церемонія покладання квітів до пам'ятника великого Кобзаря. У заході взяли участь заступник голови Харківської облдержадміністрації Євген Савін, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, представники дипломатичного корпусу, релігійних громад, громадських організацій, студентської та учнівської молоді.

Сьогодні в місті Каневі відбудуться урочисті заходи з нагоди 199 річниці з дня народження Тараса Шевченка. В урочистостях братиме участь офіційна делегація Харківської облдержадміністрації на чолі з заступником голови облдержадміністрації Ігорем Шурмою. До складу делегації входять переможці регіонального конкурсу читців «Вічне слово Кобзаря», IV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням «Об’єднаймося ж, брати мої!».

8 березня ввечорі з пл. Повстання в Харкові стартував похід пам'яті на честь загиблих в Битві під с. Соколове під час Великої Вітчизняної війни. У ньому взяли участь реконструктори з Чеської Республіки та України, представники громадських та ветеранських організацій, а також техніка. Битва при Соколове тривала з 8 по 13 березня 1943 року. У ній крім радянських військ брав участь 1-й чехословацький окремий піхотний батальйон, що став першим чехословацьким підрозділом, який вступив у бій з німецькими військами в ході Другої Світової війни. У підпорядкуванні у командира батальйону Людвіга Свободи було 350 осіб, за результатами битви 86 з яких було вбито, 114 – поранено, 20 потрапило в полон.

Сегодня, 9 березня, о 9:00 біля пам’ятника Т.Г. Шевченку (м. Харків, вул. Сумська) відбудуться урочисті заходи, присвячені дню народження великого українського поета та письменника Т.Г. Шевченка; 9 березня відбудуться урочистості з нагоди відзначення 70-річчя від дня битв з німецько-фашистськими загарбниками під с. Таранівка та с. Соколове. У той же день відбудеться масштабна реконструкція Битви за Соколове. Збір журналістів, акредитованих для висвітлення цього заходу, о 10:30 біля Харківського обласного палацу дитячої та юнацької творчості (вул. Сумська, 37).

Мітинг відбувся біля братської могили жертв фашизму 1943 року на вулиці Галана. У ньому брали участь представники Міністерства оборони Чехії, парламенту та інших організацій. Пам'ять героїв вшанували військовим салютом, до братської могили поклали квіти. Також представники делегації Чеської Республіки сьогодні поклали квіти до меморіальної дошки у провулку Шота Руставелі, 10, де був розташований штаб Чехословацького окремого батальйону під командуванням Людвіга Свободи і до меморіальної дошки командира роти 1-го Чехословацького окремого піхотного батальйону Отакара Яроша.

В Україні чинне законодавство стоїть на боці дитини. Цьому сприяють закони, які ухвалені і працюють. Як наслідок, протягом лише минулого року 802 дитини у Харківській області були влаштовані у сімейні форми виховання. «Для нас важливий не лише показник, а все ж таки доля конкретної дитини, яка вирішена з урахуванням її індивідуальних потреб. Тому в області пріоритет віддається в першу чергу усиновленню дитини. В минулому році 144 дитини знайшли батьків, 486 дітей пішли в сімей опікунів. Минулий рік став знаменним в тому розумінні, що в березні Президентом України були оголошені соціальні ініціативи, за якими місцевим органам влади необхідно було ініціювати та активізувати роботу з точки зору влаштування дітей до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Саме в минулому році 177 дітей поповнили такі сімейні форми виховання», - сказала Тетяна Печерських.

Начальник служби у справах дітей Харківської облдержадміністрації Тетяна Печерських в ефірі програми «Час влади» зазначила, що за результатами медичних обстежень в Харківській області визнана здоровою лише кожна 3 дитина. Саме тому Харківською обласною державною адміністрацією було вжито заходів, необхідних для того, щоб провести обстеження кожної дитини, яка виховується в прийомних сім’ях або дитячих будинках сімейного типу. «За минулий рік і початок цього року ми обстежили вже більше 300 дітей в Інституті охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України, - підкреслила Тетяна Печерських. - Якщо в процесі обстеження у дитини виявляється будь-яка хвороба, завжди є можливість її пролікувати. Якщо за медичними показниками дитині потрібне більш глибоке обстеження, наприклад, комп’ютерна томографія, це теж робиться. Усі ці процедури безкоштовні».

Сьогодні достатньо високий рівень обстеження соціальними працівниками сімей, де виховують дітей – на рівні кожної громади обстежена практично кожна сім’я. Про це повідомила в ефірі програми обласного телебачення «Час влади» начальник Служби у справах дітей Харківської облдержадміністрації Тетяна Печерських. За її словами, це означає, що вже виявлені ті сім’ї, які потребують допомоги, і це не обов’язково ті, де батьки не виконують свої обов’язки. «Перші ознаки сімейного неблагополуччя – коли батьки втрачають роботу, факти, коли дитина прийшла до школи або дитячого садку голодною, дитина неохайна. Це ті моменти, які нас наштовхують на необхідність обстежити певну сім’ю. Наступний крок – це діагностування цих причин і остаточне ухвалення рішення про те, яка допомога необхідна цій сім’ї. Інколи це порада, інколи – невелика матеріальна допомога, але вони потребують цього своєчасно, а не тоді, коли неблагополуччя досягло того ступеня, коли потрібно вирішувати питання про позбавлення батьківських прав», – зазначила Тетяна Печерських.

Про це в ефірі програми «Час влади» на обласному телебаченні розповіла начальник служби у справах дітей Харківської ОДА Тетяна Печерських. «Якщо говорити про підтримку дитини в сімейних формах виховання, ми жодного разу не відчували нестачі коштів, оскільки область отримує соціальну допомогу на утримання дітей у прийомних сім’ях і дитячих будинках сімейного типу від держави. При чому цих коштів достатньо, щоб дійсно утримувати дитину і виховувати її на належному рівні. В минулому році область отримала 31 млн. грн., в цьому році – 40 млн. грн.», - сказала вона.

Сьогодні, 8 березня, о 18:00 на пл. Повстання (м. Харків) розпочнеться похід пам'яті на честь загиблих в Битві за Соколове; У суботу, 9 березня, о 9:00 біля пам’ятника Т.Г. Шевченку (м. Харків, вул. Сумська) відбудуться урочисті заходи, присвячені дню народження великого українського поета та письменника Т.Г. Шевченка

З нагоди Дня землевпорядника Харківська обласна державна адміністрація та Харківська обласна рада відзначили нагородами видатних землевпорядників Харківщини. Сьогодні, 7 березня, в урочистій обстановці заступник голови обласної державної адміністрації Юрій Сапронов та голова комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та природокористування Сергій Овчаренко вручили державні нагороди за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики в галузі земельних відносин та високий професіоналізм кращим представникам земельної сфери.

Голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін привітав почесного президента Всеукраїнського благодійного фонду «З добром до людей», секретаря постійної комісії Харківської обласної ради Тетяну Біловол, Чугуївського міського голову Галину Мінаєву та завідувача підприємством громадського харчування товариства «Національ» Вікторію Морозову із нагородженням орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, а також головного лікаря КЗОЗ «Харківський обласний клінічний перинатальний центр» Нану Пасієшвілі з присвоєнням почесного звання «Заслужений лікар України». Губернатор передав свої найщиріші вітання та зазначив, що нагороди є визнанням вагомого внеску харківських жінок у соціально-економічний, культурно-освітній розвиток України та вітчизняну медицину.

З нагоди Міжнародного жіночого дня Президент України Віктор Янукович відзначив державними нагородами України жінок Харківщини. Указом Президента України № 122/2013 за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі професійні здобутки та багаторічну сумлінну працю нагороджені орденом княгині Ольги ІІІ ступеня почесний президент Всеукраїнського благодійного фонду «З добром до людей», секретар постійної комісії Харківської обласної ради Тетяна Біловол, Чугуївський міський голова Галина Мінаєва та завідувач підприємства громадського харчування товариства «Національ» Вікторія Морозова. Почесне звання «Заслужений лікар України» присвоєно головному лікареві комунального закладу охорони здоров’я «Харківський обласний клінічний перинатальний центр» Нані Пасієшвілі.

В обласних протитуберкульозних лікувальних закладах в цьому році буде встановлене новітнє лабораторне та діагностичне обладнання експертного класу. Про це повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма. «Нове обладнання дозволяє встановлювати діагноз протягом 2 годин. До 2011 року в області діагноз встановлювався протягом 60 днів. Потім було закуплене обладнання, яке скоротило цей час у 15 разів – до 4 днів. Тепер же діагноз буде встановлюватися в максимально короткі терміни», - підкреслив заступник голови ХОДА.

Станом на 7 березня рівень розрахунків споживачів області за надані з початку 2013 року послуги водопостачання та водовідведення склав 88,3%, у т.ч. населення – 96,1%, установ, які фінансуються з державного бюджету – 56,6%, з місцевих бюджетів – 74,3%, інших споживачів – 83,3%. Про це повідомив перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Валентин Дулуб. Заборгованість населення склала 2,7 млн. грн., в т.ч. м. Харкова – 2,3 млн. грн., установ, які фінансуються з місцевих бюджетів, – 1,9 млн. грн., в т.ч. м. Харкова – 1,6 млн. грн., з державного бюджету – 4,2 млн. грн., в т.ч. м. Харкова – 4,0 млн. грн., госпрозрахункових споживачів – 7,2 млн. грн., в т.ч. м. Харкова – 7,2 млн. грн.

Як повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма, на 2013 рік з обласного бюджету додатково виділено 500 тис. грн. на лікування та харчування пацієнтів Обласного диспансеру радіаційного захисту. Це дозволить збільшити обсяг фінансування на харчування до 30 грн. на людину на добу, лікування – до 31 грн. на людину на добу. Крім того, 100 тис. грн. виділено на надання стоматологічної допомоги у диспансері. «Процедура зубопротезування для чорнобильців надається в Обласній стоматологічній поліклініці, а на базі диспансеру пацієнти проходять терапевтичне лікування», - підкреслив Ігор Шурма.

З початку опалювального періоду 2012/2013 років станом на 7 березня рівень розрахунків споживачів області за надані послуги теплопостачання склав 74,3%, у т.ч. населення – 71,0%, установ, які фінансуються з державного бюджету – 75,7%, з місцевих бюджетів – 73,1%, інших споживачів – 92,6%. Про це повідомив перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Валентин Дулуб. Заборгованість населення склала 232,4 млн. грн., в т.ч. по м. Харкову – 212,8 млн. грн., установ, які фінансуються з місцевих бюджетів, – 90,8 млн. грн., в т.ч. м. Харків – 75,1 млн. грн., з державного бюджету – 48,6 млн. грн., в т.ч. м. Харкова – 39,6 млн. грн., госпрозрахункових споживачів – 16,9 млн. грн., в т.ч. м. Харків – 12,0 млн. грн.

Станом на 7 березня в Нововодолазькому районі працює 13 котельних (100%), опалюються усі об’єкти соціальної сфери (81 заклад – 100%): 21 дитячий заклад, 25 шкіл та 35 лікувальних закладів. Житлові будинки обладнані індивідуальним опаленням, централізоване теплопостачання відсутнє. З метою реагування на випадок виникнення аварійних ситуацій на комунальних підприємствах Нововодолазьського району працюють диспетчерські служби: Нововодолазьке комунальне підприємство теплових мереж – телефон (05740) 4-33-51, Нововодолазьке водоканалізаційне підприємство – телефон (05740) 4-23-78.

7 березня в 17:45 в Харківському гуманітарному університеті «Народна українська академія» будуть підбиті підсумки XIХ генеалогічного конкурсу «Історія моєї родини». У конкурсі традиційно беруть участь учні, студенти та їхні батьки. У цьому році на конкурс було представлено близько 200 робіт за номінаціями: «генеалогічне древо», «реліквія в моїй родині», «забута фотографія», «Велика Вітчизняна війна в історії моєї родини», «служіння Батьківщині і обов'язку», «Харків в історії моєї родини». Головна номінація XIХ конкурсу – «Традиції в моїй родині». У конкурсі 2013 представлені цікаві дослідницькі роботи, головна мета яких – вивчення історії родини, пошук невідомих сторінок і подій.

7 березня о 16.00 в Обласній сувенірній лавці «Слобожанський сувенір» (Держпром, 4 під’їзд, 1 поверх) відбудеться подвійний майстер-клас. Народні майстри, подружжя Бібич Інна та Юрій продемонструють свою майстерність декоративного розпису та різьбярства. У крамниці представлені власноруч виготовлені ними розписні дерев'яні тарілки, свічники, шкатулки і скрині. Також тут можна ознайомитися з виробами інших майстрів Харківської області, серед яких дерев'яні вироби, картини, ікони, вишивки, рушники, вишиті сорочки, вироби з бісеру та багато іншого. Сувенірна лавка «Слобожанський сувенір» працює по буднях з 10.00 до 18.00.

За інформацією Служби автомобільних доріг у Харківській області, протягом доби на автошляхах області працювало 59 одиниць техніки та 94 дорожніх робітників. Станом на ранок 7 березня проїзд автотранспорту по всіх дорогах загального користування в Харківській області забезпечений.
- Попередня сторінка
- 1
- ...
- 1157
- 1158
- 1159
- 1160
- 1161
- ...
- 1707
- Наступна сторінка