Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Новини

Річниця виведення радянських військ з Республіки Афганістан - як день пам'яті, так і святковий день

Як сказав сьогодні на Меморіальному комплексі загиблим в Республіці Афганістан, де відбувся Молебень та покладання квітів Харківський обласний комісар Олексій Середа 15 лютого - одночасно можна вважати як святковим, так і днем пам'яті. «Я, як людина, яка провела 2 роки в Афганістані, скажу, що 15 лютого залишилося символічно тим, що в історії Радянського Союзу, який надалі припинив існування, це була остання кровопролитна війна, яка забрала тисячі людських життів. Тому тисячі, може десятки тисяч життів цим днем були збережені. Разом з тим, це, напевно, день пам'яті, тому що не тільки ті, хто загинув в операціях, які проводилися на території Афганістану, а й ті, хто залишився живий, не витримав випробувань мирного життя. Я пишаюся тим, що я маю відношення до людей, які брали участь у цій війні. Бажаю всім здоров'я, удачі і віри в майбутнє», - сказав Олексій Середа.

Харківські художники світложивопису презентують «очищення світу вогнем»

22 лютого о 17.00 в галереї "Мистецтво Слобожанщини" обласного центру культури і мистецтва послідовники засновника єдиного в Радянському Союзі чинного театру світложивопису Юрія Правдюка представлять трактування світломузичного твору Олександра Скрябіна «Поема Вогню». Твір обрано не випадково - О. Скрябін мав «кольоровий» слух. Приміром, ре мажор він «бачив» яскраво жовтим, ля мажор - зеленим, ре-бемоль мажор - фіолетовим. У 1910 році він створив перше в світі оригінальний світломузичний твір - «Прометей», що стало свого роду символом творчих шукань того часу. В партитурі симфонічного твору поряд з партіями звичайних інструментів є незвичайний рядок - «Luce», призначений для виконання на світловому органі. На жаль, за життя Скрябіну не вдалося втілити свій задум.

Вчинок воїнів-афганців - приклад служіння Батьківщині

Про це сказав заступник голови Харківської облдержадміністрації, учасник бойових дій в Афганістані Василь Хома, звертаючись до всіх, хто прийшов до Меморіального комплексу загиблих в Республіці Афганістан вшанувати пам'ять загиблих солдатів. «Сьогодні для нас усіх великий день. День, коли ми згадуємо свою молодість, минулий час, колись ми були молодими, завзятими, були просто солдатами. Я згадую, що в той час ніхто собі навіть не уявляв, як він може не служити в армії. Я згадую, коли нашу разведроту в 150 чоловік вишукували для формування в афганський взвод. Поставили питання: Хто хоче служити в Республіці Афганістан? Вся рота, 150 осіб, зробили крок вперед. Ось це був показник прагнення зробити для Батьківщини якийсь подвиг. Я в цей день хочу побажати своїм бойовим друзям міцного здоров'я, щоб кожен прожитий день приносив щастя, благополуччя в сім'ї, рідним і близьким. Нехай вас охороняє Господь Бог, а матерям - мужності і всього самого доброго», - сказав Василь Хома.

Ігор Шурма провів особистий прийом громадян

Заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма 14 лютого провів особистий прийом громадян в приміщенні громадської приймальні ХОДА. Питання, з якими мешканці області звернулися до заступника голови облдержадміністрації, стосувалися направлення на обстеження та лікування в Обласну клінічну лікарню, Обласний онкологічний диспансер, Інститут невідкладної хірургії АМН України та Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. Ситенко АМН України; забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування; включення до реєстру державної програми з питань репродуктивного здоров’я; надання матеріальної допомоги. Також надані консультації щодо змін у пенсійному законодавстві та розміру пенсій учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Пам'ятати про героїзм воїнів-афганців повинна кожна людина

«Сьогодні ми низько схиляємо голови і віддаємо шану всім, хто відстоював справедливість, захищав мир і спокій, виконував свій інтернаціональний обов'язок далеко від рідної землі. Минуло три десятиліття з початку військових дій в Афганістані, але серце кожного, хто був там, ще стискається при згадці про ті страшні дні, про втрачених бойових товаришів. І цей біль не пройде ніколи», - сказав голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, звертаючись до всіх, хто прийшов вшанувати пам'ять загиблих солдатів до Меморіального комплексу загиблих в Республіці Афганістан.

Героїзм, який проявили люди, які воювали в Афганістані, - це приклад для підростаючого покоління

Сьогодні Харківський міський голова Геннадій Кернес взяв участь у меморіальних заходах в пам'ять воїнів, загиблих в Афганістані. За його словами, головне завдання живих - це вічно пам'ятати про великий подвиг тих, хто не повернувся з цієї війни. «Героїзм, який був виявлений в ті роки, - це приклад для нашого підростаючого покоління. Ми повинні шанувати пам'ять людей, які воювали в Афганістані, в ім'я нашого майбутнього, для того, щоб усі пам'ятали, як багато крові було пролито, багато життів було втрачено. Наша основна задача зробити все, щоб ця пам'ять була вічною. Я схиляю голову перед батьками, які втратили своїх дітей, перед тими мужніми людьми, які загинули в чужій країні, перед тими, хто вижив і повинен жити далі в ім'я майбутнього. Вічна пам'ять і спокій тим, хто не повернувся з війни, здоров'я їх сім'ям, благополуччя і віри в краще майбутнє. Ви всі цього варті», - з такими словами Геннадій Кернес звернувся до людей, які прийшли до Меморіального комплексу загиблим в Республіці Афганістан вшанувати пам'ять полеглих воїнів.

На Меморіальному комплексі загиблим в Республіці Афганістан відбувся молебень та покладання квітів

Сьогодні з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 23-ї річниці виводу військ з Республіки Афганістан на Меморіальному комплексі загиблим в Республіці Афганістан відбувся молебень та покладання квітів. У заході взяли участь голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін, Харківський міський голова Геннадій Кернес, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, заступники голови ХОДА Василь Хома та Євген Савін.

На Харківщині здійснюється дерегуляція дозвільної системи

У Харківській області в рамках роботи з дерегуляції в дозвільній системі проводиться ряд заходів. Зокрема, спрощенню дозвільної системи значно сприяло відкриття дозвільних центрів в кожному районі та місті області. «У Харкові відкрито Єдиний дозвільний центр, який став єдиним вікном, де узгоджено функціонують усі дозвільні органи за принципом організаційної єдності, а суб'єкти господарської діяльності можуть отримати широкий спектр послуг для своєї роботи. Дозвільні центри діють в кожному районі та місті області, і їх робота дає підприємцям можливість протягом 10 днів отримувати документи, необхідні їм для початку підприємницької діяльності», - наголосила сьогодні в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо начальник відділу розвитку підприємництва та ринкових відносин ГУ економіки ХОДА Наталія Цимбалюк.

Стан доріг у Харківській області

За інформацією Служби автомобільних доріг у Харківській області, за минулу добу розчищено від снігу 2998 км автодоріг. Використано для забезпечення безпечного проїзду 1973,02 куб. м піщано-сольових сумішей, 20 куб. м розсолу та 82 т. солі. Протягом доби на автошляхах області працювало 175 одиниць техніки і 186 дорожніх робітників. Станом на 15 лютого проїзд автотранспорту по всіх дорогах загального користування в Харківській області забезпечений.

У Харківській області приділяється особлива увага підвищенню професійного та культурного рівня ведення підприємницької діяльності

Як зазначила сьогодні в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо начальник відділу розвитку підприємництва і ринкових відносин ГУ економіки ХОДА Наталія Цимбалюк, одним з напрямків діяльності, визначеним Програмою сприяння розвитку малого підприємництва на 2011 - 2015 роки, є підвищення професійного та культурного рівня ведення підприємницької діяльності в регіоні. З цією метою для підприємців проводяться різні заходи. «У 2011 році було проведено 40 заходів, серед яких семінари, круглі столи, майстер-класи з питань, найбільш актуальних для підприємців.

У Харківській області ведеться робота зі зменшення кількості регуляторних актів

У 2011 році в Харківській області проведено прискорений перегляд регуляторних актів щодо їх відповідності принципам державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності. 2174 регуляторних акта були проаналізовані Харківською облдержадміністрацією. З них 1067 або 49% були скасовані. Про це повідомила начальник відділу розвитку підприємництва та ринкових відносин Головного управління економіки ХОДА Наталія Цимбалюк в ефірі програми обласного радіо «Ранковий ексклюзив».

За кількістю активних малих підприємств Харківська область посідає 2 місце по Україні після міста Києва

Про це в ефірі програми обласного радіо «Ранковий ексклюзив» повідомила начальник відділу розвитку підприємництва та ринкових відносин Головного управління економіки ХОДА Наталія Цимбалюк. «Цей показник порівняно з 2009 роком змінився в сторону зменшення, як по Україні, так і по Харківській області, але це пов'язано з тим, що Держкомстат України з 2010 року перейшов на облік тільки активних малих підприємств на 10 тисяч осіб наявного населення. Станом на 1.01.2011 року в Харківській області на 10 тисяч осіб наявного населення припадало 76 активних малих підприємств. Він перевищує середній показник по Україні на 13 підприємств, а в порівнянні з іншими регіонами країни Харківська область посідає 2 місце по Україні після міста Києва», - зазначила Наталія Цимбалюк.

У Харківській області успішно реалізуються основні заходи Програми сприяння розвитку малого підприємництва на 2011 - 2015 роки

У Харківській області в межах ініційованих Президентом України системних реформ діє Програма сприяння розвитку малого підприємництва на 2011 - 2015 роки. Як зазначила сьогодні в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо начальник відділу розвитку підприємництва і ринкових відносин ГУ економіки ХОДА Наталія Цимбалюк, основні заходи Програми реалізуються успішно. «Основні заходи Програми сприяння розвитку малого підприємництва на 2011 - 2015 роки реалізуються успішно та своєчасно, і це дає можливість успішно вирішувати ключові завдання в сфері державної підтримки малого бізнесу», - підкреслила Наталія Цимбалюк.

На Харківщині триває робота по розширенню інфраструктури підтримки малого підприємництва

Як наголосила сьогодні в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо начальник відділу розвитку підприємництва і ринкових відносин ГУ економіки ХОДА Наталія Цимбалюк, в Харківській області створена одна з найпотужніших серед усіх регіонів України інфраструктура підтримки малого бізнесу. Тим не менше, робота в цьому напрямку триває.

Події дня

Сьогодні, 15 лютого о 09:00 на Меморіальному комплексі загиблим у Республіці Афганістан (вул. Культури, 23) почнеться Молебень та покладання квітів до Меморіального комплексу загиблим у Республіці Афганістан; об 11:00 в залі засідань ГУ економіки ХОДА (Держпром,7 під'їзд,3 поверх) розпочнеться обласна нарада з питання виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29.09.2010 № 878 "Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів", якою визначаються умови переведення суб'єктів господарювання на обов'язкове приймання спеціальних платіжних засобів в оплату за продані товари (надані послуги); о 12:00 в малій залі Будинку Рад (вул. Сумська, 64, 2 поверх) почнеться урочистий прийом з нагоди 23-ї річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав; о 17:00 в залі засідань Держпрому (майдан Свободи 5, Держпром, 2 під’їзд, 2 поверх) почнеться безкоштовний бізнес-семінар для підприємців і тих, хто хоче розпочати свою справу, на тему «Порядок проведення перевірок суб’єктів підприємницької діяльності органами Державної податкової служби».

В Липецькому терапевтичному відділенні ЦРЛ створені всі умови для надання якісної медичної допомоги

Сьогодні заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма відвідав Липецьке терапевтичне відділення Мерефянської центральної районної лікарні. За словами заступника голови ХОДА, будівництво цього відділення було розпочато ще у 1988 році, але завершити його вдалося лише минулого року. Загальна вартість будівництва склала 22,4 млн.грн. Зокрема, за останні 2 роки було освоєно 17,2 млн.грн. На оснащення установи медичним обладнанням використано 4,44 млн.грн. «Сьогодні в цьому відділенні є все необхідне для того, щоб надавати якісну медичну допомогу. Цифровий рентген-апарат на 2 робочих місця, 2 стаціонарних апарати ультразвукової діагностики, фізіотерапевтичне та лабораторне обладнання, дві сучасних стоматологічні установки, обладнання для стерилізаційних робіт, сучасний госпітальний ліфт, меблі тощо, а також пункт швидкої допомоги. Люди, які мешкають на цій території, можуть бути впевнені, що вони зможуть отримати кваліфіковану медичну допомогу», - підкреслив Ігор Шурма.

Харківську модель роботи швидкої  невідкладної медичної допомоги розповсюдять на всю Україну

Про це сьогодні повідомив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Ігор Шурма. «Харківщина отримала відповідне визнання на рівні України, тому вже прийняте рішення харківську модель роботи швидкої невідкладної медичної допомоги розповсюдити на всю країну. Вже оголошено національний проект «Швидка допомога», виділено перших 80 млн. грн. Вони перед усім будуть в тих областях, де проводяться пілотні проекти по реформуванню медицини. До того ж, ми цього року закінчимо повністю оснащувати Харківську область системою GPS-навігації. Це все має нам допомогти наблизити спеціалізовану медичну допомогу до села», - сказав Ігор Шурма.

До кінця року усі медичні установи області будуть забезпечені системами "Телекард"

Як повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма, в цьому році усі медичні установи Харківської області будуть оснащені системою "Телекард". «В минулому році було придбано понад 250 систем "Телекард", що дає можливість нам дистанційно консультувати медичних працівників з приводу кардіограм. В цьому році ми всі 500 фельдшерсько-акушерських пункти та 247 лікарських амбулаторій області оснастимо системою "Телекард". Потім зробимо базу, яка дозволить нам з найвіддаленішого куточку Харківщини передавати кардіограму в обласний центр», - сказав Ігор Шурма.

Найближчим часом буде завершена експертна оцінка подарунків, піднесених голові ХОДА Михайлу Добкіну на день народження (доповнено)

Як повідомила сьогодні під час брифінгу заступник керівника апарату ХОДА - начальник відділу по забезпеченню діяльності голови та заступників голови обладміністрації Олена Коробка, на даний момент ліцензовані експерти проводять попередню оцінку всіх подарунків, які були подаровані голові ХОДА Михайлу Добкіну на день народження. «Після того, як попередня оцінка буде закінчена, ми проведемо засідання комісії, на якому буде затверджено оцінку та складено перелік усіх матеріальних цінностей. На кожен дорогий предмет буде складено окремий експертний висновок. Я думаю, що таке засідання ми проведемо вже наступного тижня», - повідомила вона.

Рівень надання медичних послуг у регіональному центрі і будь-якому іншому населеному пункті області має бути однаковим

«Якщо подивитися на матеріально-технічну базу медичних установ, які є в Харкові, і фельдшерсько-акушерських пунктів та лікарських амбулаторій у районах області, є разюча різниця. Ми собі поставили ціль – для тих людей, які сьогодні проживають у сільській місцевості, створити такі комфортні умови аби вони мали надію і упевненість, що їм нададуть якісну першу допомогу. Що для цього треба зробити: провести ремонтні роботи, потім – забезпечити необхідним обладнанням», - сказав після церемонії відкриття оновленої лікарської амбулаторії у с.Руські Тишки Харківського району заступник голови ХОДА Ігор Шурма. Він зазначив, що одних коштів районного чи обласного бюджету замало. Потрібно закумулювати зусилля всіх гілок влади. Прикладом такої співпраці є фінансування вже оновленої лікарської амбулаторії у с.Руські Тишки Харківського району.

Посольство Республіки Польща висловило подяку керівництву Харкова та області за сприяння у вирішенні проблем одного з польських інвесторів

Відділ сприяння торгівлі та інвестиціям Посольства Республіки Польща в Україні висловив подяку голові ХОДА Михайлу Добкіну і Харківському міському голові Геннадію Кернесу за підтримку приватного підприємства «ПЛ Лізинг», яке засноване на польських інвестиціях. На даний момент спільними зусиллями обласного і міського керівництва вирішується питання про виплату заборгованості цьому підприємству за наданий в лізинг транспорт для ХКП «Міськелектротранс». «Дозвольте висловити вдячність за організацію 7 лютого зустрічі з представниками компанії «ПЛ Лізинг» і задекларований під час цієї зустрічі намір знайти можливості вирішення ситуації, що склалася на підприємстві. Ми впевнені, що реалізація прийнятих під час зустрічі угод дозволить мирно вирішити проблему», - повідомляється в листі.

Віталій Алексейчук провів особистий прийом громадян у Кегичівському районі

До нього звернулися жителі Кегичівщини головним чином з соціальних питань, а саме щодо отримання пільгового автомобіля, надання матеріальної допомоги на лікування тощо. Всі питання заступник голови обласної державної адміністрації взяв на контроль.  

Завтра відбудеться обласна нарада з питання здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів

Завтра, 15 лютого, об 11:00 у залі засідань Головного управління економіки Харківської обласної державної адміністрації (Держпром, 7 під’їзд, 3 поверх) відбудеться обласна нарада за участю заступників міських голів міст обласного значення, керівників мереж супермаркетів, ресторанів та АЗС, представників Державної податкової адміністрації у Харківській області, банків міста Харкова, інспекції у справах захисту прав споживачів з питання виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29.09.2010 № 878 "Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів", якою визначаються умови переведення суб'єктів господарювання на обов'язкове приймання спеціальних платіжних засобів в оплату за продані товари (надані послуги).

Виставкові зали харківського Центру культури і мистецтва тепер можна відвідувати віртуально

Всі експозиції трьох виставкових залів центру і, зокрема, галереї "Мистецтво Слобожанщини", можна відвідати віртуально. Така можливість з'явилася на інтернет-ресурсах Центру cultura.kh.ua і gallery.kharkov.ua. «У нас є три виставкові майданчики, - розповідає директор Центру культури і мистецтва Тетяна Іщенко. - Це галерея «Мистецтво Слобожанщини», розташована на першому поверсі у 4-му під'їзді Держпрому, де у нас постійно змінюють одна одну експозиції, що представляють сучасне мистецтво, а також два зали в особняку на вул.Пушкінській, 62, де виставляються як професійні художники, так і народні майстри. Вхід на наші виставки безкоштовний, а завдяки віртуальним галереям з іх експозиціями можуть ознайомитися не тільки харків'яни. Хоча, звичайно, краще побачити твори мистецтва на власні очі».

Оперативна обстановка в Харківській області станом на 14 лютого

Перший заступник голови ХОДА - начальник Харківського обласного оперативного штабу з питань життєзабезпечення в період сильних морозів Валентин Дулуб повідомив про ситуацію в області, яка склалася у зв'язку з сильними морозами, а також про роботу, яка проводиться в цьому напрямку.

У с.Руські Тишки відкрито оновлену лікарську амбулаторію

Сьогодні у с.Руські Тишки Харківського району відбулася церемонія відкриття оновленої лікарської амбулаторії. У заході взяв участь заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма. Як повідомив заступник голови ХОДА, у 2011 році з бюджету Харківського району на проведення ремонту Русько-Тишківської амбулаторії, яка з 1 січня 2011 року увійшла до складу Мерефянської центральної районної лікарні як структурний підрозділ, було освоєно майже 99 тис.грн.

Краще майбутнє українських ЗМІ - це поєднання державної інформаційної політики з певною журналістською свободою

Як наголосив сьогодні в ході зустрічі з представниками ЗМІ Харківської області Заслужений журналіст України В'ячеслав Піховшек, для гармонійного розвитку українських ЗМІ необхідна не тільки свобода слова, але й чітка державна політика в сфері інформації.

Стандарти журналістики повинні бути загальними

Як сказав під час зустрічі з представниками ЗМІ Харківської області Заслужений журналіст України В'ячеслав Піховшек, на сьогоднішній день відбувається деградація стандартів журналістики. «На сьогоднішній день в Україні проблеми деградації журналістської роботи не зупинені. В Україні 72 ВНЗ готують журналістів. Щороку 10172 людини виходять на ринок праці з дипломом журналіста. Вони без будь-якого професійного досвіду приходять і відразу хочуть отримувати заробітну плату на високому рівні. Ситуація м'яко кажучи безвихідна, тому що скоротити число ВНЗ не можна, тому що знайдуться ті, які скажуть, що в країні ліквідують свободу слова. У нас, наприклад, на каналі 1 +1 зарплата, порівняно з 1995 роком, коли я починав працювати, впала в 27 разів. Все за рахунок того, що приходять люди, які нічого не вміють, але готові працювати», - зазначив В'ячеслав Піховшек.

Представники ЗМІ Харківської області зустрілися з В'ячеславом Піховшеком

Сьогодні з ініціативи Управління у справах преси та інформації Харківської облдержадміністрації в прес-центрі Будинку Рад відбулася зустріч представників ЗМІ Харківської області з Заслуженим журналістом України В'ячеславом Піховшеком. В ході зустрічі журналісти змогли задати гостю ряд питань. Зокрема, були обговорені стандарти журналістики, її проблеми та майбутній розвиток. Крім цього, була порушена тема Євро 2012, взаємин України з ЄС та Росією. Також харківських журналістів цікавили подробиці з особистої біографії В'ячеслава Піховшека.

Школа юного журналіста розкриває широкі можливості перед талановитими дітьми з районів області

Як зазначив сьогодні в ході зустрічі з представниками ЗМІ Харківської області Заслужений журналіст України В'ячеслав Піховшек, Школа юного журналіста, яка працює при управлінні у справах преси та інформації ХОДА, грає важливу роль у навчанні та перепідготовці журналістських кадрів. «По-перше, це реальна можливість для дітей змінити обстановку навколо себе і навчитися професійним навичкам - це дуже важливо для них, де б вони потім не працювали. А по-друге, це може бути школа перепідготовки тих людей, які вже працюють в професії, але хочуть отримати якісь нові навички - роботи з інтернетом, з цифровими системами. Це теж хороший фронт роботи, оскільки журналіст не повинен стояти на місці», - підкреслив В'ячеслав Піховшек.

Архів документів