ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Новини

 • 14 жовтня 2010 | 14:01

  Українське козацтво - це історія нашого народу, яка передається з покоління в покоління. Євген Савін

  14 жовтня з нагоди Дня українського козацтва в Малому залі ХОДА відбувся урочистий прийом, в ході якого заступник голови області Євген Савін і перший заступник голови Харківської обласної ради Микола Тітов привітали козаків Харківщини зі святом.

 • 14 жовтня 2010 | 13:25

  Питання Національної премії України імені Тараса Шевченка

  Президент України Віктор Янукович підписав Указ № 932/2010 «Питання Національної премії України імені Тараса Шевченка». Цим Указом затверджуються нові положення про Національну премію України імені Тараса Шевченка та про Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Всі твори на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2011 року, висунуті в установленому порядку до набрання чинності цим Указом, підлягають розгляду, обговоренню та оцінці Комітетом з Національної премії України імені Тараса Шевченка відповідно до Положення про Національну премію України імені Тараса Шевченка, затвердженого цим Указом.  

 • 14 жовтня 2010 | 13:18

  На ліквідацію боєприпасів на Лозівському арсеналі в 2011 році буде виділено 60 млн. грн. з держбюджету

  На наступний рік з державного бюджету планується виділити 60 млн. грн.на проведення робіт з утилізації боєприпасів, які зберігалися на 61 арсеналі Південного оперативного командування сухопутних військ збройних сил України під м. Лозова, і очищення території. Про це повідомив у ході робочої поїздки на арсенал перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв. Всього на ці роботи необхідно 120 млн. грн., з них 30 млн. грн. було виділено цього року.

 • 14 жовтня 2010 | 13:15

  Віталій Алексейчук привітав працівників харчової промисловості Харківської області з професійним святом

  Сьогодні заступник голови Харківської облдержадміністрації Віталій Алексейчук і перший заступник голови Харківської обласної ради Микола Тітов привітали працівників харчової промисловості Харківської області з професійним святом.  

 • 14 жовтня 2010 | 12:37

  Сім'ї військовослужбовців 61-го арсеналу в Лозовій будуть відселені в нові будинки до кінця листопада

  114 сімей, які проживають у двох будинках і чотирьох гуртожитках, розташованих на території 61-го арсеналу в Лозовій, будуть відселені в нові квартири в кінці листопада. Про це 14 жовтня під час робочої поїздки до Лозової повідомив голова ХОДА Михайло Добкін. Як відзначив голова області, якщо будуть вчасно проведені тендерні процедури, до кінця листопада - початку грудня ці сім'ї будуть відселені в новобудови в Лозовій і Пісочині. На ці цілі з держбюджету надійшло 30 мільйонів гривень. За словами Михайла Добкіна, затримка з відселенням виникла через те, що в Міністерстві оборони довго не вирішувалося питання формування списків сімей на відселення.  

 • 14 жовтня 2010 | 12:18

  Андрій Клюєв ознайомився з перспективними розробками ряду харківських підприємств

  14 жовтня перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв у ході візиту на 61-й арсенал у Лозовій ознайомився з експериментальними безпілотними літальними апаратами виробництва Чугуївського авіаційного ремонтного заводу. Ці апарати можуть використовуватися для розвідки територій та інших завдань цивільної оборони. Також Андрій Клюєв ознайомився з розробками з виробництва пожежного танка, можливості якого будуть продемонстровані під час масштабних навчань МНС 19 жовтня.

 • 14 жовтня 2010 | 11:30

  Почалася робоча поїздка Андрія Клюєва на 61 арсенал під м. Лозова

  Почалася робоча поїздка першого віце-прем'єр-міністра України Андрія Клюєва на 61 арсенал Південного оперативного командування сухопутних військ збройних сил України під м. Лозова, де він ознайомиться з порядком організації поверхневого і поглибленого очищення технічної території арсеналу та особливим технічним рішенням знищення боєприпасів шляхом контрольованого підриву, огляне вже очищені ділянки і місця, де ще залишилися боєприпаси. У поїздці беруть участь голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін, перший заступник голови ХОДА Володимир Бабаєв, заступник голови ХОДА Юрій Сапронов, голова Харківської облради Сергій Чернов,начальник Головного управління МНС України в Харківській області Павло Одарюк. 

 • 14 жовтня 2010 | 08:51

  Михайло Добкін візьме участь у програмі студії Савіка Шустера в прямому ефірі телеканалу Simon

  14 жовтня голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін візьме участь у програмі студії Савіка Шустера в прямому ефірі телеканалу Simon, присвяченій виборам до місцевих рад Харкова і області і виборів мера міста. Початок ефіру - о 21:00  

 • 14 жовтня 2010 | 08:51

  14 жовтня – Покрова Пресвятої Богородиці

  Сьогодні, 14 жовтня, в день великого православного свята – Покрови Пресвятої Богородиці – в усіх православних храмах нашого міста відбуваються урочисті богослужіння. Святкова літургія із Покровського храму транслюватиметься в прямому ефірі на телеканалі ХОГТРК з 9:00 до 11:30.  

 • 14 жовтня 2010 | 08:49

  Події дня

  Сьогодні, 14 жовтня, з нагоди Дня Українського козацтва в Харкові відбудеться низка покладань квітів до пам'ятників: 10:00 - Богдану Хмельницькому 14:00 - Тарасу Шевченку 15:00 - козакам-засновникам міста Харкова. О 12:00 в малій залі Будинку рад (вул. Сумська, 64, 2 поверх) розпочнеться урочистий прийом до Дня працівників харчової промисловості. О 13:00 в малій залі Будинку рад (вул. Сумська, 64, 2 поверх) відбудеться урочистий прийом з нагоди Дня українського козацтва.

 • 13 жовтня 2010 | 19:03

  У Харкові планується налагодити виробництво електронних книг. Михайло Добкін

  «У Харкові планується налагодити виробництво електронних книг. Для цього нам необхідно буде скористатися дуже серйозним науковим потенціалом, який є в нашому місті», - повідомив сьогодні голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін. Він також зазначив, якщо організовувати в Харкові тільки збірку електронних книг, то на це буде потрібно кілька місяців, якщо ж це буде також і виробництво окремих деталей, вузлів, то, звичайно ж, буде потрібно більше часу, оскільки що для цього необхідне спеціальне обладнання і спеціально навчені люди.

 • 13 жовтня 2010 | 18:58

  Сучасні технології - поштовх для подальшого соціально-економічного розвитку міста. Генадій Кернес

  В.о.Харківського міського голови, секретар міськради Геннадій Кернес сьогодні під час вручення електронних книг моделі jetBook-Lite учням 10-х класів фізико-математичного ліцею № 27 та гімназії № 6 відзначив, що використання сучасних педагогічних технологій має особливе значення для підвищення рівня життя в Україні, тому що рівень життя залежить, перш за все, від якості освіти. 

 • 13 жовтня 2010 | 18:51

  Розглядається можливість співпраці з компанією «ЕКТАКО» при підготовці до Євро-2012

  Як повідомив сьогодні голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін, розглядаються перспективи співпраці з компанією «ЕКТАКО» під час Євро-2012. «Відсутність достатньої кількості людей, які вільно володіють іноземними мовами, змушує нас шукати інші можливості для того, щоб іноземцям було зручно і комфортно перебувати в нашому місті під час Євро-2012. Компанія «ЕКТАКО» має досвід впровадження електронних перекладачів для туристів під час Олімпіади в Пекіні 2008 року, і ми плануємо використати цей досвід під час проведення матчів Євро-2012 в Харкові», - зазначив Михайло Добкін.

 • 13 жовтня 2010 | 18:41

  В Україні планується створити пілотний проект з впровадження електронних підручників, заснований на досвіді Харківської області

  «Сьогодні я з міністром освіти і науки України Дмитром Табачником обговорював питання реалізації в Україні спільного пілотного проекту Харківської області та Міністерства з впровадження електронних підручників. Зараз у двох харківських школах реалізується експеримент. Від того, наскільки він буде вдалим, залежатиме подальша перспектива розвитку електронного підручника», - зазначив сьогодні голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін.

 • 13 жовтня 2010 | 17:04

  Учні фізико-математичного ліцею № 27 та гімназії № 6 отримали електронні книги з запрограмованими підручниками

  Сьогодні голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін та в.о. Харківського міського голови Геннадій Кернес вручили 120 учням 10-х класів фізико-математичного ліцею № 27 та гімназії № 6 електронні книги моделі jetBook-Lite з вже запрограмованими всіма 22 підручниками відповідно до державних навчальних програм, а також з художньою літературою російською, українською та англійською мовами.

 • 13 жовтня 2010 | 15:55

  На кордоні Росії і Україні буде створено технопарк «Слобожанщина»

  На кордоні двох областей буде створено українсько-російський технопарк «Слобожанщина». Про це заступник голови облдержадміністрації Юрій Сапронов повідомив на врученні студентам і молодим вченим національного університету ім.Каразіна стипендій Харківського міського благодійного фонду Юрія Сапронова.  «Технологічні розробки, які ведуться в університеті, мають пріоритетний напрямок у розвитку, а створення технопарку «Слобожанщина» на кордоні двох областей України та Росії дозволить молодим вченим реалізувати багато ідей. Виробництво продукції з високою доданою вартістю на основі інноваційно-інвестиційної моделі - це тут шлях, по якому має йти Україна. Показовим тут є приклад Росії, яка за п'ять років багато чого досягла в економічному розвитку, тоді як наша країна весь цей час продовжувала котитися вниз. Два, максимум три роки дається нам, щоб реалізувати Програму реформ Президента України Віктора Януковича. Якщо ми цього не зробимо, всім чиновникам з ганьбою доведеться писати заяви про звільнення», - заявив віце-губернатор. 

 • 13 жовтня 2010 | 15:46

  Студенти та молоді вчені отримали стипендії Харківського міського благодійного фонду Юрія Сапронова

  Сьогодні в Харківському національному університеті ім.Каразіна заступник голови ХОДА, засновник однойменного Харківського міського благодійного фонду Юрій Сапронов вручив студентам і молодим викладачам ВНЗ іменні стипендії. Стипендіатами Харківського міського благодійного фонду Юрія Сапронова вже в сьомий раз стали 12 студентів технічних спеціальностей і четверо молодих вчених.

 • 13 жовтня 2010 | 14:42

  Акредитація для висвітлення хокейного матчу

  16 жовтня 2010 року о 15:30 на льодовій арені «Айсхолл Дафі» під патронатом голови Харківської облдержадміністрації Михайла Добкіна, в.о. Харківського міського голови Геннадія Кернеса відбудеться дружній матч ветеранських команд «Легенди хокею СРСР» і «Динамо» Харків. Представникам ЗМІ, які бажають висвітлювати цей захід, прохання зареєструватися за телефонами 700-03-31 або 700-17-49 до 15.00 15 жовтня.

 • 13 жовтня 2010 | 14:35

  У Харківській області відбудуться навчання МНС

  Сьогодні під головуванням Михайла Добкіна відбулася робоча нарада з підготовки проведення спільних навчань із запобігання надзвичайних ситуацій у Харківській області, в яких візьмуть участь військові, міліція, МНС, місцева влада, органи місцевого самоврядування та населення області.

 • 13 жовтня 2010 | 14:24

  Ми постійно перевіряємо безпеку перевезення людей у Харкові і в Харківській області. Михайло Добкін

  У Харківській області вживаються всі заходи, щоб не допустити аварій на залізничних переїздах, - підкреслив голова ХОДА Михайло Добкін. «Ми постійно перевіряємо безпеку перевезення людей, є певні вимоги і щодо наявності алкоголю в крові, і з підготовки водія, з його стану - втомився він чи відчуває себе добре. Більшу частину цієї роботи проводить місто, тому що велика частина пасажирських перевезень припадає на Харків. Завдання, які вчора поставив Президент України Віктор Янукович перед міліцією, ДАІ, будуть виконуватися і в Харківській області. Мається на увазі безпека для тих, хто не ризикує на дорозі, а стає заручником аварійних ситуацій через те, що хтось не розраховує свої сили або сідає за кермо в стані алкогольного сп'яніння», - сказав голова області.  

 • 13 жовтня 2010 | 14:15

  Ніщо так не важливо для людини, як збереження її середи існування. Віталій Алексейчук

  Під час урочистого засідання з нагоди 80-річчя заснування УкрНДІЛГА заступник голови ХОДА Віталій Алексейчук передав щирі слова вітання губернатора Харківської області Михайла Добкіна колективу цього наукового закладу. «Я щиро вклоняюсь перед вами, перед тим, що ви робите і як зберігаєте природу. Ніщо так не важливо для людини, як збереження її середи існування. Кожен з нас хоча б раз в житті відпочивав в лісі. Саме в лісі всі ми відновлюємо своє здоров’я, - сказав Віталій Володимирович.

 • 13 жовтня 2010 | 13:58

  Для направлення дітей на дельфінотерапію буде створена спеціальна комісія

  Згідно з підписаною 13 жовтня соціальною угодою між Харковом, областю і Харківським дельфінарієм, 50 дітей з особливими потребами з малозабезпечених сімей зі всього регіону зможуть пройти по 5 безкоштовних сеансів дельфінотерапії. Відбирати маленьких пацієнтів будуть фахівці особливої комісії, яка буде створена найближчим часом.  

 • 13 жовтня 2010 | 13:45

  25-тисячний колектив садівничих товариств подякував Михайлу Добкіну за ремонт під'їзної дороги

  На ім'я голови Харківської обласної державної адміністрації Михайла Добкіна надійшов лист подяки від імені колективів 12 садівничих товариств області. «25-тысячный коллектив наших 12 садоводческих товариществ (расположенных между селом Совхозное Харьковского района и селом Песчаное Чугуевского района) благодарит Вас за оперативное разрешение наболевшей проблемы – ремонта подъездной дороги к нашему садоводческому городку. Все без исключения труженики были приятно удивлены той заботе, которую проявили Вы, откликнувшись на нашу просьбу, практическому осуществлению автодорожной мечты садоводов», - йдеться в листі.

 • 13 жовтня 2010 | 13:32

  На базі Харківського іподрому планується розробити систему іпотерапії для дітей з особливими потребами

  Як повідомив 13 жовтня під час брифінгу за підсумками підписання соціальної угоди між містом, областю і Харківським дельфінарієм голова ХОДА Михайло Добкін, для дітей Харкова та області, крім дельфінотерапії, планується організувати можливість лікування та реабілітації за допомогою коней.

 • 13 жовтня 2010 | 13:13

  Робота над підготовкою соціальної угоди між владою Харкова і області та власниками дельфінарію почалася з моменту закладення першого каменя у фундамент. Михайло Добкін

  «Ще коли закладався перший камінь у фундамент дельфінарію, ми говорили про те, що даний заклад буде нести велике соціальне навантаження. До того, як тут з'явилися прекрасні, найкращі в нашій країні, а може, і в СНД умови для вистав за морськими тваринами і для проведення сеансів дельфінотерпіі, вже тоді починалася робота з підготовки даного соціального договору, який сьогодні скріплений трьома підписами і відкриває дорогу для 50 дітей з обмеженими можливостями з Харкова і області. Це ще один приклад єдиного медичного простору», - підкреслив голова ХОДА Михайло Добкін у ході показового сеансу дельфінотерапії для дітей з особливими потребами, який пройшов в дельфінарії «Немо» 13 жовтня.  

 • 13 жовтня 2010 | 12:53

  Відбулась Спартакіада серед фізкультурних працівників районів і міст обласного значення Харківської області

  8 та 9 жовтня у Балаклійському районі відбулась Спартакіада серед штатних фізкультурних працівників. В обласній Спартакіаді прийняли участь 26 районів і міст обласного значення. На жаль, такі райони як Вовчанський, Коломацький, міста обласного значення: Ізюм, Куп’янськ, Лозова, Люботин, Первомайський проігнорували участь своїх команд у цьому заході.  В програму змагань увійшли легкоатлетична естафета, міні-футбол, перетягування канату та змагання з настільного тенісу серед жінок і чоловіків.

 • 13 жовтня 2010 | 12:45

  У харківському дельфінарії відбувся показовий сеанс дельфінотерапії для дітей з особливостями розвитку

  13 жовтня в Харкові в дельфінарії «Немо» відбувся показовий сеанс дельфінотерпіі за участю 2 дітей з особливими потребами. На захід були запрошені медики Харкова і області, які могли спостерігати, яким чином відбувається лікувальна взаємодія між дітьми зі складними діагнозами і дельфінами, а також який терапевтичний ефект дає кожен сеанс.

 • 13 жовтня 2010 | 12:30

  У жовтні в Харкові відбудеться низка тренінгів «Стоп насильству серед молоді!»

  В рамках проведення Національної кампанії «Стоп насильству!» Харківське відділення Всеукраїнського благодійного «Фонду допомоги жертвам насилля» - переможець обласного конкурсу проектів соціальних програм, розроблених громадськими організаціями стосовно сім’ї, дітей, жінок та молоді за підтримки Головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації у жовтні проводить тренінгову програму «Стоп насильству серед молоді!»

 • 13 жовтня 2010 | 12:22

  50 дітей з особливими потребами з соціально незахищених верств населення Харкова та області зможуть безкоштовно пройти дельфінотерапію в дельфінарії «Немо»

  13 жовтня голова ХОДА Михайло Добкін, секретар Харківської міської ради Геннадій Кернес і головний лікар, керівник центру дельфінотерапії Харківського культурно-оздоровчого комплексу «Немо» Олена Кушнірська підписали соціальну угоду, відповідно до якої 50 дітей з обмеженими потребами з малозабезпечених сімей Харкова і Харківської області зможуть пройти безкоштовно 250 сеансів дельфінотерапії в дельфінарії «Немо». Крім цього близько 200 дітей, батьки яких мають можливість оплатити лікування, також зможуть пройти 5 сеансів дельфінотерапії, кожен з яких триває 25 хвилин.

 • 13 жовтня 2010 | 12:04

  Спрощена система оподаткування завдає шкоди державі. Юрій Сапронов

  «Спрощена система оподаткування у тому вигляді, в якому вона використовується зараз, завдає шкоди державі. Це проявляється в тому, що певна частина фізосіб - СПД не формує додану вартість, а займається мінімізацією оподаткування власного доходу, або є учасником схем з ухилення від сплати податків, або просто їх не платить. Зокрема, дозволяючи великим торговельним мережам працювати в Харківській області на єдиному податку, ми втрачаємо величезні суми, які міг би отримати бюджет області та країни в цілому. Уявіть: відома велика торговельна мережа з оборотом кілька мільйонів гривень на день, у неї 30 кас, кожна з кас - це «єдиноподатник», який платить податки державі 200 гривень на місяць! Кожен «єдиноподатник» за тиждень вибирає свій річний ліміт в 500 тис. грн., Далі іде здача в суборенду іншому «єдиноподатнику». І така карусель триває весь рік, у результаті мережа має більше 1500 «єдиноподатників». Це не оптимізація, а грабіж держави!», - заявив віце-губернатор Юрій Сапронов. 

Вверх