ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Новини

 • 31 серпня 2010 | 17:09

  В області буде достатньо соняшникової олії. Віталій Алексейчук

  Як повідомив заступник голови ХОДА Виталій Алексейчук, потреба області у соняшниковій олії від урожаю 2010 року до урожаю 2011 року складає 35,9 тис. тонн. Для забезпечення такого обсягу виробництва олії потреба насіння соняшнику складає 85,4 тис. тонн. 

 • 31 серпня 2010 | 17:02

  Потреба Харківської області в гречці буде задоволена повністю

  Потреба Харківської області в гречці буде задоволена на 100%. Про це повідомив сьогодні заступник голови Харківської облдержадміністрації Віталій Алексейчук. За його словами, потреба населення Харківської області у гречці – 5,6 тис. тонн. Для забезпечення такого обсягу виробництва гречаної крупи потреба зерна гречки складає 8,5 тис. тонн. На сьогоднішній день посіяно 15,7 тис. га гречки. Станом на 31 серпня гречка обмолочена на площі 14 тис. га, що становить 80,5%. Врожайність становить 5,3 ц/га, намолочено 7,4 тис. тонн гречки. 

 • 31 серпня 2010 | 13:32

  Попереднє керівництво управління у справах преси та інформації буде притягнуто до відповідальності

  Ініційована нинішнім керівництвом управління у справах преси та інформації ХОДА перевірка КРУ виявила, що в управлінні з 1 січня 2008 року повністю відсутня вся бухгалтерська документація. Про це повідомила в ефірі програми «Стоп кадр» начальник управління у справах преси та інформації Вікторія Маренич.  «Я очолюю управління у справах преси та інформації ХОДА з 6 квітня 2010 року. За моєю ініціативою було проведено перевірку КРУ. З 1 січня 2008 року відсутня бухгалтерська документація управління. Я сподіваюся, що правоохоронні органи зроблять свої висновки», - заявила Вікторія Михайлівна.  

 • 31 серпня 2010 | 12:38

  У Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна відбулося посвячення в студенти

  Сьогодні відбулося урочисте посвячення в студенти Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Заступник голови Харківської облдержадміністрації Вадим Ландсман звернувся до студентів  зі словами: «Дорогі друзі, від імені голови Харківської державної адміністрації Михайла Добкіна, я вітаю Вас з початком нового навчального року. У нашому чудовому місті є чудовий університет, один з кращих університетів Східної Європи. Дорогі першокурсники, сьогодні Ви стаєте його студентами. Помножте славу нашого чудового міста, помножте славу університету. Щастя всім Вам та успіхів у всьому!" 

 • 31 серпня 2010 | 12:13

  На площі Свободи працює шкільний ярмарок

  З 25 серпня по 12 вересня на головній площі Харкова працює традиційний шкільний ярмарок, на якому можна купити все необхідне до школи, а також одяг, якісні продукти харчування і посадковий матеріал для дачних ділянок.

 • 31 серпня 2010 | 10:34

  Держкомтелерадіо має провести інвентаризацію технічного стану державних телерадіокомпаній. Вікторія Маренич

  «На сьогоднішній день у Європі чи США існує дуалістична модель телебачення. З одного боку – суспільне, яке живе на податки і ті гроші, які платять на розвиток конкретного каналу чи програми. А з іншого боку – це приватні структури. Ми теж маємо йти до цього, але перш за все, Держкомтелерадіо має провести інвентаризацію технічного стану державних телерадіокомпаній, а також переоснастити їх, щоб вони мали рівні умови і могли конкурувати з іншими організаціями, які представлені на ринку. Ви знаєте, що 19 обласних телерадіокомпаній вже змогли переоснаститися в рамках програми «Журналіст», яка діяла останні роки, але тодішні очільники Харківської обласної державної адміністрації, очевидно, вирішили, що їм не потрібен такий конкурент, як добре технічно оснащена телерадіокомпанія», - зазначила в ході програми «Стоп-кадр» на обласному телебаченні начальник управління преси та інформації ХОДА Вікторія Маренич.

 • 31 серпня 2010 | 10:34

  Відшкодування ПДВ для компаній-експортерів українського зерна і деревини доцільно скасувати. Юрій Сапронов

  Відшкодування ПДВ для компаній-експортерів українського зерна і деревини доцільно скасувати. Про це заявив заступник голови Харківської обладміністрації Юрій Сапронов.  «Я вважаю, що в експортовані продукти спочатку потрібно додати вартість. Тобто вивозити не деревину, а готові меблі, не зерно, а готовий продукт. Говорити про додану вартість при експорті зерна безглуздо, адже вона складається тільки з витрат на паливно-мастильні матеріали. Це невеликі гроші для такого високоприбуткового бізнесу. Давайте підтримувати в першу чергу тих, хто більше вкладає у створення кінцевого продукту. Максимально глибока переробка сільськогосподарської продукції - це і інвестиції, і робочі місця, і технології, і податки», - сказав віце-губернатор. 

 • 31 серпня 2010 | 10:06

  В Харківській області зі свободою слова все добре. Вікторія Маренич

  До управління в справах преси та інформації Харківської облдержадміністрації жодного разу не звертався жоден журналіст і не говорив про те, що на нього здійснюється тиск. Про це в ефірі телепрограми «Стоп кадр» заявила начальник управління у справах преси та інформації ХОДА Вікторія Маренич.  

 • 31 серпня 2010 | 10:04

  Україна потребує скорочення кількості чиновників. Юрій Сапронов

  Одним з ключових пунктів Програми економічних реформ Президента України Віктора Януковича заступник голови Харківської облдержадміністрації Юрій Сапронов вважає скорочення державного апарату. «За останні п'ять років чисельність працівників держуправління збільшилася майже на 24 тисяч осіб, вдвічі збільшилися витрати держави на заробітну плату для них. Це зумовило додаткові проблеми. Чим більше чиновників, тим менше їх ККД. При невеликій зарплаті така величезна кількість держуправлінців незмінно породжує корупцію, яка стала справжнім бичем в нашій країні», - відзначив віце-губернатор.

 • 31 серпня 2010 | 10:01

  В Україні на часі питання створення суспільного телебачення. Вікторія Маренич

  Українське суспільство готове до створення інституту суспільного телебачення, але передовсім необхідно вибудувати схему, за якою воно буде сформовано, - наголошує начальник управління преси та інформації ХОДА Вікторія Маренич.

 • 31 серпня 2010 | 09:56

  Податок на нерухомість торкнеться тільки тих, чия жилплоща перевищує норму 40 кв. м на людину

  Про податок на нерухомість, який включений в проект нового Податкового кодексу, доцільно говорити тільки для власників тих квартир, площа яких перевищує норму в 40 кв. м на людину. Інше житло податком обкладатися не буде. Про це повідомив заступник голови ХОДА Юрій Сапронов. 

 • 31 серпня 2010 | 08:44

  Події дня

  Сьогодні, 31 серпня, об 11:00 біля входу в Головний корпус ХНУ ім. Каразіна (пл. Свободи, 4) розпочнеться урочиста церемонія посвячення в студенти.  

 • 31 серпня 2010 | 08:40

  Кожна держава зобов'язана мати важелі впливу на ситуацію на продовольчому ринку країни. Михайло Добкін

  Кожна держава зобов'язана мати важелі впливу на ситуацію на продовольчому ринку країни.Про це заявив в ефірі на обласному радіо голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін.   «Є таке явище як сезонне зростання цін і зниження вартості тих чи інших товарів. Антимонопольний комітет, Державна інспекція з контролю за цінами, Головне управління економіки ХОДА, всі вони будуть здійснювати певні дії, які дозволять нам уникнути різких перепадів у вартості того чи іншого продукту ", - відзначив він.

 • 31 серпня 2010 | 08:35

  Вся енергія керівництва і колективу заводу імені Малишева повинна бути спрямована на те, щоб повернути минулу славу підприємству. Михайло Добкін

  Керівництво заводу імені Малишева неефективно працює, через що підприємство поступається раніше зайняті позиції на ринку збуту. У зв'язку з цим завод завантажений лише на 10 - 15% від своїх потужностей, а співробітники не отримують вчасно заробітну плату. Вивести підприємство з кризи може тільки хороший антикризовий менеджмент, - вважає голова ХОДА Михайло Добкін.

 • 31 серпня 2010 | 08:30

  З 1 січня директора сільських шкіл отримають 50% надбавку до зарплати

  З 1 січня планується ввести 50% надбавку до окладів директорів сільських шкіл. Про це повідомив у прямому ефірі програми обласного радіо «Зворотний зв'язок» голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін. «Зараз ми підраховуємо наші фінансові можливості: на скільки відсотків ми зробимо оплату до окладу керівників дошкільних установ. Якщо вийде, буде теж 50%, якщо ні - вона буде трохи менше», - додав він.

 • 31 серпня 2010 | 08:25

  Харківський регіон готовий до процесу оформлення субсидій. Михайло Добкін

   Більш ніж 530 тис. пенсіонерів, що проживають в Харківській області отримали листи з чітким описом того, як саме вони повинні заповнити документи для відправлення їх у відділи з нарахування субсидій. Про це повідомив в ефірі на обласному радіо голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін.  

 • 31 серпня 2010 | 08:23

  Можна створити безліч спільних російсько-українських проектів, якщо держава дасть певні преференції. Михайло Добкін

   Харківська область, як частина прикордонної території України, має дуже серйозний промисловий потенціал. Якщо дати новий імпульс зовнішній і внутрішній кооперації, то можливо дуже перспективне співробітництво регіонів. Ми можемо зробити безліч спільних російсько-українських проектів, якщо держава дасть певні преференції на якийсь часовий період.  Про це сказав в прямому ефірі програми обласного радіо «Зворотний зв'язок» голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін. 

 • 31 серпня 2010 | 08:20

  Значного підвищення тарифів на центральне опалення і гарячу воду не буде

  Як відзначив у прямому ефірі програми обласного радіо «Зворотний зв'язок» голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін, підприємства Харківської області, які займаються постачанням теплової енергії та гарячої води жителям регіону вже зробили всі необхідні розрахунки, передали їх до Національної комісії регулювання електроенергетики України для формування нових тарифів. «Хочу сказати, що збільшення вартості комунальних послуг в рази не буде. Йдеться про складову ціни на газ, як основи формування тарифів. За тим розрахунками, які передали Харківські теплові мережі в НКРЕ, вартість послуг, які вони надають харків'янам, не повинна бути вище 25 - 28% », - зазначив Михайло Добкін.  

 • 31 серпня 2010 | 08:17

  Якщо ми не будемо підтримувати наше машинобудування, ми ніколи не навчимося робити конкурентоспроможну техніку. Михайло Добкін

  Українські машинобудівні підприємства потребують державної підтримки, щоб розвиватися і виробляти більш якісну техніку. Зокрема, це стосується Харківського тракторного заводу, який виробляє неконкурентоспроможну на світовому ринку сільськогосподарську техніку, але при цьому має серйозні перспективи як виробник машин для дорожнього будівництва. Про це в ході програми «Зворотний зв'язок» на обласному радіо повідомив голова ХОДА Михайло Добкін.

 • 31 серпня 2010 | 08:14

  Ми маємо зберегти всю мережу навчальних закладів в області. Михайло Добкін

  Ми маємо зберегти ті школи, що у нас є. Зберігши всю мережу навчальних закладів, ми залишаємо собі перспективу на майбутнє. Про це сказав в прямому ефірі програми обласного радіо «Зворотний зв'язок» голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін.  «На всі грошей ніколи не вистачить. Необхідно направляти їх, перш за все, туди, де вони можуть дати перспективу розвитку нашого суспільства. Нехай це гроші сьогодні невеликі, але вони дозволять зберегти ті школи, що нам залишили наші батьки», - зазначив Михайло Добкін.  

 • 31 серпня 2010 | 08:10

  Без сучасного аеропорту, хороших доріг, зручних п'ятизіркових готелів неможливо говорити про серйозні інвестиції. Михайло Добкін

  Харківська область стрімко підвищує свою інвестиційну привабливість. Завдяки розвитку міської інфраструктури, яка необхідна іноземним бізнесменам для комфортної роботи в чужому регіоні, на Харківщині сподіваються привернути приплив іноземних інвестицій.

 • 31 серпня 2010 | 08:05

  Сфера освіти державою фінансувалася недостатньо. Михайло Добкін

  30 серпня в прямому ефірі програми обласного радіо «Зворотний зв'язок» голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін відзначив, що на ті кошти, які країна може собі дозволити направляти на освіту, підготувати заклади освіти до нового навчального року неможливо.

 • 31 серпня 2010 | 08:00

  Держава інвестувала в аеродромний комплекс близько 300 мільйонів гривень. Михайло Добкін

  Після відкриття нового терміналу харківського аеропорту роботи на цьому об'єкті не закінчилися. Планується, що аеропорт повністю буде готовий до Євро-2012 до кінця осені 2011 року. На даний момент будівництво йде згідно з розробленим графіком завдяки не тільки зусиллям інвестора, але і стабільній допомозі держави.

 • 30 серпня 2010 | 18:14

  4 вересня відбудеться VІІ обласна Спартакіада серед держслужбовців

  4 вересня 2010 року в легкоатлетичному манежі КЗ «ДЮСШ «ХТЗ» обласної ради відбудуться змагання з 5-ти видів спорту (настільний теніс, волейбол, міні-футбол, шашки, шахи) за програмою VІІ обласної Спартакіади серед команд держслужбовців, працівників управлінь, відділів апарату обласної державної адміністрації. Початок змагань о 8.30.  За підсумками змагань буде сформована збірна команда Харківської області, яка прийматиме участь у Всеукраїнській Спартакіаді серед державних службовців, що відбудеться 20-25 вересня 2010 року у м. Алушті. 

 • 30 серпня 2010 | 17:18

  Сільські школи будуть забезпечені якісною питною водою

  Сьогодні під час прес-конференції начальник Головного управління освіти і науки ХОДА Роман Шаповал відзначив, що  забезпечення сільських шкіл водою гарантованої якості вимагають санітарні правила, і це питання є одним з основоположних. За його словами, в 2011 році на забезпечення шкіл водою будуть виділені державні кошти і ситуація буде значно поліпшена. «На 2011 рік Головним управлінням освіти і науки буде запланована в якості одного з видів поточних ремонтів установка очисних фільтрів на тих школах та установах, які цього потребують», - заявив Роман Володимирович. 

 • 30 серпня 2010 | 16:57

  6 ПТУ в Харківській області не виконують план набору учнів

  Вступна кампанія до вищих навчальних закладів першого та другого рівня акредитації не закінчена і може бути продовжена. На даний момент не виконують планів по набору першокурсників всього 6 ПТУ з 53 наявних в Харківській області.

 • 30 серпня 2010 | 16:47

  В селі Крисино відкриється дитячий садок

  Сьогодні відбулася робоча нарада під головуванням заступника голови Харківської облдержадміністрації Юрія Сапронова щодо відкриття у с. Крисино Богодухівського району дошкільного дитячого закладу. У нараді взяли участь начальники профільних управлінь ХОДА та перший заступник голови Богодухівської РДА Олександр Кириченко. «Ми починаємо будівництво з 2 вересня за рахунок бюджету Богодухівського району і бюджету області. Благоустрій території дитячого садка, в тому числі будівництво спортивного та дитячого майданчиків буде проведено за рахунок позабюджетних коштів», - зазначив Юрій Сапронов. 

 • 30 серпня 2010 | 16:42

  Для ремонту харківської окружної дороги передбачено 200 тис. тонн асфальтобетону

  Як повідомив начальник служби автомобільних доріг Харківської області Сергій Стельнякович, загальний обсяг асфальтобетону, що передбачено до влаштування при ремонті об'їзної дороги навколо м. Харкова складає близько 200 тис. тон. 

 • 30 серпня 2010 | 16:37

  На перший курс ВНЗ Харківської області зараховано 27 тисяч студентів

  25 серпня закінчилася вступна кампанія до вищих навчальних закладів третього і четвертого рівня акредитації. У Харківській області вона пройшла спокійно, і результатом її стало зарахування на перший курс 27 тисяч студентів, - повідомив начальник Головного управління освіти і науки ХОДА Роман Шаповал. «Якщо порівнювати з минулим роком, то загальна кількість студентів така ж, як і була, але кількість бюджетних місць зросла на 7%. У результаті близько 14 тисяч вступників - це бюджетники», - повідомив він.

 • 30 серпня 2010 | 16:18

  Харківські правоохоронці розглядають справу про навмисний підпал сухої трави

  «За останню добу у Харкові та Харківській області підрозділи МНС виїжджали близько 50 разів на пожежі. Зазвичай, загоряння, які виникають – це горіння сухої трави, яка прилягає до багатьох населених пунктів. Поширенню пожежі сприяв сильний, поривчастий вітер, який досягав 20 метрів за секунду. Коли швидкість вітру перевищує 25 метрів за секунду – оголошується надзвичайна ситуація. Але найцікавіше не це. Всі пожежі ставались на лугах – там, де не проходить траса, не пролягають стежки. Тут виключено людський фактор, тобто занесення відкритого вогню. Отже, розглядається навмисний підпал, адже погодні умови трохи покращилися, вже немає такої спеки і самозаймання виключається. Всі ці факти передані до правоохоронних органів, які зараз займаються перевіркою та встановлюють причини пожеж», - повідомив у коментарі інформаційному агентству «Інтермедіа Косалтинг» помічник керівника ГУ МНС у Харківській області Ігор Лупандін.

Вверх