Громадське обговорення
цілей і змісту соціально-економічних реформ
Громадське обговорення
пріоритетів урядової політики, цілей і змісту
соціально-економічних реформ на тему: «Результати та перспективи впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію та цукровий діабет»
13.02.2014 за участю виконуючої обов’язки Міністра охорони здоров’я Богатирьової Р.В. у приміщенні Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулась відеоконференція на тему: «Результати та перспективи впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію та цукровий діабет».
З 01.06.2012 в Україні реалізується пілотний проект із запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою шляхом встановлення граничного рівня оптово-відпускних цін на такі засоби з використанням механізму визначення порівняльних (референтних) цін. 12.02.2014 було ухвалено постанову щодо подовження у 2014 році пілотного проекту держрегулювання цін на ліки для гіпертоніків.
Також під час відео конференції було обговорено питання реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу». У 2013 році був проведений тендер на суму 922 млн. грн. На ці гроші закупили 1412 сучасних автомобілів для екстреної медичної допомоги. За словами виконуючої обов’язки Міністра охорони здоров'я, у березні-квітні 2014 року усі регіони отримають великі партії машин.
Харківська область досягла високих показників у виконанні Закону України «Про екстрену медичну допомогу». Так, сьогодні в Україні функціонує 875 пунктів постійного базування та 267 пунктів тимчасового базування підрозділів систем екстреної медичної допомоги і їх кількість постійно збільшується. За словами Богатирьовій Р.В., така кількість центрів і пунктів тимчасового і постійного базування дозволить досягти нормативів прибуття екстреної медичної допомоги в місті на 90%, а в сільській місцевості – 87,6%.
Від Харківської області у відеоконференції взяли участь представники Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації, Харківської міської ради та засобів масової інформації.
Громадське обговорення
пріоритетів урядової політики, цілей і змісту соціально-економічних реформ на тему: «Підсумки роботи агрокомплексу у 2013 році
за основними напрямками. Ініціатива «Рідне село»
07.11.2013 у приміщенні Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України під головуванням Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Бісюка І.Ю. відбулася відеоконференція на тему «Підсумки роботи агрокомплексу у 2013 році за основними напрямками. Ініціатива «Рідне село», організатором якої виступив Секретаріат Кабінету Міністрів України.
Метою відеоконференції є роз’яснення та обговорення пріоритетів урядової політики, цілей і змісту соціально-економічних реформ.
У роботі відеоконференції взяли участь чотири області України: Харківська, Одеська, Дніпропетровська, Львівська.
Від Харківської області у відеоконференції взяли участь представники Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка та засобів масової інформації.
Громадське обговорення
пріоритетів урядової політики, цілей і змісту соціально-економічних реформ на тему: «Стан реалізації Закону про екстрену медичну допомогу в Україні: актуальні питання»
17.10.2013 у приміщенні Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулась відеоконференція з питання реалізації Закону України про екстрену медичну допомогу.
Завдяки реалізованим заходам в Харківській області вдалося суттєво скоротити час доїзду машин екстреної (швидкої) медичної допомоги до місця виклику. За станом на 01.01.2013 середня тривалість доїзду складала по м. Харкову 9 хвилин; по районам області, за умов тимчасового використання «старої» системи отримання, реєстрації та передачі викликів (без централізованого використання міжміських та міжрайонних каналів зв'язку), – 31 хвилина. За станом на 01.10.2013 середній час доїзду у м. Харкові складає до 7 хв. 35 сек. та 14 хв. 20 сек. по Харківській області.
Скоротити час приїзду бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги вдалося завдяки негайній передачі з будь-якої точки регіону виклику з мобільного телефону за номером «112» через спеціальну систему комутації до регіональної диспетчерської служби «103».
За станом на 01.10.2013 бригади екстреної медичної допомоги області обслужили 560 тис. викликів.
Організація реформування служби екстреної медичної допомоги у Харківському регіоні стала зразком для удосконалення даної системи у всій країні.
Громадське обговорення Закону України
«Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць»
З 1 січня 2013 року набрав чинності Закон України «Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць» (далі – Закон).
Закон спрямований на створення умов для активізації інвестиційної діяльності шляхом концентрації ресурсів держави на пріоритетних напрямах розвитку економіки з метою запровадження новітніх та енергозберігаючих технологій, створення нових робочих місць, розвитку регіонів.
За словами директора департаменту інвестиційно-інноваційної політики та розвитку державно-приватного партнерства Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Віктора Коваленка, пільги, які отримають інвестори в рамках реалізації Закону, будуть сприяти створенню нових підприємств, робочих місць, залученню інвестицій, як вітчизняних, так і іноземних.
Затверджений постановою Уряду перелік пріоритетних галузей економіки, а також напрямів діяльності в межах цих галузей, виглядає таким чином:
1. Агропромисловий комплекс:
- виробництво і зберігання сільгосппродукції, у тому числі дитячого харчування;
- виробництво біопалива з орієнтацією на імпортозаміщення.
2. Житлово-комунальний комплекс:
- тепло- та водопостачання;
- збір та переробка різного виду відходів.
3. Машинобудування:
- виробництво нових та імпортозаміщуючих видів комп’ютерів;
- виробництво електронної та оптичної продукції;
- виробництво машин і устаткування;
- виробництво автотранспортних та інших транспортних засобів.
4. Транспортна інфраструктура:
- будівництво;
- реконструкція;
- технічне переоснащення.
5. Курортно-рекреаційна сфера і туризм:
- будівництво курортно-рекреаційних об’єктів;
- будівництво об’єктів туристичної інфраструктури.
У цілому преференції розраховані на 10 років:
- до 2018 року – звільнення від сплати податку на прибуток та право безлімітного ввезення в Україну устаткування, обладнання, комплектуючих чи технологій;
- до 2023 року – відсоткова ставка податку на прибуток становитиме 8%.
Критерії отримання державної підтримки:
- для великих підприємств – необхідність створити не менше 150 робочих місць із залученням інвестицій щонайменше 3 млн. євро;
- для середніх підприємств – до 50 робочих місць і 1 млн. євро інвестицій;
- для малих підприємств – не менше 25 робочих місць і з обсягом інвестицій до 500 тис. євро.
Процедура отримання пільг:
1. Приватний підприємець готує проект, що відповідає критеріям Закону (щодо залучення інвестицій, створення робочих місць, спрямованості на модернізацію економіки та переоснащення виробництва, екологічності).
2. Обласна державна адміністрація розглядає запропонований проект (якщо є зауваження, надається можливість доопрацювати документ) і після схвалення передає до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
3. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України погоджує проект із зацікавленими центральними органами влади, після чого направляє до Кабінету Міністрів для схвалення.
4. Після схвалення проекту суб'єкт господарювання, який його реалізує, набуває право користуватися передбаченими законодавством інструментами державної підтримки.
За словами Віктора Коваленка, для того, щоб уникнути зловживань, протягом 2 років проводиться моніторинг реалізації проекту для контролю його відповідності встановленим Законом критеріям. Якщо проект недостатньо активно впроваджується або є відхилення від тих норм і критеріїв, що були задекларовані, то підприємця можуть зобов’язати компенсувати державі збитки в розмірі фактично отриманих ним пільг.
Також Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розробило Дорожню карту, щоб не тільки для органів влади, а й для підприємців був максимальний доступ до реалізації механізмів цього Закону.
Дорожня карта отримання суб'єктами господарювання державної підтримки, передбаченої законодавством України, для реалізації інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки
Громадське обговорення
пріоритетів урядової політики,цілей і змісту соціально-економічних реформ на тему: «Хід польових робіт.Стратегічна ініціатива соціально-економічного розвитку сільських територій «Рідне село».
11.07.2013 у приміщенні Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Сеня О.В. відбулася відеоконференція на тему «Хід польових робіт. Стратегічна ініціатива соціально-економічного розвитку сільських територій «Рідне село», організатором якої виступив Секретаріат Кабінету Міністрів України.
Метою відеоконференції є роз’яснення та обговорення пріоритетів урядової політики, цілей і змісту соціально-економічних реформ.
У роботі відеоконференції взяли участь чотири області України: Харківська, Одеська, Дніпропетровська, Львівська.
Від Харківської області у відеоконференції взяли участь представники Департаменту економіки і міжнародних відносин обласної державної адміністрації та Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації.
Громадське обговорення
пріоритетів урядової політики, цілей і змісту соціально-економічних реформ на тему: «Розвиток енергетичної галузі України»
23.05.2013 за участю заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості Чеха С.М. була проведена відеоконференція у приміщенні Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України на тему: «Розвиток енергетичної галузі України».
Під час відеоконференції були розглянуті питання економічних реформ та урядових рішень, стосовно розвитку атомної енергетики та модернізації теплових електростанцій, альтернативних джерел енергопостачання.
В ході відеоконференції отримані відповіді на питання щодо можливості фінансування природоохоронних заходів на теплових електростанціях з фондів усіх рівнів охорони навколишнього природного середовища в межах коштів, сплачених підприємством Зміївська ТЕС ПАТ «Центренерго» за забруднення навколишнього середовища. А також питання можливості використання в будівництві золошлакових відходів золовідвалів ТЕС, кількість яких вже складає сотні мільйонів тонн, (темпи їх утворення випереджають утилізацію).
Громадське обговорення
на тему: «Концепція державної цільової програми розвитку виробництва вітчизняної системи машин і обладнання сільськогосподарського призначення для обробки ґрунту на період до 2020 року»
21.05.2013 під час розширеного засідання Харківського регіонального Комітету з економічних реформ під головуванням голови Харківської обласної державної адміністрації, голови Харківського регіонального Комітету з економічних реформ Добкіна М.М. відбулось обговорення концепції «Державної цільової програми розвитку виробництва вітчизняної системи машин і обладнання сільськогосподарського призначення для обробки ґрунту на період до 2020 року». Концепція є основою для розробки безпосередньо самої державної цільової програми.
Метою програми є державна підтримка розвитку вітчизняного виробництва системи машин і обладнання сільськогосподарського призначення для обробки ґрунту для забезпечення економічної безпеки країни.
Основними шляхами реалізації оптимального варіанту вирішення проблеми забезпечення українських сільськогосподарських виробників вітчизняною системою машин і обладнання для обробки грунту є такі:
1. проведення реструктуризації і технічного переоснащення вітчизняних машинобудівних підприємств з виробництва сільськогосподарської техніки;
2. налагодження виробництва сучасних вітчизняних систем машин і обладнання для обробки гранту з вітчизняних комплектуючих;
3. налагодження виробництва сучасних комплектувальних виробів на вітчизняних машинобудівних підприємствах та інше.
Виконання програми дасть змогу:
1. забезпечити продовольчу, а відповідно і економічну безпеку держави;
2. створити умови для ефективного розвитку аграрного сектору економіки країни;
3. забезпечити зростання промислового виробництва сільськогосподарської техніки та обладнання не менше як у 10 разів (Додаток 1);
4. забезпечити зростання обсягів виробництва продукції машинобудування з виробництва сільськогосподарської техніки та обладнання не менше як у 7 разів (Додаток 2);
5. створити близько 20 тис. нових робочих місць та інше.
Громадське обговорення
на тему: «Підсумки соціально-економічного розвитку України і регіонів у 2012 році та основні завдання на 2013 рік»
З метою роз’яснення та обговорення пріоритетів урядової політики, цілей, змісту соціально-економічних реформ 28.03.2013 у приміщенні Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулась відеоконференція на тему «Підсумки соціально-економічного розвитку України і регіонів у 2012 році та основні завдання на 2013 рік». Організатором відеоконференції виступив Секретаріат Кабінету Міністрів України, за участю Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
Від областей України у роботі відео конференції взяли участь представники Департаментів економіки Харківської, Одеської, Дніпропетровської, Львівської обласних державних адміністрацій.
Під час відеоконференції за ініціативою представників Харківської області були розглянуті такі питання:
- своєчасне створення в районах і містах обласного значення центрів надання адміністративних послуг;
- створення регіональні інспекції з контролю за цінами;
- організація роботи з приводу видачі ліценцій на заготівлю, переробку металобрухту кольорових і чорних металів.
Громадське обговорення
пріоритетів урядової політики, цілей і змісту соціально-економічних реформ на тему: «Розвиток позашкільної освіти в Україні»
14.02.2013 у приміщенні Харківського регіонального інституту державного управління при Президентові України відбулась відеоконференція з питань розвитку позашкільної освіти в Україні. У роботі відео конференції взяли участь представники Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, структурних підрозділів Міністерства, департаментів освіти Харківської, Одеської, Дніпропетровської, Львівської обласних державних адміністрацій, директори позашкільних навчальних закладів, представники громадських організацій та керівники гуртків позашкільних навчальних закладів.
Під час відеоконференції розглядалися такі питання:
- забезпечення освітньо-культурних потреб дітей;
- створення умов для творчого, інтелектуального, духовного, фізичного розвитку дітей;
- виявлення й підтримка талановитих та обдарованих дітей;
- організація змістовного дозвілля;
- удосконалення виховної роботи й розбудови системи позашкільної освіти.
Громадське обговорення
на тему: «Діяльність служби екстренної медичної допомоги та медицини катастроф»
З 01.01.2013 в регіоні створена та функціонує єдина служба екстреної медичної допомоги, яка діє на принципово нових засадах організації, управління та фінансування.
Рішенням позачергової сесії Харківської обласної ради від 20.09.2012 №532-VI утворено комунальний заклад охорони здоров’я «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», який на підставі Статуту зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб 21.12.2012 року.
Створено та укомплектовано регіональну оперативну диспетчерську у складі та в окремому приміщенні Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, яку презентовано на початку січня головою робочої групи «Реформа соціальної сфери», заступником голови обласної державної адміністрації Шурмою І.М.
10.01.2013 у приміщенні Харківського регіонального інституту державного управління при Президентові України відбулась відеоконференція під головуванням директора Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України Хобзея М.К. на тему: «Діяльність екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», яка організована за ініціативи Секретаріату Кабінету Міністрів України.
Від Харківської області в обговоренні питання виступив заступник голови робочої групи «Реформа соціальної сфери» з питань реформування медичного обслуговування, начальник Головного управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації Галацан О.В.
За результатами проведених заходів з січня 2013 року система екстреної медичної допомоги консолідована на рівні обласного бюджету, вибудовано єдину вертикаль управління та контролю, забезпечено щоденний моніторинг викликів бригад та дотримання нормативу прибуття, особливо у сільській місцевості.
За підсумками відеоконференції керівництво Харківської області, Головного управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації отримало високу оцінку проведеної роботи з боку Міністерства охорони здоров’я України.
Громадське обговорення
на тему: «Впровадження нових державних стандартів професійно-технічної освіти»
22 листопада 2012 року у приміщенні Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулася відеоконференція на тему «Впровадження нових державних стандартів професійно-технічної освіти».
Організатором заходу виступив Секретаріат Кабінету Міністрів України, відеоконференція проходила за участю керівництва Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
Від Харківської області взяли участь представники Департаменту науки і освіти, управління внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Харківської обласної державної адміністрації, Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Харківської області, керівники професійно-технічних навчальних закладів.
Під час відеоконференції були обговорені питання щодо розробки, апробації та впровадження державних стандартів професійно-технічної освіти.
Громадське обговорення на тему
"Перспективи розвитку зеленого туризму на Слобожанщині та сільський зелений туризм як чинник сталого розвитку регіону"
7 листопада в Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбувся круглий стіл на тему: «Перспективи розвитку зеленого туризму на Слобожанщині» та науково-практична конференція «Сільський зелений туризм як чинник сталого розвитку регіону».
В рамках круглого столу відбулась презентація інноваційних проектів у сфері сільського зеленого туризму.
Також були розглянуті такі питання:
- сільський зелений туризм в сучасному туристичному бізнесі;
- державне управління розвитком зеленого туризму в Україні: проблеми та перспективи;
- роль зеленого туризму в соціально-економічному розвитку сільських територій;
- кадрове забезпечення розвитку сільського зеленого туризму;
- зелений туризм: можливості для молоді;
- взаємодія органів влади, недержавних організацій та бізнес-структур в контексті розвитку сільського зеленого туризму.
Громадське обговорення
пріоритетів урядової політики, цілей та змісту економічних реформ на тему: «Перспективи досягнень енергетичної незалежності України завдяки видобуванню нетрадиційних видів вуглеводнів»
25.10.2012 під час відеоконференції у приміщенні Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за участю представників робочої групи «Регіональний економічний розвиток» Харківського регіонального Комітету з економічних реформ з представниками Міністерства екології та природних ресурсів України відбулось громадське обговорення стосовно роз’яснення пріоритетів урядової політики, цілей та змісту економічних реформ на тему: «Перспективи досягнень енергетичної незалежності України завдяки видобуванню нетрадиційних видів вуглеводнів».
Під час заходу представниками профільної підгрупи Харківського регіонального Комітету з економічних реформ було ініційовано роз’яснення ряду питань проблемних в сфері паливно-енергетичного комплексу, серед них:
- про перспективи досягнення Україною енергетичної незалежності;
- щодо можливостей та перспектив проведення космічного моніторингу обьєктів видобування нетрадиційних вуглеводів;
- стосовно врахування екологічного апекту в угодах про розподіл продукціїї;
- стосовно умов залучення інвесторів при видобуванні на Олеській та Юзівській ділянках.
Громадське обговорення
пріоритетів урядової політики, цілей та змісту економічних реформ на тему: «Перспективи розвитку систем життєзабезпечення та початок опалювального сезону»
11.10.2012 під час відеоконференції у приміщенні Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за участю представників робочої групи «Регіональний економічний розвиток» Харківського регіонального Комітету з економічних реформ з представниками Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відбулось громадське обговорення стосовно роз’яснення пріоритетів урядової політики, цілей та змісту економічних реформ на тему: «Перспективи розвитку систем життєзабезпечення та початок опалювального сезону»
Під час заходу представниками профільної підгрупи Харківського регіонального Комітету з економічних реформ було ініційовано роз’яснення ряду проблемних питань в сфері житлово-комунального господарства, серед них:
- щодо вирішення питання передачі повноважень місцевих органів виконавчої влади з видачі ліцензій на виробництво теплової енергії з альтернативних джерел палива (включаючи паливні брикети);
- стосовно погашення кредиторської заборгованості на реалізацію пілотних проектів в сфері житлово-комунального господарства в Харківській області;
- щодо фінансового забезпечення робіт з ремонту, заміни ліфтів, відновлення наявних та улаштування нових диспетчерських систем за рахунок коштів державного бюджету відповідно до Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки, яка затверджена Законом України від 11.06.2009 №1511-V1;
- про діяльність Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Громадське обговорення
законодавства про зайнятість населення та взаємодію із роботодавцями
2 жовтня 2012 року члени робочої групи «Сталий економічний розвиток, бізнес-клімат та інвестиції» Харківського регіонального Комітету з економічних реформ взяли участь у виїзному засіданні Регіональної ради підприємців у Харківській області на базі Харківського міського центру зайнятості.
Під час заходу присутнім була презентована робота Харківського міського центру зайнятості та ознойомлено із подробицями роботи його окремих підрозділів.
Крім цього, в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України під час засідання було обговорено ряд важливих питань в сфері трудових відносин, а саме:
- щодо нового Закону України «Про зайнятість населення» та його вплив на бізнес-середовище Харківського регіону;
- про порядок надання дотацій роботодавцю для працевлаштування безробітних, утому числі на перше робоче місце;
- стосовно оплачувальних громадських робіт, як тимчасового виду зайнятості;
- про аспекти професійного навчання на замовлення роботодавця;
- стосовно ньюансів реєстрації трудових договорів між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю.
За підсумками засідання було вирішено розробити пропозиції щодо змін у законодавстві про зайнятість населення та заємодію із работодавцями та направити їх Харківському регіональному фонду підтримки підприємництва.
Громадське обговорення
з метою роз’яснення пріоритетів урядової політики, цілей та змісту економічних реформ на тему: «Організаційно-правові засади функціонування дозвільних центрів з видачі документів дозвільного характеру»
27.09.2012 під час відеоконференції у приміщенні Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за участю представників робочої групи «Сталий економічний розвиток, бізнес-клімат та інвестиції» Харківського регіонального Комітету з економічних реформ з представниками Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Державної податкової служби України відбулось громадське обговорення стосовно роз’яснення пріоритетів урядової політики, цілей та змісту економічних реформ на тему: «Організаційно-правові засади функціонування дозвільних центрів з видачі документів дозвільного характеру».
Під час заходу представниками профільної підгрупи Харківського регіонального Комітету з економічних реформ було ініційовано роз’яснення ряду проблемних питань в сфері дерегуляції та функціонування дозвільних центрів, серед них:
- щодо необхідності включення до статті 166-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідальності за порушення вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру поза межами дозвільного центру;
- про особливості у роботі дозвільних центрів після прийняття Закону України «Про адміністративні послуги»;
- про необхідність розроблення на центральному рівні регламентів (інформаційних карток), які визначають послідовність дій для отримання документів дозвільного характеру;
- щодо необхідності розроблення єдиного Порядку здійснення контролю за додержанням посадовими особами регіональних та/або місцевих дозвільних органів строків розгляду та видачі документів дозвільного характеру державними адміністраторами.
Громадське обговорення
прийняття нормативних документів із забезпечення гарантування вкладів фізичних осіб
У рамках чергового засідання профільною робочою підгрупою Харківського регіонального Комітету з економічних реформ було розглянуте прийняття нормативно-правових документів із забезпечення гарантування вкладів фізичних осіб.
На виконання пункту 21 Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України від 12.03.2012 №187, та відповідно до статті 55 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» 09 липня 2012 року між Національним банком України та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб укладено Договір про співпрацю та координацію діяльності, який набирає чинності з 22 вересня 2012 року одночасно із зазначеним Законом.
Цим Договором установлено нові засади співробітництва між Фондом та Національним банком України, що пов’язано з набуттям Фондом нових повноважень, відповідно до положень Закону. Договір також передбачає розширення переліку інформації, якою сторони обмінюватимуться з метою належного виконання покладених на них функцій.
Очікується, що реалізація положень Договору підвищить ефективність співпраці та координації діяльності між регулятором та фондом, сприятиме забезпеченню стабільності банківської системи, захисту інтересів вкладників та кредиторів банків щодо повернення, відповідно до закону, розміщених ними коштів та, відповідно, підвищенню довіри до банківської системи України в цілому.
Громадське обговорення
з метою роз’яснення пріоритетів державної політики, цілей та змісту реформ на тему: «Реалізація соціальних ініціатив Президента України»
13.09.2012 під час відеоконференції у приміщенні Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за участю представників робочої групи «Реформа соціальної сфери» Харківського регіонального Комітету з економічних реформ під головуванням заступника Міністра соціальної політики України - керівника апарату Коломійця В.В. відбулось громадське обговорення стосовно роз’яснення пріоритетів державної політики, цілей та змісту реформ на тему: «Реалізація соціальних ініціатив Президента України». Також в обговоренні приймали участь представники м.Києва, Львівської, Одеської та Дніпропетровської областей.
Під час відеоконференції представниками робочої групи було ініціьовано розгляд ряду проблемних питань соціальної сфери, серед них:
- стосовно недопущення розповсюдження неофіційної зайнятості шляхом прискорення прийняття Закону України «Про детінізацію трудових відносин та доходів»;
- щодо підготовки та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів»;
- стосовно винесення на розгляд Міністерству фінансів України питання збільшення видатків на фінансування геріатричних та психоневрологічних будинків-інтернатів системи соціального захисту населення;
- стосовно можливостей збільшення штатної чисельності соціальних інспекторів;
- щодо виплати відшкодувань соціальним інспекторам за роз’їздний характер роботи: оплата місцевих відряджень, оплата витрат на проїзд (особливо у сільській місцевості).
Громадське обговорення
Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні
29 серпня 2012 року Кабінет Міністрів України схвалив проект Указу Президента України «Про Стратегію розвитку інформаційного суспільства в Україні», який був розроблений Державним агентством з питань науки, інновацій та інформації України. Відповідно до доручення Президента України від 3 липня 2012 року, ухвалення Стратегії забезпечить реалізацію в Україні ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» та сприятиме впровадженню інформаційно-комунікаційних технологій у всі сфери суспільного життя.
Над проектом Стратегії працювала робоча група, до якої увійшли провідні експерти, представники Національної академії наук України, профільних наукових і освітніх установ, а також громадських організацій. З 24 по 30 липня відбулося її громадське обговорення, за підсумками якого враховані більш ніж дві сотні пропозицій.
Розширене засідання Науково-технічної ради Національної програми інформатизації 26 липня 2012 року супроводжувала пряма інтернет-трансляція, що дало можливість ставити запитання онлайн. Повний відеозвіт засідання викладено на сайті Національного центру електронного урядування.
Базовим принципом Стратегії є рівноправне партнерство органів влади, громадян та бізнесу. Її головні цілі – це прискорене впровадження новітніх ІКТ в усі сфери суспільного життя, розбудова електронного урядування та розвиток електронної демократії, підвищення якості та доступності адміністративних послуг для громадян і бізнесу, розвиток електронної економіки, поширення комп’ютерної та інформаційної грамотності серед населення і державних службовців, забезпечення відкритості інформації про діяльність органів державної влади і органів місцевого самоврядування, надання громадянам можливості брати участь у підготовці та експертизі політико-адміністративних рішень, а також контролювати ефективність діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Громадське обговорення Закону України
«Про екстрену медичну допомогу»
Під час робочої наради групою з реформи соціальної сфери Харківського регіонального Комітету з економічних реформ було розглянуто
прийняття Закону України від 5 липня 2012 року №5081-VI «Про екстрену медичну допомогу», який вступить в дію з 1 січня 2013 року.
Відповідно до Закону, виділення закладів екстреної медичної допомоги в окрему юридичну особу дасть можливість, з одного боку, зміцнити їх ресурсну складову, а з другого – однаково наблизити даний вид допомоги до кожного мешканця незалежно від місця проживання.
Реалізація цього закону потребує низки організаційно – структурних перетворень у службі швидкої та невідкладної медичної допомоги та медицини катастроф.
Таким чином, з метою забезпечення громадян екстреною медичною допомогою, розроблення заходів щодо імплементації Закону України «Про екстрену медичну допомогу» на регіональному рівні у визначені терміни та подальшої координації дій при вирішенні відповідних завдань розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 27 серпня 2012 року №518 утворено робочу групу з питань реалізації з 01 січня 2013 року в Харківській області Закону України «Про екстрену медичну допомогу».
Також направлено інформаційні листи всім головам районних державних адміністрацій та мерам міст обласного значення, де повідомлено про необхідність здійснення відповідних заходів у зв’язку з внесенням з 2013 року змін до формули розподілу міжбюджетних трансфертів в частині розрахунку видатків на охорону здоров’я шляхом зменшення обсягу видатків бюджетів міст обласного значення і районів та збільшення обласного бюджету.
Громадське обговорення
Концепції формування транспортно-логістичного кластеру в Харківській області
Під час роботи підгрупи «Підвищення конкурентоспроможності промисловості, транспорту і зв'язку» Харківського регіонального Комітету з економічних реформ відбулося розширене засідання робочої групи з формування транспортно-логістичного кластеру, на якому було презентовано проект Концепції створення транспортно-логістичного кластеру в Харківській області з метою визначення замовника, виконавця та джерел фінансування розроблення документу.
Концепція створення транспортно-логістичного кластеру в Харківській області стане основою для розроблення Стратегії розвитку транспортно-логістичного кластеру Харківської області до 2020 року.
Громадське обговорення
з метою роз’яснення пріоритетів державної політики, цілей та змісту реформ на тему: «Державна підтримка сільгоспвиробників»
12.07.2012під час відеоконференції у приміщені Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за участю представників робочої підгрупи з питань розвитку сільського господарства та земельної реформи Харківського регіонального Комітету з економічних реформ з представниками Міністерства аграрної політики та продовольства України відбулось громадське обговорення стосовно роз’яснення пріоритетів державної політики, цілей та змісту реформ на тему: «Державна підтримка сільгоспвиробників».
Під час заходу представниками профільної підгрупи Харківського регіонального Комітету з економічних реформ було ініційовано роз’яснення ряду проблемних питань в сфері підтримки сільгоспвиробників Харківської області, серед них:
1. Щодо доцільності зміни процедури конкурсного відбору інвестиційно-інноваційних проектів в сфері агропромислового комплексу, реалізація яких потребує фінансової підтримки з боку держави, що визначено Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2012 № 104.
2. Стосовно виплати кредиторської заборгованості сільгосптоваровиробникам, що передбачено державними програмами фінансової підтримки агропромислового комплексу.
3. Щодо відновлення дії постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету, що спрямовуються на часткову компенсацію вартості складної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва».
4. Стосовно програм державної підтримки, на які можна розраховувати виробникам продукції тваринництва у поточному році, окрім дотації фізичним особам за утримання і збереження молодняку великої рогатої худоби, яка вже працює.
Громадське обговорення
прийняття проекту Закону України «Про зайнятість населення»
06.07.2012 в рамках робочої поїздки Віце-прем’єр-міністра України – Міністра соціальної політики України Тігіпка С.Л. до Харківської області відбулась зустріч с трудовим колективом ВАТ «Турбоатом» за участю представників Харківського регіонального Комітету з економічних реформ.
В ході зустрічі відбулось обговорення проекту Закону України «Про зайнятість населення», який було ухвалено Верховною Радою України 05.07.2012.
Проект Закону розроблено на виконання пункту 67.1 Національного Плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України від 12.03.12 № 187.
Закон тримається на трьох «китах»:
- стимулювання працедавців до створення нових робочих місць;
- підтримка молоді при працевлаштуванні;
- створення умов для перенавчання людей, які виявилися неконкурентоздатними на ринку праці, також для людей зрілого віку.
Новий Закон України «Про зайнятість населення» - один з важливих елементів масштабної програми створення нових робочих місць, який дозволить працевлаштувати сотні тисяч українців.
Так, згідно із законом, працедавець, який впродовж року створював нові робочі місця і здійснював виплату заробітної плати в розмірі не менше 3-х мінімальних заробітних плат в місяць за кожного працевлаштованого, має право впродовж наступного року на сплату внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, зменшеного на 50% від суми нарахованого єдиного внеску за цю особу.
Працедавцеві, який працевлаштовує на нове робоче місце громадян за напрямом територіальних центрів зайнятості, терміном не менше ніж на 2 роки, щомісячно компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування по зацікавленій особі за місяць, за який він сплачений. Компенсація виплачується впродовж 1 року з дня працевлаштування особи.
Згідно із законом, працедавців, які працевлаштовують на перше робоче місце молодих людей без досвіду роботи, інвалідів, осіб вік яких перевищує 50 років, самотніх батьків або батьків з дітьми-інвалідами, на рік звільнятимуть від сплати єдиного соціального внеску.
Населенню, вік якого перевищує 45 років, держава видаватиме ваучер вартістю 12 тис.грн. на отримання нової спеціальності, а випускники, які укладуть контракт на роботу в сільській місцевості за потрібними державі спеціальностями, отримають стартові виплати у розмірі 5 мінімальних заробітних плат. Ще одне цікаве нововведення законопроекту - інформація про стажування студента вноситиметься в трудову книжку як стаж.
Парламент вказав у документі норму, згідно з якою забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії зазначати обмеження за віком кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, а також вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя.
Також, законом пропонується стимулювати населення займатися підприємницькою діяльністю. Безробітним з числа застрахованих осіб, які виявили бажання здійснювати підприємницьку діяльність, сплачується виплата по безробіттю одноразово для організації такої діяльності та може надаватися інша фінансова підтримка відповідно до законодавства.
Новий Закон України «Про зайнятість населення» вступає у силу з 01.01.2013.
Громадське обговорення
Меморандуму про взаєморозуміння та взаємодію між Харківською обласною державною адміністрацією та Харківською обласною митницею та Меморандуму про взаєморозуміння та взаємодію між Харківською обласною державною адміністрацією та Державною податковою службою у Харківській області
04.07.2012 ході розширеного засідання Харківського регіонального Комітету з економічних реформ відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння та взаємодію між Харківською обласною державною адміністрацією та Харківською обласною митницею, а також Меморандуму між Харківською обласною державною адміністрацією та Державною податковою службою у Харківській області.
Мета підписання меморандумів - підвищення ефективності діяльності промислового комплексу Харківської області.
Активна реалізація програми Президента України Януковича В.Ф. «Заможне суспільство, конкурентоздатна економіка, ефективна держава», сприяла прийняттю Податкового кодексу України та Митного кодексу України, що кардинально змінило податковий і митний простір, реформує податкову і митну служби.
Тривала імплементація цих кодексів передбачає тісну взаємодію між виконавчими органами влади, професійними, громадськими організаціями та підприємствами Харківської області за наступними напрямами:
- роз'яснювальна, інформаційна робота;
- конкретна допомога окремим підприємствам;
- участь в законотворчій і нормотворчій роботі щодо удосконалення цих документів;
- спільна організація і участь в різних заходах на підтримку експортоорієнтованих підприємств, посилення конкурентоспроможності підприємств Харківської області і багато іншого.
Для об’єднання зусиль виконавчої влади при підтримці експортоорієнтованої промисловості, створення умов для розвитку конкурентоспроможності економіки Харківської області, за ініціативою голови обласної державної адміністрації, голови Харківського регіонального Комітету з економічних реформ Добкіна М.М., Харківська обласна державна адміністрація звернулася до Державної податкової служби у Харківській області та Харківської обласної митниці з пропозицією про підписання Меморандуму про взаєморозуміння і взаємодію.
Громадське обговорення
проекту Закону України «Про Технополіс П’ятихатки» для створення міста високих технологій Технополіс П’ятихатки, як складової Національного проекту «Місто майбутнього»
04.07.2012 під час розширеного засідання Харківського регіонального Комітету з економічних реформ під головуванням голови Харківської обласної державної адміністрації, голови Харківського регіонального Комітету з економічних реформ Добкіна М.М. відбулось одговорення проекту Закону України «Про Технополіс П’ятихатки» для створення міста високих технологій Технополіс П’ятихатки, як складової Національного проекту «Місто майбутнього».
Метою проекту Закону є створення технополісу П’ятихатки і запровадження у межах його території спеціального режиму інноваційно-інвестиційної діяльності з метою активізації наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, з подальшою передачею їх результатів у реальний сектор економіки і виробництва на їх основі високотехнологічної конкурентоспроможної вітчизняної продукції, а також стимулювання соціально-економічного розвитку регіону.
Відповідно до зазначеного підходу сформульовано й визначення технополісу П’ятихатки як спеціальної економічної зони науково-технічного та інноваційно-впроваджувального типу, яка встановлюється у межах кордонів території Харківської області, та на якій запроваджується і діє спеціальний режим для реалізації національними та іноземними юридичними і фізичними особами інноваційних та інвестиційних проектів, зареєстрованих в установленому цим Законом порядку. Таке формулювання підкреслює поєднання при визначенні технополісу двох критеріїв: територіального та проектного, які повинні застосовуватися одночасно.
Для здійснення загального керівництва діяльністю технополісу та застосуванням на його території спеціального режиму пропонується створення Харківською обласною державною адміністрацією та Харківською міською радою спеціального органу управління технополісом – Ради з питань спеціального режиму господарювання зі статусом юридичної особи у формі бюджетної установи.
Сам спеціальний режим технополісу включає:
- пільговий режим оподаткування;
- спрощений порядок бухгалтерського обліку;
- митні пільги щодо товарів, необхідних для реалізації проекту;
- пільговий режим соціального забезпечення фізичних осіб, залучених до реалізації проекту;
- спрощений порядок залучення іноземних громадян для реалізації проектів;
- пріоритетне право отримання у користування земельних ділянок для їх забудови з метою реалізації проектів.
Президент України Янукович В.Ф. на засіданні Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України висловив своє схвалення цього проекту і включення його в національний проект «Місто майбутнього».
Ухвалення цього закону дозволить нам вперше в новітній історії України, після того як були необґрунтовано закриті вільні економічні зони, отримати можливість для високотехнологічного виробництва, певні надані законодавством пільги для підприємств, які будуть об’єднувати науку і промисловість, і все це разом дасть нам можливість максимально використовувати високий потенціал Харківського регіону та залучати додаткові інвестиції.