Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

В медичних установах Харківщини встановили стенди з інформацією про наявність ліків

В медичних установах Харківщини встановили стенди з інформацією про наявність ліків

Про це повідомив заступник голови ХОДА Михайло Черняк.

За його інформацією, стенди встановлені у всіх центрах первинної медико-санітарної допомоги, всіх центральних районних та міських лікарнях області, а також медичних установах обласного підпорядкування.

«Розпорядження про встановлення стендів з інформацією про наявність ліків, які куплені за бюджетні кошти і надаються для лікування хворих безкоштовно, було дано головою ХОДА Ігорем Райніним, - розповів Михайло Черняк. - В області, як і в країні в цілому, склалася ситуація, коли пацієнти не розуміють, наскільки лікарні забезпечені медикаментами. Як правило, вони впевнені, що державні структури взагалі не закуповують ліків. Це не так: ми спрямовуємо з обласного бюджету досить серйозні кошти на медикаменти. Ми не хочемо, щоб недобросовісні співробітники установ спекулювали на непоінформованості пацієнтів. Завдяки інформаційним стендам, пацієнти будуть знати, які ліки є в лікарнях - і, за необхідністю, претендувати на них».

Інформація на стендах буде оновлюватися щодня, відображаючи витрату і поповнення медикаментів в установі.

Надалі, за словами Михайла Черняка, інформація про наявність ліків у всіх обласних медзакладах буде доступна в електронному вигляді на сайті обласної адміністрації.

«Ми вже працюємо над створенням програми, яка дозволить нам звести інформацію про всі медустанови і зробити її максимально доступною. До розробки програми будуть залучатися позабюджетні кошти», - зазначив заступник голови ХОДА.