Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У всіх обласних лікарнях з'являться стенди з інформацією про наявність ліків

У всіх обласних лікарнях з'являться стенди з інформацією про наявність ліків

10 серпня голова ХОДА Ігор Райнін провів виїзну інспекцію в обласній клінічній травматологічній лікарні.

До складу виїзної інспекції, ініційованої Ігорем Райніним, увійшли представники обласної адміністрації та депутати різних фракцій Харківської обласної ради.

«Моя позиція, як і позиція депутатів: всі обласні клініки повинні працювати в інтересах пацієнта. Ніхто не ставить під сумнів професіоналізм харківських медиків. Але до нас надходить багато скарг щодо поводження з пацієнтами, забезпечення медикаментами, щодо роботи аптек на території лікарень. У нас немає упередженого ставлення до установ. Ми хочемо все вивчити, проаналізувати і виправити ситуацію», - пояснив Ігор Райнін, спілкуючись з головним лікарем лікарні Олександром Гавриковим.

В ході інспекції голова ХОДА поспілкувався зі співробітниками лікарні, оглянув відділення та поцікавився у пацієнтів, чи задоволені вони умовами лікування.

Одна з головних вимог Ігоря Райніна до співробітників медустанови - це шанобливе ставлення до пацієнтів.

«Відсутність уваги до пацієнтів - одна з головних претензій громадян до роботи наших лікарень, - пояснив голова ХОДА. - Низька заробітна плата співробітників - не виправдання хамству. Наші бійці йшли в армію не за гроші, а тому що виконували громадянський обов'язок. Так само і у лікарів, як і у всіх державних службовців, є громадянський обов'язок. Вони взяли зобов'язання служити суспільству, коли обрали цей шлях».

Особливу увагу Ігор Райнін приділив роботі аптечних пунктів на території лікарні. Він зазначив, що більша частина опитаних пацієнтів вважає за краще купувати медикаменти в аптеках, які знаходяться за межами лікарні, оскільки ціни там нижчі. Голова ХОДА поставив вимогу головному лікарю створити умови, за яких пацієнту буде зручно купувати ліки на території лікарні.

«Орендна ставка для аптек, які працюють у вашій лікарні, становить всього 8%. При цьому аптеки, які розташовуються на території лікарень, завжди мають переваги: ​​у них більше клієнтів, вони продають профільні медикаменти. У такому випадку ці аптеки повинні робити щось корисне для пацієнтів, наприклад, надавати пільги, знижки для ветеранів, учасників АТО», - сказав керівник області.

Крім того, на думку Ігоря Райніна, ціни в лікарняних аптеках повинні бути нижче, ніж у міській мережі.

«Ви як керівник установи можете впливати на ситуацію: співпрацювати з тими аптеками, які пропонують кращі умови», - звернувся голова ХОДА до головного лікаря.

Окрему увагу Ігор Райнін приділив питанню забезпечення установи медичними препаратами.

«Сьогодні пацієнти не розуміють, наскільки лікарні забезпечені медикаментами. Їм часто кажуть, що держава, область або місто не закуповують ліків. Це не завжди відповідає дійсності, ми спрямовуємо з обласного бюджету досить серйозні кошти на медикаменти, - підкреслив Ігор Райнін. - Ми хочемо, щоб пацієнти розуміли, де і в яких обсягах є ліки, що куплені за ресурси бюджету. Тому в обласних лікарнях повинні бути встановлені стенди з відповідною інформацією. Пізніше ця інформація буде доступна в електронній формі на сайті обласної адміністрації».

Підбиваючи підсумки інспекції, Ігор Райнін підкреслив, що її мета - виявити недоліки системи і виправити їх.

«Ми налаштовані на конструктивний діалог. Сьогодні є багато питань до менеджменту і господарської діяльності в медустановах області. У недоліків в роботі є як об'єктивні, так і суб'єктивні причини, - зазначив голова ХОДА. - Наше завдання - дати вам інформацію, отриману, в тому числі, в ході спілкування з пацієнтами. Ваше завдання - проаналізувати цю інформацію і внести відповідні корективи в роботу. Ми всі налаштовані на те, щоб поліпшити умови як в цій лікарні, так і в усіх установах області. Потрібно рухатися вперед».

Ігор Райнін зазначив, що подібні перевірки без попередження будуть проведені абсолютно у всіх медичних установах обласного підпорядкування. Відносно тих керівників, які не стануть прислухатися до рекомендацій комісії, будуть вживати відповідних заходів, запевнив керівник області.

Нагадаємо, проїхати з рейдом по лікарнях обласного підпорядкування голова ХОДА пообіцяв під час координаційної наради з керівниками правоохоронних органів, яка відбулася 11 липня.

Більше фото