Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Харків’ян запрошують долучитись до міжнародного фотоконкурсу об’єктів культурної спадщини

Харків’ян запрошують долучитись до міжнародного фотоконкурсу об’єктів культурної спадщини

Метою проєкту «Вікі любить пам’ятки» є зібрати світлини для ілюстрування статей у Вікіпедії. Цього року вже понад 20 країн світу виявили бажання взяти участь у конкурсі.

В Україні конкурс пройде вже дев’ятий рік поспіль. Конкурсний список складається з понад 89 тисяч пам’яток історико-культурної спадщини з усіх областей України, в тому числі Криму. За попередні роки понад 2700 учасників завантажили понад 280 тисяч світлин майже 35 тисяч об’єктів культурної спадщини – культових споруд, будинків, палаців.

«Проте більша частина культурної спадщини України все ще не має своїх світлин у Вікіпедії. Конкурс має на меті це виправити, - зазначають організатори. - Запрошуємо всіх долучатися до конкурсу, завантажувати фотографії, показати унікальність історико-культурних об’єктів свого краю та привернути увагу до їхнього збереження!».

Участь у конкурсі, який пройде з 1 по 30 вересня, можуть узяти всі охочі. Для цього протягом вересня слід завантажувати на Вікісховище світлини власного авторства з конкурсних списків. Фотографії можуть бути зроблені в будь-який період часу; головне, щоб це були власні роботи. Також можна вантажити відеоматеріали, де зображені пам'ятки.

Переможці конкурсу отримають цінні призи. Призовий фонд буде розподілено між авторами найкращих фотографій конкурсу загалом, авторами найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток в Україні та кожному регіоні, та переможцями спецномінацій. Окремою номінацією відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі.

Десять найкращих світлин культурної спадщини України змагатимуться на міжнародному рівні.

Як взяти участь - дивіться на сайті конкурсу

Детальніше з регламентом конкурсу можна ознайомитися тут

Сторінка конкурсу у Facebook 

З пропозиціями щодо співпраці та питаннями можна звертатись до організаційного комітету конкурсу: wlm@wikimedia.org.ua.

Довідка. «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) - міжнародний конкурс фотографій пам'яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. Конкурс був визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. Всього за час проведення конкурсу було завантажено понад 2,4 млн фотографій.