Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Витяг з протоколу № 8 спільного засідання колегії Харківської обласної державної адміністрації та зборів адміністративно – господарського активу області від 20 грудня 2010 року «Про підсумки розвитку агропромислового комплексу області у 2010 році»

ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ № 8  
СПІЛЬНОГО ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
ТА ЗБОРІВ АДМІНІСТРАТИВНО – ГОСПОДАРСЬКОГО
АКТИВУ ОБЛАСТІ
від 20 грудня 2010 року

 

4. Про підсумки розвитку агропромислового комплексу області у 2010 році


Проаналізувавши та обговоривши підсумки розвитку агропромислового комплексу області у 2010 році, колегія Харківської обласної державної адміністрації та збори адміністративно-господарського активу області відзначають, що комплекс робіт у рослинництві завершено. Екстремально несприятливі погодно-кліматичні умови в зимовий та весняно-літній період поточного року привели до значного недобору зернових, валовий збір яких склав 1,3 млн. тонн.
Разом із тим, у результаті проведених обласною державною адміністрацією та Головним управлінням агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації організаційних заходів одержано вищий від минулорічного валовий збір кукурудзи на зерно, соняшнику та сої. За рахунок збільшення площ посіву цукрових буряків додатково отримано 123,2 тис. тонн цукрових буряків.
За січень – листопад 2010 року у тваринництві в цілому по всіх категоріях господарств забезпечено зростання виробництва валової продукції на 2,2%, порівняно із відповідним періодом минулого року, у тому числі по сільськогосподарських підприємствах області на 6,4%. Порівняно із аналогічним періодом минулого року зросла чисельність свиней по всіх категоріях господарств області на 13%, а чисельність корів по сільськогосподарських підприємствах зменшилась на 1,7%.
У поточному році комерційні банки більш активно співпрацювали з аграрним сектором області. Отримано кредитів з початку 2010 року 509,3 млн. грн., проти 262,4 млн. грн. за аналогічний період минулого року.
Зросли темпи оновлення матеріально-технічної бази сільськогосподарських підприємств. Протягом 11 місяців 2010 року ними придбано різної сільськогосподарської техніки та обладнання тваринницьких ферм на суму 325,7 млн. грн., що у 1,8 разів більше ніж за аналогічний період 2009 року.
Незважаючи на вжиті у січні – листопаді поточного року заходи, виробництво валової продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств становить 86% до відповідного періоду 2009 року.
З метою підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва в 2010 – 2011 роках, колегія Харківської обласної державної адміністрації та збори адміністративно-господарського активу області вирішили:
1. Інформацію заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Алексейчука В.В. про підсумки розвитку агропромислового комплексу області у 2010 році взяти до відома.

2. Головам районних державних адміністрацій:
2.1. Провести детальний аналіз показників виробництва продукції рослинництва в 2010 році та розробити заходи щодо усунення виявлених у роботі недоліків.
Термін: до 25 грудня 2010 року

2.2. Вжити заходів щодо забезпечення повного обліку виробленої продукції агропромислового комплексу, посівів озимих, поголів’я худоби та птиці по всіх категоріях господарств та населення.
Термін: до 30 грудня 2010 року

2.3. Розробити з власниками господарств виробничу програму на 2011 рік, передбачивши фінансове забезпечення проведення весняно-польових робіт.
Термін: до 20 березня 2011 року

2.4. Проаналізувати на робочих нарадах стан справ у галузі тваринництва сільськогосподарських підприємств і господарств населення та вжити дієвих заходів щодо збереження поголів’я всіх видів худоби та птиці, підвищення їх продуктивності та нарощування обсягів виробництва продукції тваринництва.
Термін: до 30 грудня 2010 року

2.5. Забезпечити раціональне використання наявних кормів з метою організованого проведення зимівлі та недопущення спаду виробництва продукції тваринництва. Використовувати відходи переробної та харчової промисловостей для більш повного забезпечення раціонів годівлі тварин.

3. Головному управлінню агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації (Зубрич І.О.):
3.1. Провести аналіз підготовки районів області до весняно-польових робіт.
Термін: грудень 2010 року – квітень 2011 року

3.2. Провести навчання керівників господарств, фермерів, спеціалістів агрономічної, інженерної, зоотехнічної служб районів із залученням фахівців галузевих науково-дослідних і навчальних профільних закладів області.

Термін: січень – лютий 2011 року

3.3. Провести, у разі необхідності, конкурсні торги, аукціони за підтримки ради товаровиробників та асоціації фермерів по визначенню регіональних дилерів з придбання мінеральних добрив, засобів захисту рослин, техніки, запасних частин, пально-мастильних матеріалів та інших матеріально-технічних ресурсів.

3.4. Провести презентації проектів будівництва ферм з виробництва молока, вирощування великої рогатої худоби, свиней, інших виробництв в агропромисловому комплексі для потреб великотоварних, середніх, малих та фермерських господарств за участю провідних іноземних компаній.

3.5. Підготувати проект розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації з означеного питання.
Термін: до 27 грудня 2010 року


Голова обласної державної
адміністрації, голова колегії М.М. ДОБКІН