Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Витяг з протоколу № 6 спільного засідання колегії Харківської обласної державної адміністрації та зборів адміністративно – господарського активу області від 16 червня 2011 року «Про хід виконання спільного рішення колегії обласної державної адміністрації

ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ № 6 
СПІЛЬНОГО ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
ТА ЗБОРІВ АДМІНІСТРАТИВНО – ГОСПОДАРСЬКОГО
АКТИВУ ОБЛАСТІ
від 16 червня 2011 року


3. Про хід виконання спільного рішення колегії обласної державної адміністрації та зборів адміністративно-господарського активу області від 29 червня 2010 року «Про стан цінової ситуації на споживчому ринку області»


Розглянувши питання про хід виконання спільного рішення колегії обласної державної адміністрації та зборів адміністративно-господарського активу області від 29 червня 2010 року «Про стан цінової ситуації на споживчому ринку області», колегія обласної державної адміністрації відмічає, що цінова ситуація на споживчому ринку області в 2010-2011 роках була в основному стабільною та знаходилась під постійним контролем обласної державної адміністрації.
Основні завдання, які були визначені спільним рішенням колегії обласної державної адміністрації та зборів адміністративно-господарського активу області від 29 червня 2010 року та розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 16.07.2010 № 386 «Про стан цінової ситуації на споживчому ринку області», виконані або знаходяться в стані виконання.
Робота, що була проведена обласною державною адміністрацією в 2010 – 2011 роках, дозволила забезпечити рівень цін у Харківській області на більшість товарів і послуг нижче середніх цін по Україні.
За рік подешевшали: м’ясо свинини – на 6,3%, сало – на 18,8%, рис – на 7,1%, яйця курячі – на 26,1%, морква - на 15,8%, хліб масового вжитку з борошна пшеничного – на 1,5%, хліб масового вжитку житньо-пшеничний – на 3%.
За даними Державної інспекції з контролю за цінами України, за період з 30 травня 2010 року по 30 травня 2011 року Харківська область поліпшила рейтингові показники по 21 продукту харчування з 22, по яких проводиться моніторингове дослідження.
Цінова ситуація на споживчому ринку області на початку 2011 року була в основному стабільною, за винятком окремих продуктів харчування та послуг, які знаходились під впливом чинників, пов’язаних з:
- неврожаєм 2010 року, що призвело до підвищення споживчих цін на крупи та овочі;
- приведенням тарифів на житлово-комунальні послуги та тарифів із перевезення населення пасажирським та іншими видами транспорту до економічно обґрунтованих, що призвело до зростання вартості зазначених послуг.
Індекс споживчих цін по області в середньорічному вирахуванні за січень – квітень 2011 року склав 104,2%, при середньому показнику по Україні 104,7% (9 місце серед регіонів України).
Індекс споживчих цін на продукти харчування, який займає в загальному індексі 50%, за січень-квітень 2011 року становив 103,6%, при аналогічному показнику по Україні – 105,0%. Це свідчить про те, що підвищення цін на продукти харчування в Харківській області було одним із найнижчих в Україні (5 місце серед регіонів України).
За даними Державної інспекції з контролю за цінами України ціни у Харківській області станом на 30 травня 2011 року на 20 видів продуктів харчування з 22, по яких проводиться моніторингове дослідження, нижче середніх цін по Україні.
У той же час, у роботі щодо забезпечення стабільної цінової ситуації ще існують певні недоліки та проблеми.
За січень – квітень 2011 року підвищились ціни на нафтопродукти – на 20,4%, збільшилась вартість проїзду в міському автотранспорті – на 4,2%, міському електротранспорті – на 10%, міжміському та приміському – на 8,3%, послуг водопостачання – на 11,1%, електроенергії – на 22,9%, каналізації, опалення, гарячої води – на 11% – 15,1%, що призвело до зростання складових індексу споживчих цін: на послуги транспорту – до 117,4% (аналогічний показник по Україні – 113,1%), житлово-комунальні послуги – 107,8% (аналогічний показник по Україні – 109,2%).
На продовольчому ринку області за січень-квітень 2011 року найбільше подорожчали: капуста білоголова – на 125,8%, буряки – на 34,6%, цибуля – на 31,3%, крупа гречана – на 68,6% та манна – на 19,1%, борошно пшеничне та макаронні вироби – на 16,7%, олія – на 17,8%.
Дії контролюючих органів, зокрема Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, не сприяли вирішенню найбільш гострих проблем, пов’язаних із зростанням закупівельних, оптово-відпускних та роздрібних цін, які мали місце
в 2010 – 2011 роках на ринку круп, борошна пшеничного, овочів і нафтопродуктів.
З метою виконання спільного рішення колегії обласної державної адміністрації та зборів адміністративно-господарського активу області
від 29 червня 2010 року «Про стан цінової ситуації на споживчому ринку області», основних завдань, що були визначені розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 16.07.2010 № 386 «Про стан цінової ситуації на споживчому ринку області», усунення існуючих недоліків, спільне засідання колегії обласної державної адміністрації та зборів адміністративно-господарського активу області вважає за необхідне:
1. Інформацію начальника Головного управління економіки Харківської обласної державної адміністрації Авершина С.В. про хід виконання спільного рішення колегії обласної державної адміністрації та зборів адміністративно-господарського активу області від 29 червня 2010 року «Про стан цінової ситуації на споживчому ринку області» взяти до відома.

2. Головному управлінню промисловості, транспорту і зв’язку, агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації (Гуренко Ю.О.), Головному управлінню економіки Харківської обласної державної адміністрації (Авершин С.В.), Головному управлінню житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації (Грива С.В.), Головному управлінню охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації (Галацан О.В.), Головному управлінню освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації (Шаповал Р.В.), Головному управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації (Перепелиця Д.І.), управлінню паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної державної адміністрації (Без’язичний В.Ф.), управлінню фармації і фармацевтичної промисловості Харківської обласної державної адміністрації (Бобирева В.В.), управлінню у справах преси та інформації Харківської обласної державної адміністрації (Маренич В.М.), Управлінню культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації (Кузнєцов Д.П.) вжити вичерпних заходів щодо недопущення необґрунтованого зростання складових індексу споживчих цін.

3. Головному управлінню економіки Харківської обласної державної адміністрації і Головному управлінню агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації (Кулик О.Г.) вважати пріоритетним завданням недопущення зростання цін в області на основні продукти харчування.

4. Рекомендувати Харківському обласному територіальному відділенню Антимонопольного комітету України (Виродова І.Ю.), Державній інспекції з контролю за цінами в Харківській області (Нетудихата В.І.), у межах повноважень, посилити ефективність контрольних заходів з питання ціноутворення.


Голова обласної державної
адміністрації, голова колегії М.М. ДОБКІН