Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Витяг з протоколу № 4 спільного засідання колегії Харківської облдержадміністрації та зборів адміністративно – господарського активу області від 21 квітня 2011 року «Про підсумки зовнішньоекономічної діяльності та зовнішніх зносин, аналіз залучення іноземних інвестицій, прикордонного співробітництва протягом 2010 року"

Розглянувши та обговоривши підсумки роботи обласної державної адміністрації щодо зовнішньоекономічної діяльності, зовнішніх зносин, залучення іноземних інвестицій, прикордонного співробітництва протягом 2010 року, колегія відзначає позитивну динаміку.
Протягом 2010 року було організовано та проведено близько 100 міжнародних заходів, з них 80 візитів до Харківської області було здійснено іноземними офіційними та діловими делегаціями, представниками дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні.
Упродовж року офіційні делегації Харківської області здійснили 18 візитів за кордон, а саме: до Бєлгородської, Курської, Ленінградської, Московської, Ростовської областей, Республіки Татарстан Російської Федерації, м. Анталії Турецької Республіки, м. Парижа Французької Республіки, м. Лодзі Республіки Польща.
Протягом року активно розвивалось міжрегіональне співробітництво з Бєлгородською, Курською, Ленінградською, Московською, Ростовською областями Російської Федерації, велась робота щодо налагодження та встановлення двосторонніх відносин з Республікою Татарстан, Вологодською і Новосибірською областями Російської Федерації, Моравсько-Сілезьким краєм Чеської Республіки, провінціями Чжецзян і Шаньдун Китайської Народної Республіки, Трнавським автономним краєм Словацької Республіки.
2010 рік став новим етапом у розвитку прикордонного співробітництва в Харківській області. Визначною подією в цій сфері стало проведення
21 квітня 2010 року в м. Харкові зустрічі Президента України
В.Ф. Януковича та Президента Російської Федерації Д.А. Медведєва, під час якої були визначені основні напрями розвитку прикордонного та міждержавного співробітництва двох країн.
Зовнішньоторговельний оборот за 2010 рік склав 3 млрд. 267,3 млн.дол.США і збільшився у порівнянні з 2009 роком на 18,4%. Обсяг коштів, отриманих від експортних поставок, склав 1 млрд. 433,2 млн.дол.США, збільшився на 9,6%, а від імпортних надходжень склав 1 млрд. 834,1 млн.дол.США, збільшився на 26,4%.
Харківська область є одним із лідерів щодо залучення іноземних інвестицій серед регіонів України. Станом на 1 січня 2011 року обсяг прямих іноземних інвестицій в області становив 2 млрд. 705,4 млн.дол.США, що складає 985,0 дол.США на одну особу населення.
У 2010 році спостерігалось позитивне значення приросту прямих іноземних інвестицій – 622,6 млн.дол.США.
У сфері європейської інтеграції на регіональному рівні продовжується робота, спрямована на реалізацію стратегічного курсу України на повноправне членство в ЄС шляхом підвищення рівня інформованості громадян про зміст і шляхи реалізації національних інтересів, мету європейської інтеграції України, діяльність Європейського Союзу та співробітництво з Україною.
З метою розвитку міжнародного та прикордонного співробітництва, активного залучення підприємств області до зовнішньоекономічної діяльності та збільшення обсягу прямих іноземних інвестицій, спільне засідання колегії Харківської обласної державної адміністрації та зборів адміністративно-господарського активу області вирішили:
1. Інформацію заступника голови обласної державної адміністрації
Ю.А. Сапронова про підсумки зовнішньоекономічної діяльності та зовнішніх зносин, аналіз залучення іноземних інвестицій, прикордонне співробітництво Харківської області протягом 2010 року взяти до відома.

2. Головам районних державних адміністрацій, начальникам Головних управлінь, управлінь, відділів та інших структурних підрозділів обласної державної адміністрації:

2.1. Забезпечити виконання указів Президента України від
18 вересня 1996 року № 841 «Про заходи щодо вдосконалення координації діяльності органів виконавчої влади у сфері зовнішніх зносин», від
5 березня 2002 року № 217 «Про порядок здійснення зовнішніх зносин Радою міністрів АР Крим, місцевими державними адміністраціями», зокрема:
погоджувати з Міністерством закордонних справ України через Головне управління зовнішньоекономічних зв’язків та міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації всі закордонні відрядження, у тому числі на стажування або навчання, не пізніше ніж за 15 календарних днів до виїзду та надавати інформацію про результати відрядження протягом 5 календарних днів після повернення;
інформувати Головне управління зовнішньоекономічних зв’язків та міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації щодо запланованих зустрічей з іноземними делегаціями за 5 календарних днів до проведення заходу, а також за їх результатами протягом 5 календарних днів після завершення заходу;
погоджувати з Міністерством закордонних справ України через Головне управління зовнішньоекономічних зв’язків та міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації тексти угод про співробітництво з іноземними партнерами не пізніше ніж за 45 календарних днів до підписання.

2.2. Сприяти участі провідних підприємств Харківської області у виставкових заходах за кордоном, що заплановані на 2011 рік, зокрема в Російській Федерації (Бєлгородська та Курська області, м. Москва).

2.3. Активізувати та вдосконалити роботу щодо комплексного аналізу перспективних інвестиційних пропозицій та проектів, що плануються до впровадження на території Харківської області.

2.4. Сприяти створенню українсько-російського технопарку «Слобожанщина».

2.5. Провести роботу щодо залучення міжнародної технічної допомоги з метою реалізації інвестиційних проектів.

2.6. Ураховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію:
забезпечити виконання Указу Президента України від
19 квітня 2003 року № 339 «Про День Європи» шляхом своєчасної підготовки та проведення заходів, пов’язаних із відзначенням в Україні Дня Європи щороку у третю суботу травня;
забезпечити виконання Указу Президента України від
27 вересня 2007 року № 922 «Про Європейський тиждень місцевої демократії» шляхом всебічного сприяння органам місцевого самоврядування та їх асоціаціям, громадським організаціям у щорічному проведенні в жовтні Європейського тижня місцевої демократії.

2.7. Активізувати та вдосконалити роботу щодо розвитку міжрегіонального та транскордонного співробітництва, діяльності Єврорегіону «Слобожанщина».

Термін: протягом 2011 року

2.9. Здійснювати аналіз зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності підприємств області, надавати пропозиції щодо покращення економічного та інвестиційного клімату Харківської області.

Термін: щокварталу

Рекомендувати міським головам міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

3. Головам районних державних адміністрацій забезпечити підвищення кваліфікації з іноземної мови фахівцями управлінь економіки, відповідальних за питання, пов’язані з зовнішньоекономічною та інвестиційною діяльністю.

Термін: протягом 2011 року

4. Головному управлінню зовнішньоекономічних зв’язків та міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації (Педешко А.І.) підготувати проект розпорядження голови обласної державної адміністрації з означеного питання.

 

Голова обласної державної
адміністрації, голова колегії М.М. ДОБКІН