Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У 170-річній будівлі Золочівської музшколи завершують реконструкцію

У 170-річній будівлі Золочівської музшколи завершують реконструкцію

Зараз будівельники оздоблюють фасад та проводять внутрішні роботи.

«Будівля музичної школи в Золочеві зведена 170 років тому. Вона була дуже занедбана. І батьки, й вихователі, й діти дуже чекали, коли в них з’явиться сучасна «музикалка». Ми відгукнулися на пропозиції громади, і нам вдалося не тільки зберегти цю будівлю, а й зробити сучасну музичну школу», - відзначає голова ХОДА Юлія Світлична.

Ще восени 2017-го займатися в будівлі музичної школи дітям було просто небезпечно.

«Покрівля була наполовину згоріла, сходи на другий поверх – завузькі (80 см – ще й під дуже гострим кутом). Була відсутня система вентиляції, пожежного захисту. Усі перекриття були дерев'яні та наполовину згнилі», - описує стан будівлі до початку відновлення директор компанії-генпідрядника ТОВ «Спецпроєктмонтаж» Наталія Гишко.

Для реконструкції школи залучили кошти бюджетів усіх рівнів: державного, обласного, районного та місцевого. За неповні два роки, що минули з початку реконструкції, старовинну будівлю посилили, створивши 3 монолітні пояси. Тут замінили покрівлю, зробили вентиляцію в усіх приміщеннях. Зараз будівельники одночасно працюють над фасадом будівлі та всередині, де створюють концертну залу з професійною акустикою й звукоізольовані класи.

«Було прийняте рішення робити класи з використанням спеціальних звукоізоляційних матеріалів. Цей ефект підсилюємо подвійним шаром гіпсокартону. Це дасть можливість дітям займатися в кабінетах, не заважаючи один одному», - відзначає Наталія Гишко.

Після завершення робіт учні матимуть ще й додаткову сцену для проведення заходів просто неба. Територію навколо школи також упорядкують.

На повернення до стін рідної «музикалки» зараз чекають близько 130 учнів.

«У Золочівській музичній школі працюють класи баяну, фортепіано, домри, гітари. У 2019 році відкрився клас бандури, - розповідає т.в.о. завідувачки сектору культури Золочівської РДА Яніна Завадська. - До реконструкції в школі навчалося 80 дітей, зараз їх кількість збільшилася до 130. Заняття відбуваються поки що в приміщенні Будинку культури. І діти, і їх батьки дуже чекають на відкриття».

За інформацією Юлії Світличної, запрацює оновлена школа вже восени цього року.

«Діти нарешті дочекаються кращих умов для того, щоб займатися музикою. Окрім музичних класів, плануємо відкрити тут ще й театральну школу для того, щоб діти могли розвивати свої таланти», - повідомила керівниця Харківської ОДА.