Мережа ЦНАПів у Харківській області розширюватиметься
Про це під час брифінгу 12 лютого повідомила директор Департаменту конкурентоспроможності регіону ХОДА Надія Кривицька.
Вона зазначила, що наш регіон активно подавав заявки на участь у Програмі «U-LEAD з Європою», компонент «Розвиток мережі ЦНАПів».
«Програма «U-LEAD з Європою» є однією з найбільших програм міжнародної технічної допомоги для України з підтримки децентралізації. Програма складається з двох основних компонентів. Перший спрямований на зміцнення потенціалу для здійснення реформ, децентралізації і регіональної політики. Другий акцентує діяльність на розширенні прав і можливостей об’єднаних громад у сфері надання послуг, у т.ч. шляхом створення належних центрів адміністративних послуг», - розповіла Надія Кривицька.
За результатами конкурсних відборів у рамках І та ІІ раундів фази впровадження у програмі беруть участь 3 громади (Мереф’янська та Старовірівська ОТГ, м.Первомайський).
На конкурс у рамках ІІІ раунду відбору учасників фази впровадження напряму з покращення якості надання адміністративних послуг загалом по Україні подано понад 300 заявок, у тому числі 27 - від громад Харківської області. Їх подали міські ради міст Богодухів, Вовчанськ, Дергачі, Ізюм, Краснокутськ, Куп’янськ, Балаклія, Барвінкове, Люботин, Чугуїв. Селищні та сільські ради Балаклійського району (смт Андріївка, смт Донець, смт Савинці), Чугуївського району (смт Новопокровка), смт Сахновщина, смт Близнюки. А також Зачепилівська, Коломацька, Лозівська, Малоданилівська, Пісочинська, Нововодолазька, Старосалтівська, Великобурлуцька, Золочівська, Наталинська та Циркунівська ОТГ. Усі заявки пройшли технічний етап (відповідають вимогам).
«До 28 лютого триватиме оцінювання заявок комісією з представників Мінрегіону, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, SIDA (Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку) та представників програми. Зокрема, буде визначено до 150 громад, які до 15 червня відвідають експерти програми для уточнення їх спроможності у реалізації проекту та індивідуальних потреб», - сказала Надія Кривицька.
Для громад, які за результатами візитів підтвердять спроможність взяти участь у фазі впровадження, буде розроблено технічне завдання – «дорожню карту» для створення належного ЦНАПу. Технічні завдання погоджуються з громадою та передаються виконавцям, які будуть безпосередньо створювати та модернізувати ЦНАП.
Надія Кривицька нагадала, що лише за останній місяць на Харківщині відкрили два нових приміщення ЦНАПів – в Ізюмі та Старосалтівській ОТГ.
Реконструкція приміщення для ЦНАПу в Ізюмі була проведена в рамках проекту «Спеціальна ініціатива Україна» напрямку «Підтримка територіальних громад України у зв’язку із збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», Німецькою федеральною компанією GIZ та Ізюмською міською радою. Також передано мобільний кейс («Мобільний офіс»), який містить ноутбук, кольоровий принтер, сканер, портативний зчитувач ID карток для перевірки особи людини, камеру для відео фіксації процесу обслуговування клієнтів та модем для доступу до мережі Інтернет.
«Після проведення реконструкції площа нового ЦНАПу в Ізюмі становить понад 200 кв.м. На даний час громадяни можуть отримати в ньому 87 послуг, - повідомила директор Департаменту конкурентоспроможності. - У рамках співпраці між Посольством США в Україні, програми, яка виконується IDLO, та програми, яка виконується за підтримки USAID, цей ЦНАП повністю був забезпечений меблями, комп’ютерною технікою, телекомунікаційним обладнанням (робоча станція) для надання адміністративних послуг з оформлення й видачі біометричних паспортних документів громадянина України, встановлена система керування «Електронна черга».