Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Без незалежної церкви неможлива незалежна держава. Президент

Без незалежної церкви неможлива незалежна держава. Президент

Це Петро Порошенко сказав під час молебну за отримання Томосу про автокефалію та утворення Православної Церкви України.

Святкова літургія відбулася у Свято-Покровському кафедральному соборі міста Рівне за участю Святійшого Філарета.

Томос про автокефалію та утворення Православної Церкви України був урочисто внесений у собор і розміщений біля царських врат.

Глава держави привітав усіх присутніх у храмі з Різдвом Христовим і нагадав, що цьогоріч воно було дуже особливим, адже Україна і її народ отримали на це свято «великий подарунок від Господа» - Українську Православну Церкву.

«Це те, про що молилися і мріяли покоління українців з самого першого дня хрещення України-Руси святим рівноапостольним князем Володимиром. Українці мріяли отримати від Матері-Церкви автокефалію. І 333 роки тому, коли на українську церкву було одягнуто московське ярмо, всі ці роки покоління українців молилися, щоб Господь послав нам незалежність, автокефалію помісної церкви», - сказав він.

«І цього року Господь почув нас. Почув молитви ієрархів і священиків, почув молитви парафіян. Коли ми звернулися разом – я, як Президент, Верховна Рада, яка підтримала звернення Президента, всі ієрархи українських церков», - додав Петро Порошенко.

«Диво сталося. Всі чекали, що ми будемо вмовляти їх роками, а це трапилося одразу», - сказав Президент і констатував, що тепер «зірка великої православної нації - Православної Церкви України, сяє серед помісних православних церков».

«Ми є одна з найбільших православних націй. І тисячі людей, які зібралися в цьому храмі та ті, хто не потрапив до нього і стоять на вулиці, – стоять з подячною молитвою Господу за його подарунок», - додав він.

Глава держави також нагадав, як 15 грудня на Об’єднавчому Соборі було створено Православну Церкву України і обрано її предстоятеля: «Хочу подякувати всім, хто молився за те, щоб це стало можливим. І чому це так важливо для мене як для Президента? Бо це не просто створення церкви, а я ще раз наголошую – без цього не може бути вільної і незалежної держави Україна».

«Тому Москва так агресивно боролася, щоб не було у нас канонічної автокефальної православної церкви, визнаної світовим православ’ям, Вселенським Патріархатом. Їм принципово важливо було не відпустити Україну з Російської імперії», - додав Петро Порошенко.

Президент наголосив, що «Томос є свідченням того, що Україна набула волі, незалежності».

Окремо Президент подякував Святійшому Філарету: «Можна було би докладати безліч зусиль, але якщо би 25 років тому Його Святість не заклав фундамент у вигляді церкви, на базі якої з’явилася (нова церква – ред.) і об’єдналася разом з УАПЦ, ієрархами УПЦ МП, то це все було би неможливим. І от за віру в Україну і в нашу церкву, за рішучі дії на захист України прийняв рішення нагородити Святійшого Патріарха Філарета найвищим званням – Герой України», - сказав Петро Порошенко.

Святійший Філарет подякував Вселенському Патріарху Варфоломію за рішення про надання автокефалії Православній Церкві України. Окремо він відзначив зусилля Президента Петра Порошенка: «Попередні президенти теж багато робили для отримання Томосу, але не досягли цього. А Петро Олексійович своєю мудрістю та наполегливістю досяг своєї мети. І ми дякуємо вам». Він зауважив, що УПЦ КП тривалий час «стукала в двері Вселенського Патріарха, але вони не відчинялись». «А чому вони відчинились? Бо Бог створив такі умови, при яких Вселенський Патріарх не міг вчинити інакше… Ми дякуємо, насамперед, Богу за це», - додав він.

Філарет вручив Главі держави орден святого апостола Андрія Первозваного.