Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Дуже важливо, що ви збираєтесь рухати країну вперед. Президент - на зустрічі з талановитою молоддю

Дуже важливо, що ви збираєтесь рухати країну вперед. Президент - на зустрічі з талановитою молоддю

Петро Порошенко разом з дружиною з нагоди Дня святого Миколая зустрілися з талановитою молоддю та ознайомилися з винаходами та творчими розробками школярів та студентів.

Глава держави зауважив, що для сьогоднішньої зустрічі Маріїнський палац, де зазвичай проводяться державні заходи найвищого рівня, віддано у розпорядження талановитих дітей. «Ви сьогодні - найповажніші гості, можливо, навіть і не гості, а господарі країни», - сказав Петро Порошенко дітям.

За його словами, сьогодні зібралася молодь, яка представляє все багатство України з абсолютно всіх областей.

«Дуже важливо, що ви збираєтесь рухати країну вперед. Без цієї впевненості, без цих намагань – нічого не буде. Дуже важливо, що ви вірите у власну перемогу», - підкреслив Президент. Він додав, що юні розробники ще у шкільному віці вже намагаються отримати патенти на свої винаходи для захисту своєї інтелектуальної власності, бо впевнені, що ці винаходи будуть працювати.

«Ще школярами, ліцеїстами, студентами ви робите те, чого до вас не робили представники великої науки. Самі відчуваєте, що Мала академія наук аж ніяк не гірша Національної академії наук, бо творчий потенціал є надзвичайно високим», - сказав Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що всі ці зміни в країні загалом та в освітній сфері, зокрема, стали можливими завдяки тому, що п’ять років тому такі ж студенти, як ті, що сьогодні присутні на зустрічі, вийшли на Майдан Незалежності аби захистити європейське майбутнє України. «П’ять років тому почалась Революція Гідності, гідності українських людей, які вимагали, щоб країна сама жила за європейськими стандартами, доводила необхідність європейського майбутнього», -нагадав він.

Петро Порошенко особливо наголосив, що за ці п’ять років підписано і ратифіковано Угоду про асоціацію Україна-ЄС, запроваджено режим безвізових поїздок для українців до країн Євросоюзу. Він також акцентував на тому, що безвізовий режим відкриває можливості для українських студентів здобувати освіту за кордоном у кращих європейських університетах.

Марина Порошенко, в свою чергу, зазначила, що саме молоде талановите покоління українців будуть продовжувати створювати незалежну європейську українську державу. «Ви будете новими лідерами змін», - звернулася дружина Президента до юних винахідників.

Перша леді додала: «Ви дійсно дуже розумні і дуже талановиті. Ви  маєте безліч цікавих і прогресивних ідей, і це надихає на віру у щасливе майбутнє нашої країни».

Учасники зустрічі подякували Президентові та Першій леді за підтримку проектів молодих науковців та винахідників.

«Дозвольте мені від імені учасників сьогоднішніх зборів висловити вам щиру подяку за те, що ви піклуєтесь про підростаюче покоління. Останнім часом в Україні було зроблено дуже багато для того, щоб діти з особливими потребами мали більше можливостей. Також реформи в освіті, особливо розвиток початкової школи. А старшокласники відвідують різноманітні семінари та тренінги. Навіть навчаючись за кордоном, у нас є бажання повертатися в Україну та розвивати її», - сказала одна з учасниць Анастасія Пишна.

Вона також відзначила роль Президента та Першої леді в «підтримці громадсько активної молоді надалі долучалися до розвитку рідної держави» та подякувала за можливість зустрітися та поспілкуватися.

Петро та Марина Порошенки ознайомились з винаходами та пілотними розробками шкільної та студентської молоді в різних сферах, зокрема, з методом ранньої діагностики онкозахворювань, моделлю «розумних теплиць» для вирощування сільгосппродукції, моделлю інноваційної очисної системи для фільтрування води, біологічними методами очищення ґрунтів, обладнанням для вимірювання рівня забруднення повітря тощо. Молоді програмісти представили свої проекти в сфері штучного інтелекту.

Серед проектів, представлених Президенту та Першій Леді, - прототип апарату, який визначає рівень освітлення та відстані, що може стати допоміжним пристроєм для людей з проблемами зору.

Також були представлені розробки молодих науковців, які мають прикладний характер, деякі вже претендують на патентування, зокрема, технологія створення каркасних мобільних будинків та лікувальні препарати з природних компонентів.