Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

В Україні презентували нове доповнене видання книги «Людяність у нелюдяний час»

В Україні презентували нове доповнене видання книги «Людяність у нелюдяний час»

До нього увійшла інформація про понад 180 доброчинців, які рятували людей у роки Голодомору, прізвища та імена котрих встановлено на основі документальних даних та усних свідчень.

«Голодомор – це страшна сторінка нашої історії. Мільйони убитих голодом, мільйони покалічених, тисячі випадків канібалізму, десятки тисяч виконавців злочинних наказів, що відбирали останнє в опухлих селян. Але навіть у тих найстрашніших умовах були ті, хто зберігав доброту і чуйність у серці, хто мав мужність чинити спротив чи допомогти ближньому. І без історій цих людей, без історії їхньої боротьби та людяності наші знання про Голодомор є неповними, - зауважив співробітник Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак, який брав участь у презентації видання. - Наша книга не є вичерпною, і, сподіваюсь, список доброчинців буде й надалі доповнюватися».

Перше видання книжки «Людяність у нелюдяний час. Доброчинці в часи Голодомору» побачило світ у 2013 році. Тоді було оприлюднено відомості про понад 140 доброчинців – вчителів, лікарів, священиків, голів сільрад та інших, чиї діяння збереглися у народній пам’яті.

Отримати безкоштовно книгу можна, звернувшись з листом до Українського інституту національної пам’яті, зазначають на урядовому порталі.

Нагадаємо, 24 листопада відбудуться загальнодержавні жалобні заходи до 85-х роковин Голодомору. О 16:00 пройде загальнонаціональна хвилина мовчання, після якої українці вдома по всьому світу запалюватимуть свічки пам'яті у себе на вікнах чи біля меморіалів Голодомору.