Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Петро Порошенко та Юлія Світлична оглянули ремонтні роботи, проведені на дорозі Харків-Охтирка

Петро Порошенко та Юлія Світлична оглянули ремонтні роботи, проведені на дорозі Харків-Охтирка

Цього року напрямок, який поєднує Харківську та Сумську області, повністю оновили.

Траса є найінтенсивнішою в регіоні. Нею проїжджає біля 20 тисяч автомобілів на добу (а в сезон збирання врожаю – до 30 тисяч). Останній раз ремонтні роботи тут проводили в 1980-х роках, тому місцями було зруйновано не тільки покриття, але й основа дороги. Ремонтувати шлях розпочали в 2016 році, облаштувавши 16 км вирівнювального шару, в 2017-му зробили ще 17 км та відбудували шляхопровід у Губарівці, який був закритим з 2008-го року. Але основні роботи на дорозі провели в 2018-му. Вона стала головним об’єктом дорожнього будівництва в області. Роботи контролювала особисто голова ХОДА Юлія Світлична.

У результаті, протягом цього року тут повністю відновили покриття, уклавши два нові шари асфальту та відновивши основу в тих місцях, де вона була пошкоджена. На дорозі також зробили нові автобусні заїзди, встановили павільйони на зупинках та бар’єрне огородження, нанесли нову розмітку.

Оглянувши проведені роботи та вислухавши пояснення від представників Служби автомобільних доріг України, Президент відзначив, що пріоритетність ремонту цього шляху була визначена спільно з головами двох ОДА – Харківської та Сумської.

«Для мене є надзвичайно важливою позицією, що в Україні вперше за багато десятків років нарешті почалася окрема програма будівництва доріг. І Юлія Олександрівна, і Микола Олексійович об’єдналися, і ми сказали, що дорогу цього року завершимо», - сказав Глава держави.

Він відзначив, що після завершення ремонтних робіт між Харковом та Охтиркою на черзі - наступна ділянка – Охтирка-Суми – та додав: «Наступного року, я сподіваюся, й на напрямку Охтирка-Суми роботи будуть завершені».

Президент наголосив, що ремонт дороги здійснено не лише завдяки президентській програмі та коштом Дорожнього фонду.

«Дорога – це є й кошти від децентралізації, якою мобілізували місцеві бюджети. І отримані кошти вирішили спрямувати на дорогу. Отже, це продукт спільних зусиль центральної та місцевої влади, Президента, парламенту та уряду. Тільки коли країна об'єднана, тільки коли зусилля робляться спільно, і є такий результат», - сказав Петро Порошенко.

Оновленою дорогою Президент проїхав за кермом та результатом робіт залишився задоволеним.

Більше фото