ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Михайло Черняк взяв участь в онлайн-засіданні урядового комітету

01 червня 2018 | 10:24

31 травня відбулося засідання Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

До заходу змогли долучитися члени Харківського обласного комітету (керівники профільних структурних підрозділів ХОДА та громадських організацій). Зустріч пройшла під керівництвом заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Льва Парцхаладзе.

Головною темою стало обговорення впровадження аудиту доступності в регіонах та щоквартального збору даних Держархбудінспекцією щодо виявлених порушень під час створення безбар’єрного простору.

Зокрема, Лев Парцхаладзе відзначив, що встановлювати пандуси буде простіше, оскільки Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонує розширити перелік нескладних будівельних робіт, що не потребують отримання дозволу на їх виконання. Відповідний проект постанови розроблений Мінрегіоном.

У Харківській області, за даними Департаменту соціального захисту населення ХОДА станом на 1 січня 2018 року, з 24289 будівель повністю доступними є 3249 одиниць, частково доступними - 11812 одиниць. Відсоток доступності наразі складає 62%.

Говорячи про забезпечення доступності громадян з інвалідністю до будівель соціальної сфери області, Михайло Черняк відзначив, що на теперішній час їх загальна кількість складає 208 будівель, з них 110 – повністю доступні, 96 – частково доступні. Таким чином, відсоток доступності склав 99%.

Окрім того, Харків став одним з п’яти міст країни, де реалізується пілотний проект щодо створення центрів надання соціальних послуг, що працюють у форматі «прозорий офіс». Зараз такі центри створені в Шевченківському, Московському та Київському районах міста.

Фото

Теги: черняк урядовий комітет засідання забезпечення доступності особи з інвалідністю

Версія для друку Поділиться:


Вверх