ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

«Доповнена реальність» та портал «Класна оцінка». Два харківських виші виграли конкурс стартапів від МОН

17 травня 2018 | 11:20

Переможці отримають кошти на впровадження та розвиток проектів, а також менторську допомогу.

Фінал змагань пройшов 16 травня в приміщенні міністерства.

Найкращі стартапи визначали в двох номінаціях: «Економічно спрямовані інновації» та «Соціально спрямовані інновації».

Так, у номінації «Економічно спрямовані інновації» ІІІ місце посів проект Харківського національного університету радіоелектроніки - Eventyr, рекламна платформа доповненої реальності.

У номінації «Соціально спрямовані інновації» І місце було за Національним аерокосмічним університетом ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» з освітнім порталом «Класна оцінка».

Під час оцінювання проектів журі звертало увагу на 3 основні критерії: новизна, масштабованість (розмір аудиторії, на яку розраховано розробку), стан готовності до впровадження.

Загалом же цього року на участь у конкурсі було подано 240 заявок, з яких найбільше - від вишів (165). Також свої проекти надсилали представники наукових установ національних академій наук, шкіл, коледжів, професійно-технічних училищ тощо. До півфіналу відібрали 40 проектів, а в фінал – 20.

Найбільше поданих проектів стосувалися сфери ІТ, освіти, охорони здоров’я, агросектору, енергоефективності, екології, допомоги людям з особливими потребами.

«Цього року ми проводили конкурс стартапів уже втретє й отримали найбільшу кількість заявок за весь час. Традиційно, найактивнішими були університети. Вже наступного року ми плануємо розширити можливість брати участь у конкурсі й для приватних підприємців-розробників», – розповіла генеральний директор директорату інновацій та трансферу технологій МОН Дарина Чайка.

Під час проведення конкурсу працювала демозона, де можна було ознайомитися з проектами фіналістів та півфіналістів. Там було представлено найрізноманітніші розробки – від живих австралійських раків, вирощених в ставках на півдні України, до платформи доповненої реальності.

Приміром, чимало уваги привернула робота столичних школярів та студентів – «вічна канцелярія». Створений ними блокнот не пошкоджується, не намокає і всі зроблені в ньому ручкою записи можна стерти звичайним антисептиком. До нього в комплекті йде олівець, що ніколи не закінчується. Він створений з металу, який окислюється під час взаємодії з папером і залишає слід. Написи таким олівцем стираються звичайним ластиком.

Ще одна «шкільна» розробка – від учня із Закарпаття, з якою він переміг на Міжнародній олімпіаді з екології в Кенії. Йдеться про створення паперу з опалого листя. За словами юного винахідника, його розробку вже можна запускати в серійне виробництво. Для перероблення підходить фактично будь-яке листя – щоб отримати целюлозу, його треба відварити в розчині натрію. А з відходів можна буде робити паливні брикети та навіть добрива.

Винахідники з СумНАУ, що потім отримали 2 місце, пропонували відвідувачам випити чаю з їхніх одноразових стаканчиків, які не тільки є абсолютно безпечними для довкілля та розкладаються за 3 місяці, а й навіть удобрюють ґрунт. У майбутньому ця розробка може стати альтернативою не тільки для одноразового посуду, а й ПЕТ-пляшок, в яких можна буде зберігати масло, алкоголь тощо.

Ще одне аграрне ЗВО – Вінницький НАУ – запропонував проект енергоощадного вібраційного млина, що в підсумку став переможцем. Він дозволяє робити подрібнення до розміру частинок від 5 до 50 мікрометрів, що в 5 разів тонше за людську волосину. Це дає змогу більше активувати матеріал. Приміром, подрібнені на такому млині лікарські засоби засвоюються організмом не за кілька годин, як при звичайному подрібненні, а максимум за годину.

Переможці конкурсу отримали призи від партнерів фестивалю – сертифікати на туристичні поїздки, на безкоштовну участь у виставках Innovation market та Ukrainian Israeli Innovation Summit 2018, на навчання та менторську допомогу, участь в International Startup University Battle у Копенгагені.

Детальніше дізнатися про всі представлені в фіналі розробки можна на Фейсбук-сторінці конкурсу.  

На урядовому порталі нагадують, що конкурс стартапів проходив у межах Всеукраїнського фестивалю інновацій, який тривав у МОН впродовж 15-16 травня.  

Теги: стартапи мон

Версія для друку Поділиться:


Вверх