ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На Харківщині відзначають Міжнародний день світла

16 травня 2018 | 14:56

16 травня на базі НТУ «Харкiвський полiтехнiчний iнститут» під патронатом голови ХОДА Юлії Світличної проходить науковий фестиваль, присвячений цій події.

В урочистому відкритті взяв участь заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев.

«Це свято в регіоні відзначається вперше. І мені приємно, що сьогодні в багатьох установах, закладах вищої освіти Харківської області відбувається низка заходів. Наукові конкурси, фестивалі, конференції проходитимуть до кінця тижня. Я думаю, що кожен отримає задоволення від побаченого, - зазначив Анатолій Бабічев. - У регіоні робиться багато задля популяризації науки, задля того, щоб показати дітям, що наука може бути цікавою і корисною. І саме від неї залежить розвиток нашої держави».

Біля входу до Електротехнічного корпусу НТУ «ХПІ» розташувався науковий майданчик, де студенти та вихованці наукових студій демонстрували фізичні та хімічні досліди, роботу 3D-принтеру тощо. Також всі охочі могли послухати про особливості функціонування електромобіля з суперконденсаторною батареєю. Окрім того, була презентована виставка наукових досягнень студентів НТУ «ХПІ».

Ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокіл розповів, що в університеті відкрилася міжнародна конференція, де розглядаються найсучасніші напрямки розвитку науки та техніки, нові педагогічні технології. У заході беруть участь представники більше ніж 10 іноземних держав. Всього понад 2 тисяч осіб.

«Зростання економіки можливо лише за умов ефективного розвитку наукових досліджень. Зрозуміло, що в сучасному світі тільки інноваційні наукові дослідження дозволяють отримувати значні результати в науковій та економічній сферах, - зазначив Євген Сокіл. -  Найбільш перспективні країни, які мають потужну економіку, – це ті країни, які приділяють значну увагу розвитку освіти та науки. Безумовно, в нашому регіоні завдяки підтримці ХОДА навіть у тих складних умовах, в яких перебуває економіка держави, ми маємо можливість розвивати наукові дослідження, які потрібні на світовому ринку інтелектуальної власності».

Також у рамках наукового заходу пройде майстер-клас з економіки «Як заощадити на світлі», пізнавальна  і науково-популярна лекції «Види хмар» та «Безпека на дорогах. Використання світловідбивальних елементів», семінар «Світло - носій інформації» та інші.  Відбудеться й екскурсія до Музею історії НТУ «ХПІ» та кампусом «Політеху».

Фото

Теги: бабічев день світла науковий фестиваль

Версія для друку Поділиться:


Вверх