ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Житель області запропонував відкрити військове меморіальне кладовище японських солдатів

17 квітня 2018 | 14:45

З таким питанням заявник звернувся на прийом до заступника голови ХОДА Анатолія Бабічева 17 квітня.

За словами жителя області, історика за освітою, він присвятив вивченню теми перебування полонених японських солдатів Квантунської армії в Україні багато років і зібрав кілька важливих документів.

«У Харківській області є меморіали загиблим німецьким, польським солдатам і офіцерам. Але в Україні на території 5 областей розміщувались табори з японськими військовополоненими. За даними японської сторони, їм ще не вдалося визначити місцеперебування близько 12 тисяч співвітчизників. Мені здається, на Харківщині може перебувати поховання не менш тисячі японських солдатів», - розповів заявник.

Він також запропонував розглянути варіант створення в Харківській області українсько-японського центру, музею та книги пам'яті полеглих японців.

«Можу відзначити, що сьогодні Харківська область дуже активно співпрацює з Японією в різних галузях. Так, японські партнери беруть участь у програмах допомоги воїнам АТО, а також допомагають медичним обладнанням. Цьому партнерству приділяє велику увагу глава ХОДА Юлія Світлична», - сказав Анатолій Бабічев.

Він висловив думку, що Харківська область першою серед регіонів може заявити про можливість створення військового меморіального кладовища японських солдатів і офіцерів, але спочатку варто провести більш глибоке вивчення цієї теми.

Також жителі області і міста Харків, які прийшли на прийом до Анатолія Бабічева, зверталися за допомогою у вирішенні питань зі сфер освіти, культури і мистецтва.

Ці та інші питання, озвучені під час прийому громадян, заступник голови ХОДА пообіцяв вивчити і надати заявникам відповіді та можливу допомогу в рамках законодавства України.

Фото

Теги: бабічев особистий прийом громадян наука освіта і спорт

Версія для друку Поділиться:


Вверх