Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Ми прийняли рішення про будівництво нового обласного онкологічного комплексу. Юлія Світлична

Ми прийняли рішення про будівництво нового обласного онкологічного комплексу. Юлія Світлична

Голова ХОДА дала доручення розробити проект нового обласного онкоцентру та визначити місце для його будівництва.

«Фінансування знайдемо. Реформа децентралізації зміцнила місцеві бюджети, також будемо розраховувати і на підтримку державного бюджету. Діяти будемо рішуче і швидко. Розтягувати не будемо», - наголосила Юлія Світлична.

9 лютого вона відвідала КНП «Обласний центр онкології» в Помірках, де працює стаціонар майже на 500 ліжок, а на диспансерному обліку знаходяться понад 77 тисяч хворих з онкологічною патологією.

«Ситуація в лікарні вкрай складна, - відзначила Юлія Світлична. - Умови як для пацієнтів, так і для медиків вкрай незадовільні. Медичний заклад десятиріччями існував без підтримки та уваги. Тут необхідний і ремонт, і нове медичне обладнання».

Голова ХОДА відзначила, що обидва питання – ремонту та оновлення обладнання – будуть вирішувати вже цього року. Частину обладнання для онкоцентру керівник області передала одразу. Це апарат штучної вентиляції легенів, хірургічна лампа та декілька аналізаторів. Коштом обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» торік центр отримав також новий мамограф, наркозно-дихальний апарат та мийно-дезінфекційну машину для ендоскопів.

«Найближчим часом закупимо сучасний рентген-апарат, будемо закладати й фінансування для придбання іншого обладнання, - повідомила Юлія Світлична. - Знаю, що є проблеми з покрівлею, з відділенням променевої терапії. Будемо проводити поточні ремонти. Але кардинально це не вирішить проблему. Будівлі лікарні занадто застарілі, деякі були збудовані 80 років тому, інженерні системи не витримають навантаження. І це потрібно змінювати кардинально. Саме тому ми прийняли рішення про будівництво нового обласного онкологічного комплексу».

За інформацією керівника області, новий онкоцентр має розміститися поруч із багатопрофільними медичними установами, що полегшить лікування пацієнтів із супутніми патологіями (кардіологічною, гастроентерологічною, ендокринологічною тощо).

«Це важливо, і це світова практика, - наголосила голова Харківської ОДА. - Дала доручення в найкоротші терміни розробити відповідний проект та визначитися з місцем».

Довідка. Показник захворюваності на злоякісні новоутворення в Харківській області має тенденцію до зростання і складає 340,5 на 100 тис. населення проти 320,2 у 2016 році. Щорічно кількість зареєстрованих хворих у середньому збільшується на 2,5 тисячі осіб. Комунальне некомерційне підприємство «Обласний центр онкології» є головним у регіоні спеціалізованим закладом третинного рівня, де надають допомогу дорослим жителям Харкова й області, які мають онкологічні, онкогематологічні та передпухлинні патології. Центр має стаціонар на 485 ліжок цілодобового перебування, денний стаціонар на 50 ліжок та поліклінічно-діагностичне відділення на 90 відвідувань за зміну. Медична допомога онкохворим надається за 16 спеціальностями. За останній рік тут пройшли лікування 18 тисяч пацієнтів, провели 4000 операцій, а 71 тисяча людей отримала допомогу в консультативній поліклініці.

Більше фото