Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Петро Порошенко та Юлія Світлична відкрили надсучасну школу «Мобіль» у Пісочині

Петро Порошенко та Юлія Світлична відкрили надсучасну школу «Мобіль» у Пісочині

Під час робочої поїздки на Харківщину Президент України разом із Главою Адміністрації Президента Ігорем Райніним та головою ХОДА відвідав свято Першого дзвоника в першій школі, яку було побудовано «з нуля» в нашій області за останні 12 років.

1 вересня до школи «Мобіль» у Пісочині вперше пішли близько 600 дітей. 5 перших класів школи заповнено на 100%. Серед першачків – двоє дітей з особливими потребами. Для їх інклюзивного навчання в «Мобілі» створено всі необхідні умови.

Вітаючи дітей, їх батьків та вчителів, Президент України Петро Порошенко відзначив надзвичайно швидкі темпи, якими було побудовано школу в Пісочині, та значну економію державних коштів під час будівництва.

«Ми з вами відкриваємо, можливо, найкращу школу в Україні, - підкреслив Президент України. – І школа, яка претендує на звання найкращої, відкривається не в Києві й навіть не в Харкові, а в селищі Пісочин. Чому це так важливо? Чому Президент, члени уряду, представники дипломатичних місій разом з вами? Немає нічого важливішого, ніж освіта. Освіта і нова школа - це ключ України в майбутнє. Це ключ до успіху. Нові технології дозволять нам формувати нових українців. Я впевнений, ця малеча буде жити в Європейському Союзі - в Україні, яка є членом ЄС».

Петро Порошенко повідомив, що на Харківщині цього року вводяться в експлуатацію дві нові школи, а понад 100 пройшли капітальну реконструкцію. Він відзначив активну позицію голови ХОДА Юлії Світличної та народного депутата Ірини Луценко в питанні будівництва школи «Мобіль» - саме вони спільними зусиллями домоглися своєчасного фінансування проекту.

«Я впевнений, що темпи реформування освіти на Слобожанщині будуть тільки зростати», - підкреслив Президент.

Школу «Мобіль» у селищі Пісочин побудували за два роки – активні роботи розпочалися наприкінці 2015 року. Виділення коштів на роботи з державного та обласного бюджету домоглася голова ХОДА Юлія Світлична. Вона ж особисто контролювала весь хід робіт – від забиття першої палі до оздоблення та монтажу меблів.

Школу побудовано за найсучаснішими технологіями та обладнано за останнім словом техніки, відзначає директор навчального закладу Галина Волобуєва.

«Школа енергоефективна. Окрім утеплення, тут унікальна система опалення: у нас є примусова вентиляція, яку за потребою може бути включено на провітрювання, а за потребою до 40 % тепла може надаватися через вентканали до будь-яких навчальних приміщень, у тому числі великих. Кожен світильник у школі – світлодіодний. У нас встановлено відеокамери, сигнал з яких виведено на пульт охорони. Камери у кабінетах початкової школи та рекреаціях працюють у режимі онлайн. Школа має свою серверну, і всі комп’ютери вже поєднано в локальну мережу. У кожному кабінеті є мультимедійний проектор. Кожен вчитель має персональний комп’ютер. У нас є два комп’ютерні класи, два лінгафонні кабінети, інтерактивні дошки. Проектори та екрани встановлено в актовій залі та бібліотеці. У бібліотеці є зона відпочинку для дітей - інтелект-зона, встановлено шахові столи тощо», - розповідає Галина Волобуєва.

Важливою особливістю школи є її пристосованість для навчання дітей з особливими потребами.

«Ми маємо пандус, ліфт, який дозволяє дітям пересуватися з 1 по 3 поверх, безперешкодний доступ до всіх приміщень. Для дітей у нас обладнано кімнату психологічного розвантаження, спеціальний туалет, навчальний кабінет має спеціально пристосовані парти, - розповідає директор школи. – Сьогодні в нас до першого класу ідуть дві дитини на візочках».

Загалом у школі є 640 навчальних місць, які майже повністю заповнені. Дітей навчатимуть 36 викладачів, педколектив уже вкомплектовано на 100%.

Більше фото