Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Нагороджено лауреатів Премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності

Нагороджено лауреатів Премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності

Урочистий захід пройшов у Львові.

Дипломи лауреатів Премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності вручено журналісту та режисеру Львівської філії НСТУ Тарасу Каляндруку, а також авторам науково-просвітницького інтернет-проекту «Франко: Наживо» Наталі Тихолоз та Богдану Тихолозу. Церемонія нагородження відбулася у Львівському літературно-меморіальному музеї Івана Франка.

Дипломи двом іншим цьогорічним лауреатам премії - Віктору Шпаку (за публікацію «Від стародубської різні до путінських «народних республік» у газеті «Урядовий кур’єр» 26 липня 2014 року) та Тетяні Сергійчук (за заключний випуск у 2016 році культурологічно-публіцистичної програми «Світоч» Першого каналу Українського радіо) - буде вручено 31 серпня в київському Українському домі під час книжкової виставки до Дня знань «Читай.UA».

«Це особлива премія, яка заснована за ініціативи громадськості та влади  і яка має ім’я великого українця, мислителя, письменника і публіциста, - зазначив перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. - Твори лауреатів Премії імені Івана Франка, яких ми відзначаємо цього року, гідні імені Великого Каменяра. Вони продовжують справу Франка - сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості, державотворенню та зміцненню незалежності України».

Після вручення дипломів відбулася презентація відзначених премією робіт. Зокрема, було представлено документальну стрічку Тараса Каляндрука «Віденські стежки Івана Франка. Подорож на захист честі» (номінація «За кращий твір у телевізійній сфері»). Фільм  розповідає про навчання і наукову роботу Івана Франка у знаменитому Віденському університеті, розкриває його взаємини з видатними вченими-славістами та лідерами тогочасної австрійської соціал-демократії, а також єврейським мислителем Теодором Герцлем.

Науково-просвітницький інтернет-проект «Франко: Наживо» Наталі та Богдана Тихолозів (номінація «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері») стартував 1 травня 2016 року та активно наповнюється й сьогодні. Це одна з найпомітніших інтелектуальних подій минулого ювілейного франківського року. Портал вдало поєднав солідну академічну наукову базу, популярний стиль викладу, адаптований до запитів масової аудиторії, та широкі можливості сучасних інформаційних і комунікаційних технологій. Сьогодні аудиторія його постійних читачів охоплює близько 24 тисячі користувачів з 68 країн світу, зазначають на урядовому порталі.