Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У 2017 році продовжиться будівництво ФОКів у Краснограді і Пісочині, а в райцентрах встановлять спортмайданчики

У 2017 році продовжиться будівництво ФОКів у Краснограді і Пісочині, а в райцентрах встановлять спортмайданчики

Про плани розвитку сфери фізкультури і спорту в регіоні розповів начальник Управління у справах молоді та спорту ХОДА Віталій Кириленко.

«Голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична приділяє особливу увагу розвитку фізичної культури і спорту, - підкреслив Віталій Кириленко. - З обласного бюджету виділяються кошти (12,4 млн грн) на встановлення в 10 райцентрах спортивних майданчиків з тренажерним, гімнастичним обладнанням та майданчиків із синтетичним покриттям. Також будуються фізкультурно-оздоровчі комплекси. Так, у минулому році було відкрито ФОКи у Вовчанську і Первомайському, в цьому році будівництво триває в Краснограді й Пісочині. Понад 13 млн грн було спрямовано на ремонт і реконструкцію спорткомплексу «ХТЗ».

За інформацією Віталія Кириленка, фінансування сфери фізкультури і спорту в 2017 році зросте майже до 128 млн грн (у 2016-му було виділено 96,3 млн).

«Це, безумовно, радує мене як начальника управління і як спортсмена, - зазначив Віталій Кириленко. - Про розвиток спорту в області може свідчити також проведення саме в нашому регіоні міжнародних змагань і чемпіонатів України (з плавання, легкої атлетики та велоспорту). Це дає право говорити, що Харків стає спортивною столицею, і ми готові до приймання та організації змагань такого рівня».

Віталій Кириленко нагадав про спортивні плани на найближче майбутнє. Так, з 14 по 25 червня в Харкові вперше в історії відбудеться чемпіонат Європи з боксу серед чоловіків, в якому візьмуть участь команди з 40 країн. З 20 по 30 липня наші спортсмени візьмуть участь у Х Всесвітніх іграх у Вроцлаві (Польща) - на даний момент ліцензії завоювали 9 спортсменів. З 18 по 30 липня в Туреччині (місто Самсун) відбудуться ХХІІ Літні дефлімпійські ігри, кандидатами на участь є 310 спортсменів, з яких Харківську область представлять 33 спортсмени (з баскетболу, греко-римської боротьби, легкої атлетики, плавання, спортивного орієнтування та дзюдо). Також спортсмени регіону активно готуються до ХХІІІ Зимових олімпійських ігор, які відбудуться з 9 по 25 лютого 2018 року в Республіці Корея.

Довідка. Протягом 2016 року спортсмени Харківської області вибороли на міжнародних змаганнях різного рівня 403 медалі. За розпорядженням голови ХОДА, найбільш успішні спортсмени області (чемпіони і призери зимових і літніх Паралімпійських ігор, зимових і літніх Дефлімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи), а також їхні тренери отримують грошові винагороди - у 2016 році було виплачено 2 млн 665 тис. грн.

У 2017 році наші спортсмени завоювали вже 239 медалей (з них 115 - в олімпійських видах спорту, 70 - у неолімпійських, 54 - у паралімпійських і дефлімпійських).