ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

У червні в Харківській області пройдуть Дні Литви

20 березня 2017 | 16:11

Перспективи розвитку співпраці обговорили в ході зустрічі першого заступника голови ХОДА Марка Беккера з делегацією Литовської Республіки.

Відкриваючи міжнародну зустріч, Марк Беккер передав литовській делегації слова вітання від керівника облдержадміністрації Юлії Світличної. Він зазначив, що Харківська область зацікавлена в активізації співпраці з Литовською Республікою як у економічній сфері, так і в галузі освіти та культури.

«Харківська область за останній рік продемонструвала економічне зростання. Є позитивна динаміка - у першу чергу, в сфері промисловості. Індекс промислового виробництва за підсумками року - понад 105%. Зовнішньоторговельний оборот області в минулому році склав майже 2,5 млрд доларів США, у тому числі 21,3 млн - оборот із Литовською Республікою. За два місяці цього року наш зовнішньоторговельний оборот з Литвою склав майже 2 млн доларів», - навів дані Марк Беккер.

Заступник Міністра закордонних справ Литовської Республіки Дарюс Скусявічюс підкреслив, що вважає важливим для співпраці Литви й України розвиток міжрегіональних зв'язків.

«Нещодавно ми відкрили Почесне консульство в Харкові. Це мій перший візит до України й ми розпочинаємо його з вашої області, - сказав заступник Міністра закордонних справ Литовської Республіки. - Для мене важливо зрозуміти, що потрібно робити для подальшого розвитку відносин між бізнесом Литви та Харківської області, для активізації співпраці між нашими вишами тощо».

Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс висловив думку, що сприятиме формуванню взаємної зацікавленості та кращому розумінню харків'янами литовської культури може проведення Днів Литви в Харкові.

«У середині червня плануємо в Харкові провести Дні Литви. Це презентація литовської культури, економіки та бізнес-можливостей. Ми хочемо зробити свято для людей - захід на відкритому повітрі. За попередньою інформацією, відвідати цей захід може спікер Парламенту Литви», - повідомив Марюс Януконіс.

Серед перспективних напрямків співпраці сторони також позначили обмін досвідом у сфері децентралізації та місцевого самоврядування.

«У Харківській області триває процес об'єднання територіальних громад. Великий позитивний досвід у цей процес вносять наші партнери. Зокрема, Польща прийняла багато делегацій з нашої області, вони відвідували гміни та вивчали напрацювання наших сусідів. Вважаю, що цікаво було б обмінюватися досвідом і з громадами Литви, - сказав заступник голови ХОДА Михайло Черняк. - Весь досвід, отриманий у Європейському Союзі, ми переймаємо та реалізуємо в Харківській області».

Дарюс Скусявічюс запевнив, що можливість реалізації подібних спільних проектів в сфері децентралізації розглянуть у Литві.

Фото

Теги: черняк беккер зустріч литва співробітництво дні литви в харкові

Версія для друку Поділиться:


Вверх