Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Відкриття органної зали філармонії та станції метро - це проміжний етап. Ігор Райнін

Відкриття органної зали філармонії та станції метро - це проміжний етап. Ігор Райнін

Глава ХОДА розповів про перспективи головних довгобудів регіону.

19 серпня в Харкові Президент України Петро Порошенко разом з керівником області Ігорем Райнін відкрив 30-ту станцію метрополітену - станцію «Перемога» і органну залу обласної філармонії. Обидва об'єкти будували не менше 10 років, причому роботи неодноразово зупинялися через брак фінансування. Відновити будівництва та довести їх до логічного завершення вдалося керівникові Харківської облдержадміністрації Ігорю Райніну.

«Півтора роки тому про відкриття станції метро або філармонії навіть мови не було, - зазначив глава області. - Коли ми зайшли до філармонії в лютому 2015 року, там відпадала штукатурка, все виглядало практично безнадійно, і говорити про завершення будівництва в такі короткі терміни ніхто не наважувався. Але ми взялися за цю роботу. Нам не вірили, коли ми говорили, що завершимо будівництво органної зали до Дня Незалежності в 2016 році, але ми це зробили. 19 серпня відбувся перший концерт, глядачі змогли оцінити акустику та всі можливості зали, в листопаді заграє сам орган. Що стосується метро, ​​то ми за останні 2 роки виконали 40% усіх робіт на станції «Перемога». Як чітко зазначив Президент України Петро Порошенко, 60% робіт було виконано за 22 роки, а за останні 2 роки – решту 40%. Ця станція будувалася 24 роки, і ми змогли добудувати її в такий непростий час».

У 2015 році Ігор Райнін переконав керівництво країни виділити необхідні кошти з державного бюджету для завершення фінансування обох будівництв, у 2016-му фінансування продовжилося. На будівництво органної зали філармонії також виділили додаткове фінансування з обласного бюджету. В результаті обидва об'єкти відкрили до Дня Незалежності України.

Відразу по завершенню урочистостей керівник Харківської області заявив: відкриття довгобудів - це не закінчення робіт.

«Це проміжний етап у русі вперед, - зазначив Ігор Райнін. - Ми буквально наступного дня після відкриття цих об'єктів, 20 серпня, провели велику нараду з будівельниками, і вже розпочато будівництво станції метро на вулиці Одеській: підготовлені та затверджені всі необхідні документи. Також у форсованому темпі зараз будуть проходити роботи з будівництва великої зали філармонії. Я розраховую, що роботи на цьому об'єкті ми завершимо, максимум, за три роки. Це буде вже абсолютно закінчений виробничий цикл, і, я думаю, що Харківська обласна філармонія стане кращим закладом культури в Україні».

Глава ХОДА зазначив: обласна філармонія стане одним із небагатьох об'єктів культури, які були побудовані «з нуля» за роки незалежності України.

«Цього року також будуть відкриті знакові об'єкти в районах Харківської області, - повідомив Ігор Райнін. - Зокрема, в місті Вовчанську почне працювати фізкультурно-оздоровчий комплекс, будівництво якого ще 2 роки тому було заморожено, і перспективи його завершення здавалися досить сумнівними. Ми будемо дуже впевнено рухатися вперед - активно, швидко. І жителі Харківської області на власні очі побачать, що регіон розвивається, що є перспектива та рух вперед. Адже станція «Перемога» - перша станція метро, ​​відкрита в Україні з 2011 року (тоді чергову станцію відкрили в Києві). Я думаю, що завершення таких масштабних проектів у такий непростий час у прифронтовій області - це спільний успіх керівництва та всіх жителів регіону, успіх усієї харківської громади, яку ми об'єднуємо для розвитку і досягнення загальних цілей».