Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

В області затвердили план заходів щодо недопущення африканської чуми свиней

В області затвердили план заходів щодо недопущення африканської чуми свиней

Про заходи щодо недопущення збудника АЧС на територію регіону говорили під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації.

Захід пройшов 9 серпня під керівництвом заступника голови ХОДА Марка Беккера. У засіданні взяли участь члени державних надзвичайних протиепізоотичних комісій обласного та районного рівнів, керівники управлінь Держпродспоживслужби, сільгоспвиробники та представники силових відомств області.

«Наразі в Харківській області випадків зараження свиней африканською чумою не зареєстровано, - зазначив Марк Беккер. – Проте епізоотична ситуація на території України щодо африканської чуми свиней залишається складною. Вірус АЧС виявлявся на територіях, що раніше були вільними від цієї інфекції».

За даними в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Олександра Тертишника, протягом поточного року в Україні було виявлено 21 спалах АЧС на території 10 областей. У тому числі захворювання тварин виявили у сусідніх з нашою - Полтавській та Сумській областях.

«Одним із заходів, що спрямовані на недопущення занесення збудника АЧС на територію регіону, є дієвий контроль за переміщенням вантажівок, якими перевозять живих тварин та продукцію тваринного походження, на автошляхах Харківської області», - підкреслив Олександр Тертишник.

За його інформацією, для контролю за переміщенням таких вантажів у області будуть створені спільні мобільні робочі групи з числа працівників МВС та Держпродспоживслужби. Крім того, з метою недопущення поширення небезпечного вірусу буде здійснений контрольний відстріл диких кабанів на території кожного мисливського господарства області з подальшим проведенням моніторингових досліджень на АЧС.

Голова Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ХОДА Марк Беккер наголосив на необхідності боротьби зі стихійними місцями торгівлі харчовими продуктами в населених пунктах області та, зокрема, в місті Харків.

«Відзначу, що за результатами епізоотичних обстежень господарств всіх форм власності Державною службою ветеринарної медицини виявлені певні порушення охоронно-карантинних заходів», - сказав заступник керівника області.

Марк Беккер попередив: по відношенню до порушників будуть прийматися жорсткі міри. Контроль за дотриманням ветеринарно-санітарного законодавства господарствами, діяльність яких пов’язана з утриманням, забоєм та переробкою свиней, буде здійснюватися ще на районному рівні.

За результатами засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії прийняли рішення посилити протиепізоотичні заходи в регіоні та затвердили Комплексний план заходів щодо недопущення африканської чуми свиней на 2016-2017 роки.

Довідка. На території Харківської області станом на 1 липня 2016 року в 89 свинарських господарствах утримується 177 тисяч свиней, у приватному секторі - до 70 тисяч свиней. Державна служба ветеринарної медицини з метою визначення стану охоронно-карантинних заходів та клінічного стану свиней проводить епізоотичні обстеження господарств всіх форм власності.