Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

За два роки системи опалення близько 20% будівель бюджетної сфери перевели на тверде паливо

За два роки системи опалення близько 20% будівель бюджетної сфери перевели на тверде паливо

Про це 20 травня повідомив в ході особистого прийому громадян заступник голови ХОДА Євгеній Шахненко.

Мешканці Харківської області, які прийшли на прийом, зверталися до Євгенія Шахненка за допомогою у вирішенні житлово-комунальних та соціально-побутових проблем. Також до заступника керівника області звернувся харківський виробник паливних брикетів. Чоловік розповів, що готовий запропонувати свою продукцію для того, щоб забезпечити котельні області економічним паливом. За його словами, підприємство випускає 4 види продукції на основі дрібної фракції кам'яного вугілля. Використовувати брикети можна як для топки простої пічки, так і для піролізного котла і котелень, що мають виробничі потужності.

«Дрібна фракція - фактично відходи виробництва, які залишаються після процесу збагачення вугілля. Також ми використовуємо суміш з лігніном - відходи сільгоспвиробництва. Але, на відміну від пелетів, наші брикети більш енергоємні й економічні», - розповів про переваги своєї продукції виробник.

Євгеній Шахненко доручив фахівцям профільних департаментів вивчити пропозицію. Він зазначив, що за два роки близько 20% будівель бюджетної сфери області були переведені на опалення з використанням твердого палива.

«Звичайно ж, ми зацікавлені в економії, яку може дати ваша продукція, особливо це стосується закладів соціальної сфери області. Думаю, буде правильним організувати нараду, на яку ми запросимо керівників місцевого самоврядування, тепловиків і обговоримо це питання відкрито і детально», - запропонував Євгеній Шахненко.

Також до заступника голови ХОДА звернувся житель Харківського району з проханням вирішити питання щодо порушення санітарних норм в селі Липці. Чоловік розповів, що порушення допускаються в роботі каналізаційно-насосної станції.

«Насосна станція обслуговує багатоквартирні будинки та дитячий садок зі школою, але в каналізацію чомусь зливають відходи з усіх навколишніх сіл, на що вона не розрахована. Коли йде скидання - запах такий, що з дитиною просто не можна вийти з дому», - повідомив мешканець села.

Він розповів, що односельці вже давно намагаються вирішити цю проблему, але безрезультатно. До того ж, відвідувач поскаржився заступнику керівника області на стихійні звалища в своєму населеному пункті.

«Я дам відповідне доручення екологічній інспекції, щоб фахівці провели перевірку і встановили факти порушень. Після цього представники департаментів ХОДА включаться в роботу. На підставі висновків інспекції зберемо робочу нараду, на якій будемо ставити питання про те, як вийти з ситуації», - відповів Євгеній Шахненко.

На прийом також повторно прийшла ініціативна група інвесторів харківського довгобуду багатоквартирного будинку по пр. Перемоги, 61а. Інвестори обговорили подальші кроки щодо вирішення їх питання з директором Департаменту містобудування та архітектури ХОДА, головним архітектором області Михайлом Рабіновичем.

Зі схожою проблемою звернулися на прийом харків'яни, які вклали свої кошти в будівництво багатоквартирного будинку по вул. Джерельній, 11. Як розповів один з інвесторів, він заплатив гроші за однокімнатну квартиру в цій новобудові ще в 2008 році і за кілька місяців будівництво припинилося.

«На даний час роботи не ведуться, стіни руйнуються. За нашими підрахунками, понад 70 сімей залишилися без квартир і грошей, які сплатили за житло. Ми намагалися розмовляти із забудовником і замовником, писали листи в усі інстанції - результату немає», - сказав заявник.

Євгеній Шахненко пообіцяв інвесторам розібратися в ситуації і визначити тактику подальших дій, спрямованих на вирішення проблеми.

За необхідністю, громадяни, які прийшли на прийом, отримали консультації керівників профільних департаментів облдержадміністрації.