Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Для розвитку туристичної галузі Харківщини необхідний комплексний підхід. Михайло Черняк

Для розвитку туристичної галузі Харківщини необхідний комплексний підхід. Михайло Черняк

11 травня заступник голови ХОДА взяв участь у засіданні постійної комісії з питань молодіжної політики, спорту та туризму при Харківській облраді.

У ході засідання за участю директора Департаменту культури і туризму Олега Яцини обговорили проблемні питання в туристичній галузі Харківської області та шляхи їх вирішення.

Як зазначив Михайло Черняк, наразі в області у сфері туризму вже є приклади вдалої взаємодії органів місцевого самоврядування, підприємців та місцевих райдержадміністрацій.

«Звичайно, для розвитку туристичної галузі Харківської області потрібно застосовувати комплексний підхід. Слід виділяти та окремо опрацьовувати різні напрямки: спорт, «зелений» туризм, історичні пам’ятки тощо. За цими напрямками та окремими об’єктами потрібно розробити та впровадити конкретні дії – логістичні, фінансові тощо», - відзначив заступник голови ХОДА.

Він також наголосив, що в майбутньому до розвитку туристичної галузі зможуть долучитися спроможні громади, що, у свою чергу, принесе їм додаткові кошти.  

Крім того, учасники заходу обговорили виконання відповідного пункту Програми розвитку культури і туризму Харківської області на 2014-2018 роки. За словами Олега Яцини, Програма передбачала виділення протягом п’яти років 335 тис. грн. Проте, відзначив він, події останніх років вплинули на виконання цієї Програми. Зокрема, спеціальною постановою уряду матеріальні та фінансові ресурси були спрямовані на заходи, що сприяли захисту суверенітету України.

«Не дивлячись на це, робота проводилась і проводиться. В області функціонує ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму». Добре, що новий склад депутатського корпусу з розумінням поставився до існуючих проблем в цій галузі і активно підключився до справи пошуку нових шляхів їх розв’язання», - підкреслив Олег Яцина.

Також під час засідання постійної комісії обговорили важливість створення не державного, а громадського органу, який разом з Департаментом культури і туризму ХОДА буде займатися питаннями розвитку туризму в регіоні. До розгляду учасникам засідання запропонували проект статуту такої Громадської спілки.

Як зазначив перший заступник голови обласної ради Віктор Коваленко, Харківщині не слід недооцінювати можливості туристичної галузі.

«У багатьох країнах до 20% прибутку ВВП надходить саме від туризму. Згоден, що нам потрібно створити при Департаменті  культури і туризму спілку, яка буде займатися конкретними концептуальними розробками в цій галузі. Також нам потрібна чітка стратегія розвитку туризму в області», - зазначив Віктор Коваленко.

Більше фото