У Харкові представники міністерств відповіли на питання щодо бюджетної та податкової децентралізації
Сьогодні, 25 березня, у Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова відбувся круглий стіл з питань бюджетної та податкової децентралізації за участю представників центральних органів влади - ДФС України, міністерств фінансів, регіонального розвитку, освіти та науки, охорони здоров’я. На нараді предметно обговорювалися питання, пов'язані з прийняттям та внесенням змін до Податкового та Бюджетного кодексів. Представники органів місцевого самоврядування отримали відповіді щодо механізмів залучення і використання грошей на місцях, нормотворчої і законодавчої роботи стосовно бюджетної децентралізації.
За словами директора Департаменту місцевих бюджетів Міністерства фінансів України Євгена Кузькіна, за 2 місяці цього року до місцевих бюджетів надійшло коштів на 2 млрд. грн. більше, ніж торік.
«Перевиконання, яке ми бачимо по ПДФО і з податку на землю показує, що у нас всі бюджети будуть виконані. Крім того, ми передали на обласні бюджети 10% податку на прибуток приватних підприємств, тому проблем з виконанням як доходної, так і видаткової частини бюджетів не буде. Нагадаю, що витрати на заклади охорони здоров'я і освіти, які становили 70-90% видаткової частини місцевих бюджетів, пішли на фінансування з державного бюджету», - сказав він.
За даними Державної фіскальної служби України, надходження за 2 місяці до місцевих бюджетів Харківської, Сумської та Полтавської областей склали понад 1,6 млрд. грн.
Значні переваги, за словами директора Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону України Сергія Шаршова, отримують об’єднані громади, бюджети яких прирівняються до бюджетів міст обласного значення і районів. Крім зазначених податків вони додатково одержуватимуть 60% ПДФО, а також інші доходи.
«Є надія, що на наступному засіданні Уряду буде схвалена методика формування добровільних об'єднань територіальних громад. І потім все буде залежати від самих регіонів, від тих робочих груп в областях, які схвалять і розроблять перспективний план формування територіальних громад. Ми сподіваємося, що принаймі до кінця цього року будуть перші пілотні проекти таких об'єднань», - повідомив Сергій Шаршов.