Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Харківські гіпертоніки можуть знову купувати дешеві ліки

Харківські гіпертоніки можуть знову купувати дешеві ліки

Як розповіла заступник директора Департаменту охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації Галина Сіроштан, пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою працює в Харківській області вже третій рік. Через відсутність фінансування на початку цього року проект був призупинений, але близько двох місяців тому запрацював знову. За словами замдиректора Департаменту охорони здоров'я, на реалізацію проекту цього року в область надійшов транш у розмірі 8,6 млн.грн. (з необхідних 13 млн.грн.). Виділені кошти були розподілені між районами області та містом Харковом залежно від потреби, і освоєні на 42%.

Галина Сіроштан розповіла, що на сьогоднішній день в списку лікарських препаратів, які включені в проект і продаються гіпертонікам за пільговою ціною, - близько 300 найменувань. Це медикаменти як українського, так і зарубіжного виробництва.

За розміром відшкодування державою вартості, препарати діляться на три категорії. Перша - пацієнт оплачує лише 10% від вартості ліків, друга - 30% і третя - повну ціну.

Заступник директора Департаменту охорони здоров'я навела приклад оплати гіпертоніками ліків за пільгою. «Так, середня ціна еналаприлу - 5,73 грн., А пацієнт платить тільки 1 грн. Бісопролол варто 8,19 грн., А пацієнт платить 1,57 грн. Це дуже гарна допомога для наших громадян », - зазначила Галина Сіроштан.

Вона пояснила, що для того, щоб отримувати медикаменти за пільговою ціною, людині, хворій на гіпертонію, необхідно прийти на прийом до терапевта, кардіолога або невропатолога, а в районах області - до сімейного лікаря. Після обстеження пацієнту призначають необхідний препарат і виписують рецепт. З цим рецептом пацієнт може отримати необхідні ліки за пільговою ціною в одній з 800 аптек міста Харкова або 720 фельдшерсько-акушерських пунктів регіону. Крім того, рецепти виписують пацієнтам, які лікуються на стаціонарі.

«Протягом двох років завдяки реалізації цього проекту кількість інфарктів та інсультів в області знизилося на 15%. Тому хотілося б закликати всіх людей не займатися самолікуванням, а звертатися за медичною допомогою до лікаря. Тим більше, у гіпертоніків зараз є можливість купувати ліки за низькою ціною», - сказала Галина Сіроштан.

Нагадаємо, що в сьогоднішньому реєстрі гіпертоніків по Харківській області - близько 600 тисяч чоловік.

Довідка. Ліки від гіпертонії за зниженими цінами почали продаватися в аптечній мережі України з 1 серпня 2012 р. Препарати відпускали за рецептом, який могли виписати тільки чотири лікарі: сімейний лікар, кардіолог, терапевт і невропатолог. Щоб проконтролювати цей момент, був створений єдиний електронний реєстр лікарів і пацієнтів-гіпертоніків. Провізор на касі перед тим, як продати препарат від гіпертонії, міг зазирнути в комп'ютер і переконатися, чи дійсний рецепт. Компенсація аптекам на препарати від гіпертонічної хвороби виплачувалася з державного бюджету.