Харківщина посідає третє місце по Україні за кількостю абітурієнтів, що набрали максимальні бали на ЗНО
Про це сьогодні під час прес-конференції розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук. Він повідомив про підсумки основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання, яка тривала з 3 по 27 червня, під час якої абітурієнти склали іспити з 14 предметів. За словами Ігоря Лікарчука, явка на основну сесію не відрізнялась від попередніх років і склала 87%. По кількості максимально набраних балів перше місце посідає м. Київ - 101 абітурієнт, що набрав 200 балів, на другому Львівська область – 85 осіб, на третьому - м. Харків – 37 осіб.
«Загальне враження від якості нашої загальної середньої освіти після проведення ЗНО є дуже і дуже прикрим. Я наведу лише кілька цифр, які окреслюють загальну тенденцію: 43% абітурієнтів України, які складали математику, з завданнями тестів не справилися - вони набрали до 10 балів, при тому, що тест був середнього рівня складності. З 80 тисяч абітурієнтів, що складали тести з біології, максимальну кількість балів набрав один. З фізики - немає жодного! Ситуація з природничо-математичною освітою в Україні така, що час кричати SOS!», - сказав він.
За оцінкою Ігоря Лікарчука, не набагато краща ситуація з гуманітарною освітою. Із 130 тисяч абітурієнтів, що складали тест з історії України, максимальну кількість набрали лише 4 особи. 25% абітурієнтів навіть не розпочали виконувати творче завдання з англійської мови.
«У нас дуже велика відмінність між рівнем освіти у місті і в селі. І дуже велика різниця серед окремих міських шкіл. Ми до початку вересня обов’язково зробимо аналіз складання тестів ЗНО абітурієнтами, які мають золоті і срібні медалі. Раніше роботу педколективів шкіл було складно оцінювати. Зараз ми маємо результати ЗНО, тож їх потрібно проаналізувати, і класти в основу вироблення нових освітніх політик», - сказав Ігор Лікарчук.