Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

До 11 лютого при Харківській обласній державній адміністрації буде створено Громадську раду

До 11 лютого при Харківській обласній державній адміністрації буде створено Громадську раду

Згідно з Постановою Кабінету міністрів №996, на всіх рівнях виконавчої влади в Україні – від Міністерств, обласних адміністрацій і до районного рівня мають бути створені громадські ради. Всього в Україні до 11 лютого має запрацювати 582 таких організацій. Про це 29 грудня в ході програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо повідомив начальник управління внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю ХОДА Володимир Зінченко. За його словами, Громадська рада при ХОДА матиме широкі повноваження.

«Громадська рада може надавати пропозиції щодо нормативно-правових актів та роботи посадовців, проводити громадську експертизу, до якої обов’язково прислухається влада, вимагати виконання посадовцями антикорупційного законодавства. Також вона може здійснювати громадський контроль за врахуванням владою пропозицій та зауважень громадськості, допомагати органу влади працювати більш ефективно в інтересах суспільства. Рішення громадської ради є обов’язковим для розгляду органами влади, про діяльність членів громадської ради знатиме вся область», - повідомив Володимир Зінченко.

До складу Громадської ради можуть ввійти представники громадських, релігійних, благодійних організацій, профспілок та їх об’єднань, творчих спілок та асоціацій, організацій роботодавців, недержавних ЗМІ та інших установ. Чисельність Громадської ради буде визначена установчими зборами та залежатиме від кількості заявок.

Як зазначив Володимир Зінченко, Громадська рада при ХОДА не буде занадто чисельною.

«У нас зареєстровано 1800 громадських організацій, але не всі вони працюють, а в переліку документів, які повинна подати громадська організація для участі в установчих зборах, є також інформація про результати її діяльності протягом останніх двох років», - повідомив він.

Для участі в створенні Громадської ради необхідно подати заявку та пакет документів в управління внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю ХОДА щодня з 10.00 до 13.00 години до 16 січня.

Фінансувати роботу Громадської ради буде обласна адміністрація.