Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Олег Синєгубов взяв участь у Конгресових слуханнях щодо організації безоплатного гарячого харчування у закладах загальної середньої освіти

Олег Синєгубов взяв участь у Конгресових слуханнях щодо організації безоплатного гарячого харчування у закладах загальної середньої освіти

Засідання відбулося за участі Прем’єр-міністерки України Юлії Свириденко, заступника керівника Офісу Президента України Віктора Микити, Міністра освіти і науки України Оксена Лісового, народних депутатів, представників Міністерства фінансів України, Міністерства розвитку громад та територій України, голів обласних і районних військових адміністрацій, а також керівників громад. Загалом онлайн та офлайн до заходу долучилися понад 1000 людей.

«Реформа шкільного харчування — один із ключових пріоритетів Уряду. З 1 вересня 2026 року маємо перейти до наступного етапу — забезпечити можливість безкоштовного гарячого харчування для учнів 1–11 класів по всій країні. Сьогодні таке харчування вже отримують усі діти у прифронтових громадах та учні початкової школи. Наступний крок — зробити цю можливість базовим стандартом для кожного школяра в Україні», — наголосила Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко.

Під час наради учасники обговорили підготовку регіонів до нового етапу реформи, механізми фінансування, питання модернізації та створення нових харчоблоків, дотримання санітарних норм, оптимізації меню та графіків харчування, а також створення додаткових посадкових місць. Окрему увагу приділили готовності громад до організації якісного та безпечного харчування у новому навчальному році.

«Харківщина системно працює над реалізацією реформи шкільного харчування навіть в умовах постійних безпекових викликів. Для нас це не лише про організацію харчування у школах. Це про здоров’я дітей, нормальне освітнє середовище та базову якість шкільного життя. Продовжуємо модернізувати харчоблоки, вдосконалювати умови у закладах освіти та забезпечувати громади необхідною підтримкою, аби кожна дитина мала доступ до якісного гарячого харчування», — зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.