Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Харківська ОВА та німецька організація Help – Hilfe zur Selbsthilfe підписали меморандум про співпрацю

Харківська ОВА та німецька організація Help – Hilfe zur Selbsthilfe підписали меморандум про співпрацю

Цей документ має на меті забезпечити ефективну гуманітарну допомогу жителям Харківщини, які постраждали внаслідок російської агресії.

Протягом зустрічі сторони обговорили поточну ситуацію в регіоні, зокрема наслідки постійних обстрілів цивільної інфраструктури. Особливу увагу було приділено питанням енергетичної безпеки, розмінування територій та відновлення житлового фонду.

«Наразі триває евакуація населення з небезпечних територій Харківщини. Основні зусилля зосереджені на Куп’янському та Борівському напрямках, які залишаються зонами підвищеного ризику. У регіоні зареєстровано понад 530 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Для цих людей в області облаштовуються місця тимчасового перебування. Харківська ОВА спільно з міжнародними партнерами щодня працює над забезпеченням ВПО гуманітарною допомогою та належними умовами життя», – розповів Євген Іванов.

Важливим викликом для області залишається енергетична безпека. Одним із ключових завдань, які стоять перед обласною військовою адміністрацією, є децентралізація енергосистеми.

«Харківська ОВА приділяє особливу увагу впровадженню альтернативних джерел енергії. Разом із тим область потребує додаткових котелень, когенераційних установок, електрогенераторів різної потужності, які в надзвичайних ситуаціях забезпечать сталу роботу наших медичних закладів та інших об'єктів критичної інфраструктури в громадах області», – зазначив заступник начальника ХОВА.

Окрему увагу учасники зустрічі приділили питанню розмінування територій регіону.

«Харківщина — одна з найбільш забруднених вибухонебезпечними предметами областей. Наразі над розмінуванням працюють близько 320 саперів із різних урядових організацій, задіяно 24 одиниці спеціальної техніки. Крім того, в області нараховується ще близько 400 саперів від неурядових та міжнародних організацій. На жаль, темпи розмінування, які забезпечують міжнародні партнери, є недостатніми. Є потреба в спрямуванні нашими партнерами фінансової допомоги на підготовку більшої кількості фахівців із розмінування та збільшення кількості спеціальної техніки. Це суттєво вплине на ефективність і швидкість робіт із розмінування території області», – наголосив Євген Іванов.

Відновлення житлової сфери, медичних і освітніх закладів, а також об’єктів критичної інфраструктури залишається серед найбільших викликів для ХОВА. Ремонтні роботи, що включають заміну скла, відновлення покрівель і ремонт стін, є найбільш затребувані нині. Для їх виконання потрібна значна підтримка у вигляді будівельних матеріалів і коштів. Продовжуємо працювати також у цьому напрямку й потребуємо підтримки від міжнародних партнерів, додав заступник начальника Харківської ОВА.

Генеральний секретар благодійної організації «Help – Hilfe zur Selbsthilfe» Торстен Клозе-Зубер подякував за зустріч і наголосив на готовності до співпраці в реалізації гуманітарних проєктів у Харківській області.

«Ми висловлюємо глибоку повагу до стійкості українського народу та, зокрема, жителів Харківщини. Наша організація планує співпрацювати з органами державної влади й місцевого самоврядування та надавати підтримку на довготривалій основі. У Харківській області зосереджено 70% нашої загальної діяльності. Ми спеціалізуємося на легких ремонтах будівель різного типу, заміні скла, облаштуванні пошкоджених покрівель, забезпеченні пальним і твердим паливом. Цьогоріч область уже отримала 20 тисяч літрів пального від нашої організації. Крім цього, ми займаємося фінансовою підтримкою жителів населених пунктів, які найбільше постраждали внаслідок повномасштабної війни», – зазначив Торстен Клозе-Зубер.

У 2025 році планується збільшення фінансування «Help – Hilfe zur Selbsthilfe» з боку Міністерства закордонних справ Німеччини. Це дозволить розширити спектр допомоги, яку буде реалізовано у Харківській області, додав представник благодійної організації.