Заходи, які проводяться на Харківщині для запобігання захворюваності діабету. Маршрут пацієнта з діабетом
До Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом заступниця начальника Харківської ОВА Олена Логвінова та завідуючий ендокринологічного відділення обласної клінічної лікарні Іван Смірнов розповіли, які заходи проводяться на Харківщині для запобігання захворюваності.
В Україні діабет займає 3-тє місце за поширеністю після серцево-судинних захворювань та онкології. За останні 10 років кількість хворих збільшилась вдвічі.
«Діабет несе серйозну загрозу не тільки для 1,5 млн українців, яким на сьогодні встановлено діагноз діабет, а і є загрозою для близько 2 млн людей, які ще не знають про своє захворювання, а також для 3 млн людей з артеріальною гіпертензією, надмірною вагою, ожирінням та іншими факторами ризику розвитку діабету», - зазначила Олена Логвінова.
Попередити розвиток діабету 1 типу неможливо, адже причини його появи досі не вивчені до кінця. Профілактика діабету 2 типу полягає у підтриманні здорового способу життя - достатній фізичній активності, дотримання здорового харчування, відмова від тютюнопаління та зловживання алкоголем. Для раннього виявлення захворюваності лікарі радять щонайменше раз на рік здавати аналіз на рівень цукру в крові.
«Держава дбає про хворих на діабет. Вони забезпечуються інсуліном у 100 % випадків. Ліки надаються безкоштовно, або придбати їх можна з частковою доплатою. Ендокринолог виписує електронний рецепт, після цього інформація про пацієнта перебуває в системі і будь-який лікар має право надавати електронні рецепти на період плану лікування», - зазначає Іван Смірнов.
На сьогодні програма «Доступні ліки» охоплює 55 лікарських засобів для лікування діабету ІІ типу, 4 лікарські засоби для лікування нецукрового діабету, 63 інсуліни та 45 медичних виробів (тест-смужок) для вимірювання рівня цукру в крові при діабеті І типу.
На Харківщині безкоштовний інсулін можна отримати в 79 аптеках, а медичні вироби для визначення рівня глюкози у 90 аптеках області. З початку року майже 70 тисяч пацієнтів отримали препарати інсуліну та 3 тисячі - медичні вироби.
До лікарів-ендокринологів мешканці області можуть звернутися в наступних медичних закаладах:
- Міська клінічна лікарня № 2 імені проф. О.О.ШалімоваХМР;
- Міська клінічна лікарня швидкої невідкладної медичної допомоги ім.проф.О.І. Мещанінова ХМР;
- КНП ХОР "Обласна клінічна лікарня";
- Навчально-науковий медичний центр "Університетська клініка" ХНМУ;
- КНП ХОР "Обласна дитяча клінічна лікарня";
- ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім.. В.Я. Данилевського НАМН України».