Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва щодо розмінування територій відбулося на Харківщині

Засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва щодо розмінування територій відбулося на Харківщині

Квітневе засідання РОМС присвятили питанню очищення території Харківської області від вибухонебезпечних предметів. Участь у заході взяли понад 100 представників міжнародних організацій, профільних міністерств та відомств.

До зустрічі онлайн також долучився заступник керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба.

«Окремо буде розроблена програма компенсацій за сільськогосподарську техніку, яка була знищена або пошкоджена. Для нас дуже важливо підтримати аграріїв, які вже під час польових робіт натрапляли на вибухонебезпечні предмети та втрачали власну техніку», – сказав Олексій Кулеба.

Так, після деокупації Харківської області потенційно забрудненою вибухонебезпечними предметами територією вважається близько 1,2 мільйона гектарів. Уже проведено розмінування майже 11 208 гектарів території, 1265 кілометрів автодоріг, 3584 ліній електропередач, 206 кілометрів залізничних колій та 330 кілометрів газопроводів. Також було знищено 176 058 вибухонебезпечних предметів.

«Харківщина – одна з найбільш засмічених вибухонебезпечними предметами областей. Наші саперні підрозділи ДСНС, військових, Нацполіції стикаються з цим щодня. На жаль, багато цивільних підриваються на вибухонебезпечних предметах. Тому маємо кооперувати абсолютно всі зусилля для того, щоб максимально швидко розмінувати територію області. Адже це пов'язано з налагодженням життєдіяльності, бізнесу, з відновленням економічної стабільності регіону», – підкреслив начальник Харківської Олег Синєгубов.

Він зауважив, що наразі вже зафіксовано 31 випадок наїзду сількогосподарської техніки на вибухонебезпечні предмети. Внаслідок цього завдано шкоди на понад 18 мільярдів гривень.

Окрім того, розглянули вже наявне на Харківщині обладнання для розмінування.

«На території Харківщини вже працюють машини для розмінування, виготовлені місцевим підприємством. Я хочу зауважити, що саме цей проєкт змогли втілити завдяки особистій участі начальника Харківської ОВА Олег Синєгубова. Також фахівцями розроблена система захисту ніг від протипіхотних мін, що насправді допомагає рятувати життя наших піротехніків», – додав начальник ГУ ДСНС України в Харківській області Артем Астахов.

До обговорень також долучилися і народні депутати України: Олексій Красов, Марія Мезенцева та Євген Пивоваров. Парламентарі наголосили, що постійно триває робота з міжнародними організаціями щодо залучення додаткових груп до розмінування.

«Спільно з ОВА ми опрацьовуємо для Харківщини великий проєкт з американськими партнерами щодо розмінування. Наразі очікуємо результати ліцензування, впевнена, що цей проєкт матиме великий успіх і допоможе пришвидшити розмінування регіону, адже в цьому питанні не можна чекати», – розповіла Марія Мезенцева.

Загалом, аби прискорити розмінування деокупованих територій Харківської області додатково потрібно 300 груп розмінування (1500 фахівців) та 20 машин механічного розмінування.