Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Міжнародний Комітет Червоного Хреста планує впровадити на Харківщини проєкти з фізичної реабілітації

Міжнародний Комітет Червоного Хреста планує впровадити на Харківщини проєкти з фізичної реабілітації

Під час зустрічі заступниця начальника Харківської ОВА Віта Ковальська і представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста обговорили 2 основні напрямки, де наразі ведеться співпраця: підготовка до зими та фізична реабілітація.

Як наголосила Віта Ковальська, необхідно розробити проєкт з фізичної реабілітації в громадах регіону, куди включатиметься й психологічна допомога населенню.

«За дорученням начальника ХОВА Олега Синєгубова концентруємо увагу саме на проєктах з фізичної реабілітації в громадах. Важливо, щоб все відбувалося децентралізовано, адже велика кількість людей, яким необхідна така допомога, проживає безпосередньо в громадах. Не всі матимуть змогу приїхати, наприклад, до обласного центру. Якщо з вашого боку буде забезпечена навчальна частина, то ми зможемо підготувати людей, які цим будуть вже займатися на місцях. Адже наразі лише дітей з функціональними обмеженнями нараховується на Харківщині приблизно 7 тисяч», – сказала Віта Ковальська.

Глава Полтавської суб-делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста Стефані Гартлахер зазначила, що потреба у фізичній реабілітації росте не лише з боку цивільного населення, а й військових, які через поранення не можуть  продовжувати брати участь у воєнних діях.

«З нашого боку дуже зацікавлені в цьому проєкті. Наразі концентруємо увагу саме на наданні допомоги при ампутації та отриманні протезу. Але другим етапом роботи має стати відновлення особи після втрати кінцівки. Тому питання, яке порушили сьогодні, пропрацюємо з колегами і ці пропозиції обговоримо з вами на наступній зустрічі», – повідомила Стефані Гартлахер.

Окрім фізичної реабілітації, на зустрічі йшлося про забезпечення деревиною жителів 6 громад Харківщини: Вовчанської, Кіндрашівської, Петропавлівської, Дворічанської, Курилівської, Вільхуватської. Зокрема, в деяких громадах видають кошти жителям на самостійну закупівлю деревини, а в інших – безпосередньо видають дрова, які закуповують у місцевих постачальників.