Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Впродовж року на Харківщині капітально відремонтували понад 75 кілометрів місцевих автодоріг та 8 мостів

Впродовж року на Харківщині капітально відремонтували понад 75 кілометрів місцевих автодоріг та 8 мостів

Про це під час брифінгу в Офіційному Медіацентрі повідомив директор ДП «Дороги Харківщини» Ігор Турченко.

Загальна протяжність автомобільних доріг місцевого значення у Харківській області становить 7334 кілометри, на яких розташовано 557 мостів. Внаслідок повномасштабної війни 1650 кілометрів автодоріг регіону були зруйновані повністю, 2440 – частково. Найбільших руйнувань зазнали місцеві дороги в Ізюмському районі – 988 кілометрів, Куп'янському – 914 кілометрів, Чугуївському – 736 кілометрів та Харківському – 356 кілометрів.

На відновлення місцевої мережі доріг Харківської області цьогоріч передбачена субвенція з держбюджету, з урахуванням залишків попередніх років, у розмірі 887 мільйонів гривень, зазначив директор ДП «Дороги Харківщини».

«У 2023 році першочергово проведено роботу щодо забезпечення транспортного сполучення з деокупованими громадами області. Було відновлено 75,4 кілометра доріг, з них 22 кілометри у Чкаловській і Печенізькій громадах: Гракове - Леб'яже - Базаліївка; 14,5 кілометра у Печенізькій та Старосалтівській громадах: Мартове - Хотімля - Старий Салтів; 8,1 кілометра у Височанській громаді: селище Бабаї, село Тимченки; 3,3 кілометра у Безлюдівській громаді: селище Хорошеве», – розповів Ігор Турченко.

За рахунок експлуатаційного утримання було проведено ремонт майже 88 тисяч квадратних метрів дорожнього покриття, нанесено понад 200 кілометрів дорожньої та поновлено майже 300 квадратних метрів пішохідної розмітки, додав директор КП «Дороги Харківщини».

В результаті збройної агресії рф в регіоні постраждали 27 мостів, з них 25 – зруйновані повністю, 2 – зазнали часткових ушкоджень. Станом на сьогодні цілком відновити вдалося 8 споруд, на 14 – облаштовано тимчасові проїзди. Ще 5 мостів розташовані на територіях, наближених до лінії ведення бойових дій.

«В поточному році підприємство «Дороги Харківщини» виконує капітальний ремонт на 5 мостах, які розташовані на деокупованих територіях: поблизу населених пунктів Борщова, Базаліївка, Липці, Черкаські Тишки та міста Балаклія. На виконання цих робіт передбачена субвенція з державного бюджету, з урахуванням залишків попередніх років, у розмірі 167,9 мільйона гривень», – зазначив Ігор Турченко.