Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Харківський театр Шевченка став одним із переможців грантової програми Німеччини

Харківський театр Шевченка став одним із переможців грантової програми Німеччини

Харківський державний академічний український драматичний театр ім. Шевченка готується до нового проєкту: «Шевченко 2.0».

Його реалізують завдяки перемозі в грантовій програмі «Стабілізаційний фонд культури та освіти 2023 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut».

Загалом на грант було подано близько 550 заявок зі всієї України. Переможцями оголошено близько 60 проєктів, серед яких – проєкт театру Шевченка. Він став єдиним переможцем цієї програми з харківських державних і комунальних закладів. Сума гранту - 25 тисяч Євро.

Як зазначила заступниця начальника Харківської ОВА Віта Ковальська, наразі підтримка театрально-концертних установ є дуже важливим напрямом на шляху відновлення та розвитку галузі культури України та Харківщини зокрема.

«Вітаю колектив театру Шевченка із цією перемогою. Залучення позабюджетних коштів та участь у грантових програмах закладів культури дає змогу реалізовувати нові проєкти та робити якісний сучасний продукт. Дякуємо нашим міжнародним партнерам за те, що в таких важкий для України час підтримують нас і на культурному фронті також», – сказала Віта Ковальська.

За словами театралів, музичну виставу буде створено в сучасній театральній, візуальній та аудіальній естетиці за спеціально написаним лібрето.

«Виставу буде створено на базі та за участі трупи Харківського театру ім. Шевченка, до складу постановчої групи також увійдуть незалежні митці з Харкова та Києва: драматург Дмитро Терновий, автор поетичної адаптації Борис Гриньов, режисер Олександр Ковшун, художник Костянтин Пономарьов, виконавець головної ролі – співак EL Kravchuk», - повідомили автори проєкту.

Наразі триває процес створення усіх компонентів майбутньої вистави: написання лібрето, створення ескізів та виготовлення декорацій, костюмів, відеоряду й здійснення музичного продакшну. Прем’єрну виставу планується зіграти до завершення сезону 2023/2024.