Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На Харківщині відбулося перше засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва

На Харківщині відбулося перше засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва

Захід пройшов під головуванням начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, за участі керівництва обласної ради, народних депутатів та представників міжнародних благодійних організацій.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва на Харківщині було створено за дорученням Офісу Президента України. Його основна мета – всебічне сприяння ефективному, прозорому і справедливому механізму централізованого залучення і розподілу міжнародної допомоги в області. За рахунок системності та залучення фахівців діяльність РОМС забезпечить спрямування міжнародного співробітництва на пріоритетні напрямки, визначені громадами. 

«Харківська область є прифронтовим регіоном, який ворог продовжує щодня обстрілювати, де триває деокупація населених пунктів. Ми маємо велику кількість викликів. Від початку функціонування Регіонального офісу міжнародного співробітництва на Харківщині нам вдалося напрацювати велику кількість контактів та дієвих алгоритмів співпраці з нашими міжнародними організаціями. Вдячні всім закордонним партнерам, які від початку повномасштабного вторгнення надають значну допомогу і підтримку регіону. Маємо й надалі розвивавати нашу співпрацю на благо жителів Харківської області», – сказав Олег Синєгубов.

Також начальник Харківської ОВА наголосив, що органи місцевого самоврядування мають активніше працювати над проєктами, які для них є пріоритетними, аби до їх реалізації можна було залучити підтримку міжнародних партнерів. 

«Маємо успішні приклади такого співробітництва, адже в 6 громадах області за допомоги ЮНІСЕФ уже фінансуються проєкти на 600 мільйонів гривень», – додав Олег Синєгубов. 

Під час заходу також виступили народні депутати Олексій Красов, Марія Мезенцева,  представники міжнародних благодійних організацій та проєктів ООН, USAID, ЮНІСЕФ, МОМ, OCHA Ukraine, почесні консули Албанії, Азербайджану та Франції.

«Від початку повномасштабного вторгнення Обласна рада спільно Харківською ОВА, громадами регіону доклали максимум зусиль задля злагодженої співпраці. Як результат, сьогодні майже кожен очільник громади має дієвих міжнародних партнерів, які надають населеним пунктам практичну допомогу», – сказала очільниця Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко. 

За результатами першого засідання Офісу були ухвалені рішення щодо формування переліку пріоритетних проєктів відновлення громад Харківщини; залучення міжнародної допомоги, направленої на економічне відновлення регіону, зокрема, посилення роботи у напрямку відновлення та розвитку транспортної, медичної, соціальної, комунальної, виробничої інфраструктури й житла; енергетичної інфраструктури, зв’язку, відновлення та збереження об’єктів культурної спадщини, підтримки вразливих верств населення та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах внаслідок повномасштабного вторгнення рф, внутрішньо переміщених осіб, а також структурної модернізації й перезапуску економіки на території Харківської області.