Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Харківській області діють програми підтримки роботодавців, які працевлаштовують вимушених переселенців

У Харківській області діють програми підтримки роботодавців, які працевлаштовують вимушених переселенців

Докладно про можливості працевлаштування для ВПО на Харківщині розповіла на брифінгу начальниця управління реалізації політики зайнятості обласного центру зайнятості Інна Прохоренко.

Одна з програм передбачає працевлаштування внутрішньо переміщених людей, які набули статусу безробітних після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.

«Щодо таких працівників роботодавець може подати заяви до Обласної служби зайнятості та отримати компенсації у вигляді 6700 гривень за перші два місяці їх роботи. З початку повномасштабної війни такою програмою скористалися 502 роботодавці, які за працевлаштування 1126 ВПО отримали понад 13 мільйонів гривень. З них впродовж цього року 230 роботодавців за працевлаштування 504 осіб отримали 5,6 мільйона гривень», – розповіла  Інна Прохоренко.

Ще одна програма передбачає працевлаштування безробітних ВПО за направленням Обласного центру зайнятості. 

«Між ХОЦЗ та роботодавцем укладається строковий трудовий договір на 1 рік, з яких 6 місяців роботодавцю відшкодовуються витрати на оплату праці, але не більше 13400 гривень на місяць», – розповіла Інна Прохоренко.

За її словами, з початку повномасштабного вторгнення 41 роботодавець Харківської області за працевлаштування 47 внутрішньо переміщених осіб отримав 830 тисяч гривень, з них цьогоріч 6 роботодавців за 6 ВПО отримали 80 тисяч гривень.

Також Обласна служба зайнятості реалізує програму мікрогрантів «єРобота», завдяки якій внутрішньо переміщені особи можуть відкрити або розширити власний бізнес чи отримати ваучер на навчання для здобуття нового фаху або підвищення кваліфікації.

«Від початку дії на Харківщині програми «єРобота» – з 1 квітня 2023 року – 13 внутрішньо переміщених осіб області отримали можливість започаткувати та розширити власне підприємництво. Кошти гранту використовувалися для відкриття магазинів роздрібної торгівлі, кав'ярень, виробництва постільної білизни, розширення бізнесу з ремонту автотранспорту, пекарських послуг тощо», – додав директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков.

Крім цього, з початку 2023 року 157 осіб отримали ваучер на навчання та підвищили свою кваліфікацію за такими професіями і спеціальностями, як «медсестринство», «кухар», «кондитер», «психолог», «соцпрацівник», «будівництво та цивільна інженерія».

З питань щодо програми «єРобота» у Харківській області можна звернутися за телефоном: 0638248953
Аби отримати детальну інформацію про отримання ваучерів на навчання телефонуйте: 0677752477.
Для працевлаштування внутрішньо переміщених осіб роботодавці можуть зв'язатися з Обласним центром зайнятості за номерами: 0506779028 та 0502388563.