Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На Харківщині працевлаштували 1300 внутрішньо переміщених людей

На Харківщині працевлаштували 1300 внутрішньо переміщених людей

Такі дані під час брифінгу в Офіційному Медіацентрі озвучив директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков.

Станом на сьогодні Харківська область посідає 3 місце в Україні за кількістю працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб, після Полтавської та Дніпропетровської областей.

«Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну на обліку служби зайнятості Харківщини перебувало 7400 внутрішньо переміщених осіб. За весь цей час було працевлаштовано 1300 ВПО (754 особи – протягом поточного року)», – зазначив Олександр Котуков.

В основному внутрішньо переміщені особи шукають роботу у таких сферах: переробна промисловість, оптова та роздрібна торгівля, державна служба, охорона здоров’я, сільське господарство тощо.

Станом на 23 серпня на обліку служби зайнятості перебуває 1300 ВПО, з яких 1100 мають статус безробітного.

Вимушеним переселенцям у Харківській області також пропонують тимчасову зайнятість. Зокрема це участь у громадських та суспільно корисних роботах

«139 ВПО взяли участь у громадських роботах, ми зробили направлення 825 особам на участь у суспільно корисних роботах», – повідомив директор Харківського обласного центру зайнятості.

Для внутрішньо переміщених людей проводяться різноманітні тренінги з професійною адаптацією, профконсультацією тощо. Наразі такі послуги отримують близько 4 тис. осіб з числа ВПО.

Задля надання послуг щодо професійного навчання, фахівці служби зайнятості виїжджають до територіальних громад області. Так, протягом цього року було зроблено 144 такі виїзди. Професійне навчання від Харківського обласного центру зайнятості пройшли 218 внутрішньо переміщених осіб. Майже всі вони працевлаштувалися.

Також в області реалізуються активні програми, які направлені на підтримку ВПО та сприяють у пошуках роботи. Зокрема, це можливість відкрити або розширити власний бізнес за допомогою мікрогранту програми «єРобота»: Власна справа» та право отримання ваучера на навчання для здобуття нового фаху чи підвищення кваліфікації.